2024 m. balandžio 18 d.

 

Šiaurės Korėjos lyderis ragina Korėjas vienytis

Paskelbta: 2013-01-02 15:33 Autorius: naujienų redaktorius

Po ilgos pertraukos šiaurės korėjiečius pasveikinęs šalies vadovas pateikė ir kitą staigmeną. Kim Jong Unas taip pat užsiminė, kad turėtų būti nutraukta abiejų Korėjų konfrontacija. Pietų Korėja ir Vakarų šalys tai vertina kaip signalą, kad Šiaurės Korėja gali pasukti kita politine kryptimi.  

Šiaurės Korėjos lyderis ne tik sulaužė tradiciją ir pirmą kartą per 19 metų per televiziją pasveikino tautiečius, bet ir paragino gerinti šalies ekonomikos būklę ir suvienyti abi Korėjas. „Svarbu baigti padalinimą ir reikia suvienyti šalį, nes tai leis išvengti konfrontacijos tarp pietų ir šiaurės. Praeitis rodo, kad konfrontacija nieko gero neduoda, o šalį veda į karą“, - kalbėjo Šiaurės Korėjos vadovas. Anot jo, 2013 bus kūrimo ir pokyčių metai, todėl jis ragina imtis radikalių pasikeitimų, kurie padėtų nuskurdusiai ir izoliuotai valstybei tapti ekonomine milžine.

Vienytis savo piliečius paragino ir Pietų Korėjos prezidentas, kuris baigia kadenciją ir netrukus postą užleis neseniai išrinktai Park Geun-hye. „Reikia judėti pirmyn ir stiprinti valstybę. Jeigu visi, su naująja prezidente priešakyje, susivienysime naujais metais galėsime įveikti visas krizes ir išvysti šviesą tamsaus tunelio pabaigoje“, - sakė Pietų Korėjos vadovas Lee Myung Bakas.

Formaliai abi Korėjos tebekariauja, nes po Korėjos karo pabaigos 1953 metais taikos susitarimas nebuvo pasirašytas.

Vakarų analitikų teigimu, Kim Jong Unas jau anksčiau yra pasiuntęs signalų, kad Šiaurės Korėją jis mato kitokią nei jo tėvas ir senelis, o naujametinis pasisakymas apie norą vienytis yra pirmas žingsnis įgyvendinti naują kryptį. Analitikai pabrėžia, kad dabartinis šalies lyderis matęs daugiau pasaulio nei pernai miręs jo tėvas Kim Jong-ilas ir senelis Kim Il-sungas. Tai formuoja kitokį šalies valdymo supratimą.

Tačiau nors Kim Jong Unas sakė, kad tarp Korėjų neturėtų likti konfrontacijos, Šiaurės Korėjos karinės galios stiprinimą jis ir toliau laiko prioritetu. Tęsiama kosmoso technologijų plėtra. Gruodį atlikęs sėkmingą raketos bandymą, Pchenjanas žada išbandyti ir daugiau raketų. Užsienis tokius bandymus kritikuoja.  

"Lietuvos ryto TV" | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras