2024 m. balandžio 16 d.

 

Seimo Pirmininkė pritaria EKSPERTAI.EU siūlymui tiriant pedofilijos bylą

Paskelbta: 2010-05-13 08:16 Autorius: ekspertai.eu

Irena DegutienėŠ. m. vasario mėnesį Piliečių Santalka kreipėsi į Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę ir visus Seimo narius, kviesdama atskiru įstatymu įteisinti Ypatingojo prokuroro instituciją ir taip užtikrinti geresnį teisingumo įgyvendinimą Lietuvos valstybėje.

Prieš kelias dienas EKSPERTAI.EU taip pat kreipėsi į Seimo Pirmininkę su klausimu, kokiais maksimaliais terminais, skubos tvarka galėtų būti priimtas įstatymas ir įteisinta Ypatingojo prokuroro institucija. I. Degutienė atsakydama į paklausimą informavo, kad Ypatingojo prokuroro institucijos negalima įsteigti skubos tvarka Seime, nes būtina jos galias ir funkcijas subalansuoti su kitomis teisėsaugos institucijomis, taip pat tam reikėtų keisti (papildyti) Lietuvos Respublikos Konstituciją, nes šiuo metu Konstitucijos 118 straipsnis nurodo, kad "Lietuvos Respublikos prokuratūra yra Generalinė prokuratūra ir teritorinės prokuratūros. Generalinį prokurorą skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas Seimo pritarimu". Atsižvelgdama, kad tuo metu Seime buvo sudaryta darbo grupė "LR prokuratūros teisinei padėčiai ir vietai valstybės valdžios institucijų sistemoje nustatyti" Seimo Pirmininkė š. m. vasario 9 d. Piliečių Santalkos siūlymą dėl Ypatingojo prokuroro statuso persiuntė minėtai Darbo grupei ir paprašė atsižvelgti į šį piliečių siūlymą. "Darbo grupė dar nėra baigusi savo darbo ir savo nuomonės dėl šio siūlymo nėra pareiškusi. Informuojame, kad šio siūlymo visas Seimas nesvarstė, nes pagal Seimo Statutą tokius siūlymus pirmiausia svarsto tam sudarytos Darbo grupės arba atintinkami komitetai ir komisijos ir tik po to savo vertinimus pateikia Seimui", - atsakyme piliečiams informavo Seimo Pirmininkė. Reaguodamas į EKSPERTAI.EU laišką Seimo Pirmininkės sekretoriatas pakartotinai priminė apie šį siūlymą minėtai Darbo grupei ir paprašė išsakyti savo nuomonę. Dėl Vakarų šalių pagalbos tiriant vadinamą pedofilijos bylą Tame pačiame kreipimesi EKSPERTAI.EU Seimo Pirmininkės taip pat klausė, ar ji gali imtis iniciatyvos ir padaryti taip, kad kuo skubiau, tiriant taip vadinamą pedofilijos bylą, būtų prašoma pagalbos, nesvarbu, kiek tai bekainuotų, Vakarų šalių teisėsaugininkų. "Pagal Lietuvos Konstitucijos 118 straipsnį ikiteisiminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja prokuroras, o pagal 109 straipsnį bylas nagrinėja tik teismai, tad nei Seimas, nei Seimo Pirmininkė negali savo iniciatyva kviestis kitų šalių teisėsaugininkų į bylos tyrimą. Ar tokia pagalba yra reikalinga gali nustatyti tik tą bylą tiriantys prokurorai ir teisėjai", - informavo Seimo Pirmininkė. Taip pat savo atsakyme piliečiams parlamento vadovė pridūrė, jog mano, kad "pagalbos pasitelkimas iš kitų šalių galėtų sumažinti įtampas visuomenėje ir padidinti pasitikėjimą teisėsauga". Todėl šį EKSPERTAI.EU siūlymą nutarė perduoti l.e.p. Generaliniam prokurorui. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kiek ankščiau gavusi tokį patį analogiška piliečių paklausimą dėl galimybės pasitelkti Vakarų šalių teisėsaugą tiriant minėtą rezonansinę pedofilijos bylą, kol kas atsakymo nepateikė.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras