2024 m. vasario 25 d.

 

Š. Birutis: „Užtikrintas projekto „Bibliotekos pažangai“ tęstinumas“

Paskelbta: 2014-02-25 13:21 Autorius: www.lrkm.lt
Projekto logotipas
Projekto logotipas

Vasario 25 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybėje surengta projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pradžios konferencija, skirta bibliotekoms ir jų verslo, nevyriausybinių organizacijų partneriams, Lietuvos savivaldybių ir centrinės valdžios atstovams, kviestiniams svečiams. Sveikindamas konferencijos dalyvius, kultūros ministras Šarūnas Birutis sakė, kad Kultūros ministerija užtikrina ir ateityje užtikrins projekto „Bibliotekos pažangai“ tęstinumą, viešosioms bibliotekoms ir toliau bus atnaujinama kompiuterinė ir programinė įranga.

„Biblioteka šiame amžiuje tampa pažangiu globalios informacijos centru. Prieš ketverius metus bibliotekos ėmėsi dar vieno svarbaus vaidmens – ugdyti gyventojų skaitmeninį raštingumą ir skatinti juos įgyti žinių ir įgūdžių, reikalingų sėkmingam informacinių technologijų naudojimui, taip ėmė mažėti visuomenės skaitmeninė atskirtis ir jau šiandien galime pasidžiaugti rezultatais. Vien 2013 metais viešosiose bibliotekose individualiai ar grupėse naudojimosi informacinėmis technologijomis gebėjimus pagerino daugiau kaip 21 tūkst. gyventojų, jiems suteikta per 216 tūkst. konsultacijų“, – sakė Š. Birutis.

Pasak ministro, pasibaigus projektui „Bibliotekos pažangai“ Lietuvoje turime puikiai išplėtotą viešos interneto prieigos infrastruktūrą viešosiose bibliotekose, bibliotekoms sudarytos sąlygos ir galimybės dirbti su skaitmeninės atskirties žmonių grupėmis, bibliotekų infrastruktūra yra parengta tarpinstitucinėms programos įgyvendinti, skirtingų ministerijų prioritetiniams tikslams pasiekti. „Žinoma, reikėtų pripažinti, kad bibliotekose turima įranga neužtikrina mano išvardintų tikslų įgyvendinimo. Labai daug kas priklauso nuo darbuotojų iniciatyvumo, o tai, žinoma, priklauso ir nuo to, koks valstybės ir, pabrėžiu, savivaldybių vadovų požiūris bus į bibliotekos darbuotoją, kokį atlyginimą jis gaus ir kokias sąlygas jam užtikrinsime tobulintis. Šiandien mes, Kultūros ministerija, ypač atvirai diskutuojame su bibliotekininkais ir savivaldybėmis, kaip išspręsti šiuos klausimus“, – teigė ministras.

Pasak Š. Biručio, Kultūros ministerija užtikrina ir ateityje užtikrins projekto „Bibliotekos pažangai“ tęstinumą, viešosioms bibliotekoms ir toliau bus atnaujinama kompiuterinė ir programinė įranga. „Jau šiandien akivaizdu, kad nacionaliniu lygiu galima palaikyti technologinę infrastruktūrą, tačiau reikia nuolat ir sistemingai atnaujinti paslaugas, panaudojant visus turimus išteklius, kompetenciją ir ryšius su bendruomenėmis, jas plėsti. Tik tuomet kiekvienas, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, turės vienodas galimybes dalyvauti kultūriniame gyvenime, visą savo gyvenimą ugdyti kultūrines ir kitas kompetencijas. Norėčiau pabrėžti, kad „Bibliotekos pažangai 2“ tikslas yra jungtinėmis pastangomis sustiprinti šalies viešųjų bibliotekų gebėjimus tenkinti besikeičiančius visuomenės poreikius ir užtikrinti aukštos kokybės paslaugas. Kartu šis projektas padės spręsti šiandieninio pasaulio iššūkius“, – akcentavo kultūros ministras.

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ pradžios konferencijos metu pristatomi projekto tikslai, uždaviniai ir numatomos vykdyti veiklos. Taip pat konferencijoje skaitomi pranešimai strateginio bibliotekų vaidmens, socialinės gerovės, technologijų teikiamų galimybių ir paslaugų pristatymo visuomenei temomis.

2013 m. lapkričio mėnesį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Bilo ir Melindos Geitsų fondu pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo Lietuvoje, kurį iš dalies finansuoja ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Gruodį prasidėjusį projektą, truksiantį iki 2016 m. pabaigos, įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projekto įgyvendinimo metu viešųjų bibliotekų darbuotojai bus mokomi ir skatinami rengti projektus, skirtus esamų ir naujų paslaugų plėtrai, ir gauti finansavimą šiems projektams įgyvendinti. Siekiama išplėsti viešųjų bibliotekų bendradarbiavimą su verslu, vietos valdžios institucijomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis, taip stiprinant bibliotekų pajėgumus.

Pirmaisiais projekto įgyvendinimo metais Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka organizuos mokymus, skirtus bibliotekų darbuotojų kvalifikacijai tobulinti. Šių metų pabaigoje viešosioms bibliotekoms bus skelbiami kvietimai teikti paraiškas projektų bendruomenėms finansavimui. Konkurso būdu atrinktiems projektams bus suteikta finansinė parama iš dviejų šaltinių: Bilo ir Melindos Geitsų fondo bei Kultūros ministerijos.  Antrieji ir tretieji projekto „Bibliotekos pažangai 2“ metai bus skirti laimėjusių projektų bendruomenėms įgyvendinti ir rezultatams apibendrinti.

Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vertė daugiau nei 12,5 mln. litų (4,9 mln. JAV dolerių).

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras