2023 m. lapkričio 28 d.

 

Sausio 13-osios proga už 17 tūkstančių 800 eurų TV bokšte suorganizuotos „Nerimo mintys“

25
Paskelbta: 2016-01-13 01:42 Autorius: ekspertai.eu
Pas žmones prie laužo Laisvės premijos nominantas Vytautas Landsbergis ir Nepriklausomybės kovų dalyvė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr. facebook.com


Sausio 12-osios vakarą prie Vilniaus televizijos bokšto, prie Seimo užsiliepsnojo atminimo laužai. Į kruvinosios nakties paminėjimą susirinkę žmonės prie šių laužų prisiminė istorinius įvykius. Prie jų prisijungė ir pagarbą kovotojams atvykę išreiškė tų dienų dalyviai – prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kiti asmenys. Visi jie padėjo gėlių.

Pas žmones prie laužo atėjo faktinis ano meto Lietuvos vadovas – Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, kuris pasidalino duona ir pasikalbėjo su vaikais.

Tačiau į Seimo rūmus, kuriuose taip pat vyko iškilmingi renginiai, V. Landsbergis nėjo. Laisvės premijos nominantas neslėpė, jog yra nepelnytai neįvertintas.

„Man gaila Seimo, visų tų žmonių, kurie įsivėlė į kažkokį pavydelninkų, pagiežuolių intrigavimą. Nenoriu būti toj vietoj, kuri dabar yra kupina veidmainystės“, – valstybiniam transliuotojui LRT pasakė konservatorių Garbės pirmininkas.Žmonių buvo nedaug, tačiau renginiai buvo gražūs, turiningi, skambėjo dainos ir eilėraščiai, degė laužai.

Šį paminėjimą piliečiams padovanojo Lietuvos kultūros ministerija. Tačiau ne visi žmonės sugebėjo įvertinti ministerijos, organizavusios minėjimo vakarą, pastangas.

„Tą naktį išėjau prie bokšto – su šeima gyvenome visai netoliese Lazdynuose, Architektų gatvėje. Namuose liko jauna žmona ir vos ketverių dukra. Manęs klausė, kodėl einu. Ir atsakymą aš turėjau – nenoriu, kad mano vaikas mane laikytų bailiu. Buožės tą naktį paragauti teko, bet grįžau namo ir pasakiau, kad apgynėme... Vis tik dabar jau neičiau prie bokšto, neinu ir prie laužų – žinojau, ką gyniau tada, bet mažai ką iš to atpažįstu kasdienybėje dabar“, – su TV3 žurnalistais prisiminimais ir mintimis pasidalino anų dienų liudininkas Vytautas.

O, kaip gaila dėl tokių liudininko Vytauto minčių.

Taip, prieš tuos 25 metus žmonės galėjo ir patys susinešti po pagalėlį, po malkelę, kad susikrautų lauželius, galėsiančius apsaugoti nuo šalčio.

Tačiau dabar daug profesionaliau, daug efektyviau laužus užkuria firmos – etatinės viešųjų pirkimų nugalėtojos.

Būtent šios komercinės įmonės už prieinamą kainą ir kokybiškų malkų parūpino, ir dainas aranžavo, kad tik kuo geriau žmonės prisimintų, ką jie veikė Sausio 13-osios naktį.

Finansinė pusė, kaip ir dera patriotiniams istorinės atminties renginiams, buvo minimali.

Viešoji įstaiga Rašytojų klubas už 17 tūkstančių 800 eurų TV bokšte suorganizavo poezijos ir muzikos valandas „Nerimo mintys“, o UAB „Muzikos turas“ už 4 tūkstančius 498 eurus ir 78 centus 2016 metų Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiams Vilniuje parūpino garso aparatūrą.

UAB „Forzacas“ už 7 tūkstančius 400 eurų (be PVM) sukurė originalų renginio scenarijų, išskirtinę scenografiją, neordinariai aranžavo muzikinius kūrinius, pagamino netradicines fonogramas, parinko vaizdo medžiagą ir įgyvendino montažą.

Be to, ši firma už 7 tūkstančius 600 eurų (be PVM) visa tai surežisavo, realizavo scenografijos projektą, tinkamai parinko pirotechninės priemones – žaizdrus, žvakes, fakelus ir salves ir, kas itin svarbu, firma „Forzacas“ idėjo daug energijos atrenkant renginio vedėją ir šešis solistus.

Visa tai – tik nedidelė dalis mūsų Laisvės renginių paminėjimo kaštų.

Vieno renginyje dalyvavusio, tačiau nenorėjusio būti paviešinto žmogaus nuomone, „ne pinigai svarbiausia“.

„Tokią dieną yra labai svarbu žinoti, kad laisvės pinigais neišmatuosi. Todėl ir kuriami eilėraščiai, deginami laužai, dainuojamos dainos“, – sakė Rašytojų klubo atstovas.P. S. Viena iš Laisvės renginio organizavimo sutarčių:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
25. mamai iš kaimo
(2016-02-06 09:36:42)
(89.117.131.114) Parašė:

rasuojančios kulkos yra kiekviename kaime,kur gyvena mamos, ten yra ir rasa. Na trasuojančios(šviečiančios) kulkos yra retos, bet, deja mama, snaiperiai jų nenaudoja, nes jos išduoda šaulio vietą.24. Vijolė
(2016-01-25 22:12:58)
(78.58.135.122) Parašė:

nu tos Alzheimerio ligonių nezabudkės...23. Antanas
(2016-01-25 10:09:07)
(86.38.182.137) Parašė:

Netekau klausos prie televizijos bokšto, sūnėnai sveikatos ir ir į jokias brolijas nelindome, nes mes gynėme Lietuvą ir kiek tai mums kainavo ta LAISVĖ, ją išgyvename be pinigų, ir neiname prie laužų kur koloborantai dabar šildosi. Tik su kartėliu, kad ne Laisvą Lietuvą sukūrėme o naują "sojūzą". Aniems tarybiniame sojūze Maskva laiką, pinigus ir protą reguliavo, o jų vaikams dabar Briuselyje. Aš norėjau Laisvos Lietuvos ir turiu viltį, kad atgausime savo Nepriklausomybę.22. Vijolė
(2016-01-25 09:27:32)
(78.58.135.122) Parašė:

O mes su vyru prie bokšto 1991 01 12 prieš vidurnaktį nuvažiavome su savo "Žiguliuku".Buvom kontūzyti, prisikvėpavom dujų iš tanko, ir nieko už tai nereikėjo mokėti...21. kažkaip nepagalvojau
(2016-01-13 21:53:12)
(188.69.213.189) Parašė:

hm, reikėjo ir man 1991 m.sausį kažkiek užsiprašyti, kad ateičiau ginti Lietuvą, nepagalvojau...lyg ir rucenzūrai tada apyvartoj buvo..20. mmmm
(2016-01-13 17:14:02)
(78.62.175.113) Parašė:

Lietuva šiandien - lietuviai išvaryti, sudarant sąlygas finansiškai neišlaikyti savęs ir savo šeimos, uždarbiauti ES, ir atvertos durys arabų ir afrikos migrantams. Ar dėl arabų ir afrikos migrantų buvo 13-oji ? Ar atnešė laimę 13? Ar nėra programuoja negatyvas Lietuvos ateičiai švenčiant sausio 13? Pagalvokite apie tai...19. ''o kaip gaila dėl tokių liudinnko Vyutauto minčių''
(2016-01-13 16:59:17)
(78.57.251.197) Parašė:

...tokios mintys ne tik pas Vytautą, pas mane, bet ir pas daugelį Lietuvos žmonių. Visi manėme turėsime savo lietuvišką valdžią, dirbsime nuoširdžiai ir greitai suklestėsime, kaip ir kitos civilizuotos šalys. O KĄ matome šiantien - kad prasibrovė prie lovio, tai nė su kirviu neatkirsi, kai pradėjo nusenti savo palikuonius į šiltas vietas tupdo. Klęsti atvira korupciją, valdžiažmogiai nesigėdydami taškosi mūsų į biudžetą suneštais milijonais, jokios aferos nėra baudžiamos, klęsti saujelė mūsų išlaikytinių, Lietuva nyksta ir ritasi žemyn.Tikrai ne tokia Tėvynės viziją turėjome stipriai susikibę Baltijos kelyje, dabar savo Tėvynėje nesame nei savi, nei laimingi. Deja.18. Albi
(2016-01-13 14:26:41)
(78.58.190.71) Parašė:

Tai tokia šventę suorganizuoti galejo firmos , be pinigu , o pinigus skirti vargstantiemsParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi