2023 m. kovo 31 d.
 

 

Seimas vieningai kirto Baltarusijos atominei – priėmė rezoliuciją dėl elektrinės keliamos grėsmės

25
Paskelbta: 2020-05-07 05:25 Autorius: ekspertai.eu
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Seimas paragino Vyriausybę nedelsiant imtis priemonių dėl elektros energijos iš Baltarusijos nepatekimo į Lietuvos Respublikos elektros energijos rinką ir įgyvendinti visus Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymo 4 straipsnio reikalavimus.

Kartu Seimas ją paragino panaudoti technines priemones, kurios dar iki Baltarusijos branduolinės elektrinės veiklos pradžios apribotų elektros energijos iš Baltarusijos patekimą į Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemą iki tokio lygio, kuris yra būtinas patikimam šalies elektros energetikos sistemos veikimui užtikrinti.

Už tai numatančią Seimo rezoliuciją (projektas Nr. XIIIP-4611(3) balsavo 82 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.

Priimta rezoliucija raginama siekti, kad Europos Sąjunga priimtų teisiškai įpareigojantį sprendimą dėl Baltarusijos branduolinės elektrinės keliamos grėsmės Europos Sąjungos gyventojams ir imtųsi atitinkamų veiksmų dėl Baltarusijos ir Rusijos.

Vyriausybei siūloma siekti, kad Lietuvos sąjungininkai įvestų sankcijas Astravo branduolinės elektrinės statytojui ir kitoms įmonėms bei tarpininkams, kurie dalyvauja statant ir prekiaujant „nešvaria“ Astravo branduolinės elektrinės energija.

Seimo rezoliucija Vyriausybė raginama siekti visomis politinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis Europos Sąjungos, ES ir NATO valstybių narių, Ukrainos, kitų regiono valstybių ir visos tarptautinės bendruomenės palaikymo sprendžiant dėl Baltarusijos branduolinės elektrinės kylančių grėsmių panaikinimo klausimą.Ekspertai.eu primena, kad Lietuva daro viską, kad ši atominė niekada nepradėtų veikti.

Seimas yra priėmęs įstatymą, kuris garantuoja, kad mūsų valstybė nepirks nė trupučiuko elektros energijos iš Baltarusijos atominės. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Apie šią atominę griežtą poziciją yra išsakę ir nuolatos tai kartoja Lietuvos politikos lyderiai – Gitanas Nausėda, Viktoras Pranckietis, Gediminas Kirkilas, Linas Linkevičius.

2020 m. pradžioje Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partija įkūrė visuomeninį sąjūdį, kurio tikslas yra kova prieš Baltarusijos atominę elektrinę, o tuo pačiu sėkmė šių metų Seimo rinkimuose. Sąjūdžio įkūrėjai taip pat tikėjosi, kad jiems pavyks sukelti tarptautinę pasipriešinimo bangą ir Baltarusijos atominė nepradės veikti.

Tačiau kol kas tarptautinė pasipriešinimo banga iki šiol nesukilo.

Atvirkščiai – Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) (angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus  keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Daugiau šia tema informacijos rasite ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Keli susiję:

Tris su puse valandos vykusio pasipriešinimo sąjūdžio suvažiavimas – santrauka per 10 minučių

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

Liberalas ragina pasirašyti peticiją prieš Baltarusijos atominę

Naujasis Sąjūdis nuo pirmos dienos susidūrė su skeptišku požiūriu: tai apsunkina sėkmingos bangos perspektyvas

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
25. manau
(2020-05-11 23:08:29)
(86.38.24.142) Parašė:

Dabar beliko laukti JTO sankcijų dėl kišimosi į kitos valstybės vidaus reikalus...24. K To 17 P.S
(2020-05-08 21:38:34)
(84.15.181.28) Parašė:

Turime pasirinkimą. Arba nuolankiai vykdome Galingųjų valstybių Strateginių interesų finansiškai primetamą "Nuomonę", ar siekiame savo šalies gerovės? Kas gavot "savotišką motyvaciją" , sorry, atidirbot. Karinė psichozė, buvo jūsų arkliukas. Ką Jūs padarėte, kad mūsų Tranzitinėje Šalyje vystytųsi logistika, mainai, ekonomika tarp išsivysčiusių Pasaulio šalių? Iš šalies žiūrint, veikėte kaip diversantai, sprogdinote tiltus, traukėte elektros linijas, naikinote pramonę ir energetiką. Kas TAI? Gal ekonomikos vystymo naujadaras? Racionalus, tarptautinis organiškas šalies vystymas, intelektualaus šalies potencialo panaudojimas? Konservatoriai, apraminkit savo Media. Jūs politiniai LAVONAI. Žmonės ne kvaili. P.S. Dar atimtas 2008 pensijas grąžinkite! Galit gulėti, šaukti savo 'barikadose', bet Laikas jus ištrins iš Istorijos, kaip atavizmą.23. Tomas
(2020-05-08 11:56:25)
(185.176.221.96) Parašė:

OMG, ar tai vyksta 2020 metais Lietuvoje?!!! Ar matet ta retorika, ta skaityma is lapuku?! Uznese i kazkokia sekta. O jau argumentai... Ir geda ir pikta kad tiek daug propagandinio tvaiko toj musu "Nepriklausomoj...22. Idomu butu pamatyti
(2020-05-08 11:18:58)
(81.250.33.41) Parašė:

visa sarasa tu durniu kurie balsavo uz elektronu tcipsavima.21. lithunai is kolonijos
(2020-05-08 11:06:32)
(88.216.162.15) Parašė:

toliau pucia duda ,toliau eina is proto,nors koks ten protas,jeigu skirsto elektros energija i sveika ir nesveika,ir cia ne pasaka,esu mates toki atveji dirbau kowno vienoje imoneje,buvo apsauga ir vienas is apsauginiu paprase mano kolega kaip elekrika jam i namus ivesti "sveika"elektra tai yra is Kruonio,o ne is Ignalinos atomines,tiesa apsauginis buves pravieniskiu mentas priziuretojas,tai is kur pas tokius protas jie ir dirba toki darba kur galvoti nereikia,o tik loti20. aAlgirdas -(19)
(2020-05-08 10:06:57)
(78.56.79.247) Parašė:

Jūs visiškai teisus aš niekada nedirbau žemės ūkyje ir , kaip sakoma esu asfalto vaikas. Tik štai į Jūsų pastabą negaliu nesureaguoti - tarp Jūsų vadinamų žaliųjų valstiečių tokių kaip aš tikrai daugoka19. 18-tam
(2020-05-07 22:04:02)
(188.69.210.73) Parašė:

Jūs tikriausiai nedirbot fermose, neruošėt pašarą laukuose, neturit nieko bendro su žemės ūkiu, su žaliaisiais valstiečiais, su pavyzdiniu Naisų dvaru. Jūs toks šiuolaikiškas, net iš paveikslėlių nepažystantis skeltanagių (kanopinių)18. aAlgirdas -U-2((10)
(2020-05-07 21:45:37)
(78.56.79.247) Parašė:

atsiprašau,ką Jus vadinate skeltanagiais?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras