2024 m. balandžio 21 d.

 

Siūloma bausti už mokslo darbų pirkimą ir pateikimą švietimo įstaigoms

Paskelbta: 2013-07-02 18:08 Autorius: Naujienų redaktorius
Eltos nuotr.
Eltos nuotr.

Seimo narių grupė siūlo Administracinių nusižengimų kodekso projekte už mokslo darbų pirkimą, pardavimą bei jų pateikimą švietimo įstaigoms numatyti baudas asmenims nuo penkių šimtų litų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims - nuo trijų tūkstančių litų.

Už pakartotinai padarytą administracinį nusižengimą siūloma bausti asmenis nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių litų ir juridinių asmenų vadovus ar kitus atsakingus asmenis - nuo šešių tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų.

Tokį pasiūlymą parlamentarų grupė įregistravo Seimo posėdžių sekretoriate.

Pasiūlymo iniciatoriaus prof. Arimanto Dumčiaus teigimu, mokslo darbų pirkimas ir pateikimas švietimo įstaigoms kaip savo yra nesąžininga ir viešajai moralei prieštaraujanti veikla. Šiuo metu, esant nepakankamam viešosios teisės normų reguliavimui, pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių mokslo darbus pardavinėjančiojo veiklą galima priskirti prie tam tikros legalios veiklų grupės.

"Tokia situacija nenaudinga pačiai visuomenei visų pirma dėl to, kad bet koks nesąžiningumas skatina neigiamų reiškinių atsiradimą: nesąžiningą studentų konkurenciją, nekvalifikuotos darbo jėgos atsiradimą", - mano A. Dumčius.

Mokslų ir studijų įstatyme numatyta studento pareiga asmeniškai dalyvauti studijose ir laikytis tiek akademinės etikos taisyklių, tiek vykdyti kitus įsipareigojimus. Niekas kitas negali vykdyti studento įsipareigojimų ir niekas kitas negali perleisti jų vykdyti. Projektu siekiama numatyti administracinę atsakomybę už šio principo nesilaikymą ir darbą perkančiam, ir jį parduodančiam asmeniui, griežtesnes sankcijas numatant juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras