2024 m. liepos 16 d.

 

Skandalas: Lietuva sukrėsta dėl apdovanoto jedinstvenininko ir kito šalies priešo

8
Paskelbta: 2023-05-05 22:00 Autorius: ekspertai.euLandsbergių bendruomenės lyderiai ir jos propagandistai sprogo iš pykčio – Lenkijos premjeras Mateušas Moraveckis (Mateusz Morawiecki) apdovanojo du Lietuvos piliečius.

Iš Lenkijos vyriausybės vadovo „Garbės ženklus už nuopelnus lenkų diasporai“ Vilniuje gavo europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis Lietuvos nepriklausomybės akto signataras, buvęs Aukščiausiosios Tarybos deputatas Stanislavas Peško.

Toks veiksmas iš pusiausvyros išvedė Landsbergių bendruomės lyderius ir jų aptarnaujantį personalą.

„Vilniuje Į Vilnių šią savaitę atvykęs Lenkijos ministras pirmininkas su Lietuvos vadovais demonstravo vienybę ir žadėjo išvien priešintis Rusijos imperializmui. Tačiau daliai lietuvių vizitas paliko kartėlio prieskonį, pamačius, kokius du Lietuvos lenkus Mateuszas Morawieckis pagerbė valstybiniais apdovanojimais. Lietuvos Vyriausybė savo nepasitenkinimą išsakė diplomatiniais kanalais, o Lenkijos premjeras sulaukė griežtos kritikos ir savo tėvynėje“, - skelbiama tik kokybiškos informacijos portalo 15min.lt analitinėje analizėje „Politinis akibrokštas: lietuvius supykdė Lenkijos premjero poelgis“.

Informuojama, kad „15min žiniomis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį susitikęs su naujuoju Lenkijos ambasadoriumi Vilniuje Konstantynu Radziwillu iškėlė klausimą dėl šių dviejų asmenų apdovanojimo.“

V .Tomaszewskis yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos ilgametis lyderis – jo ilgametė veikla ir ne kartą nuskambėję dviprasmiški pasisakymai apie Ukrainą rodo, jog politikas nėra linkęs jungtis į antiputinišką frontą.

Maža to, 2014 metais „V. Tomaszewskis rusams minint sovietų pergalę prieš nacius gegužės 9-ąją viešai segėjo Georgijaus juostelę“, o „pastaraisiais metais jis kritikavo rusiškų kanalų draudimą, o kalbėdamas apie Krymo aneksiją paminėdavo Kosovo analogiją“.

S. Peško buvo vienas lenkų autonomijos Vilniaus krašte įkūrėjų, aktyviai veikė „Jedinstvo“ organizacijoje, kuri priešinosi Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimui, o būdamas Aukščiausiosios Tarybos deputatu, 1990 metų kovo 11 dieną susilaikė balsuodamas už nepriklausomybės atkūrimą.

Politikos mokslininkė Margarita Šešelgytė teigia, kad Lenkijos premjero elgesį galima vertinti kaip politinį akibrokštą.

Politikos mokslininkas Andžejus Pukštas taip pat neslėpė savo pasipiktinimo.

„Ko gero, kažkas iš patarėjų, atsakingų už santykius su išeivija, premjerą pakišo“, - situaciją įvertino analizatorius A. Pukštas.

Tačiau nežiūrint į visa tai kas įvyko, specialistų nuomone, Lietuvos ir Lenkijos santykiams tai jokios įtakos neturės.

Susiję:

Lietuva ir Lenkija per šimtmečius pasiekė daug bendrų pergalių   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
8. jei apdovanojate
(2023-05-06 12:31:00)
(78.58.203.16) Parašė:

tai tik zelenskį, kaip tai padarė Nausėda įteikdamas jam Vytauto Didžiojo ordiną7. yellow Z.O.V.marine
(2023-05-06 12:22:56)
(2001:67c:2660:425:29::3ab) Parašė:

vienas kaifas matyti, kaip pjaunasi pindostano prostitutės :))) - čia dar tik švelni pradžia :) - lenkų šovinistams litewski locheliai visada buvo pajuokos ir pasityčiojimo objektas...6. Teks priprasti
(2023-05-06 10:16:58)
(78.57.161.202) Parašė:

Juk ne už kalnų ir tolesni įvykiai laukia. Man tai kas, aš irgi turiu lenkiško kraujo.5. Prašalietis
(2023-05-06 09:07:02)
(88.118.183.143) Parašė:

"S. Peško buvo vienas lenkų autonomijos Vilniaus krašte įkūrėjų, aktyviai veikė „Jedinstvo“ organizacijoje, kuri priešinosi Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimui,...", Lansberginio durnių laivo visokio "patriotinio plauko" primityviems propagandistams belieka priminti, kad istorijoje vienintelis "pasipriešinimas Lietuvos valstybės atkūrimui" buvo jų suorganizuotas paprastų žmonių protesto streikas prieš tuometinės Prunskienės vyriausybės nepakeliamą maisto kainų pakėlimą. Pasekoje V.Lansbergiui atsirado proga pakeisti kartu su Lansbergiu valstybės vadovavime buvusią ministrę pirmininkę Prunskienę savesniu "valstybės veikėju" Vagnoriu... Adekvačiam žmogui nekelia jokio "patriotinio liaudies priešo " loginio klausimo ir Krymo analogija su Kosovu...4. Darijus
(2023-05-06 09:05:37)
(90.138.77.244) Parašė:

Įdomu, medalis Wilno naše jau sukurtas?3. skandalas
(2023-05-06 08:24:27)
(78.58.203.16) Parašė:

KODĖL „Charles“ niekada nebuvo tiriamas kartu su jo broliu pedofilu Andrew, iki šiol lieka paslaptis ir pasauliui parodo šių sukčiavimo „karališkųjų“ galią... Ir apie pačius geruosius „Jungtinės Karalystės“ žmones... Atėjo laikas Britanijai pagaliau užaugti ir atmesti šiuos brangiai kainuojančius nusikaltėlius ir socialinio aprūpinimo gavėjus. Šie atsakingi pedofilai iš tikrųjų tapo Britanijos nuodu ir turėtų būti priversti gyventi kaip visi kitu atveju, o ne šelti pilyse“ ant Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojų naštos. Charlesas, be daugelio kitų šlykščių savybių, yra WEF narys steigėjas. Jis jau dešimtmečius bendrauja su Klausu Schwabu ir George'u Sorosu. Charlesas dažnai kalbėjo apie savo įsitikinimą, kad reikia drastiškai mažinti žmonių skaičių iš planetos... tik ne jo kraujo linija... atminkite. Žurnalistas Julianas Assange'as, kalintas JK daugiau nei 10 metų be teismo už tai, kad paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rodomas JAV karas.. Prisiminkite siaubingus skandalus, kurie buvo susiję su šia pora prieš pat princesės Dianos nužudymą, jos metu ir po jos. Apie juos pasirodė pakankamai neigiamos informacijos, kuri paprastai leistų jiems abiem dingti is horizonto, susigesti . Bet ne.. ne tik "didelės ausys" Chucky įžeidžia visų intelektą, bet ir tas maištaujantis šuo, kuris vadinasi jo "žmona" "Camilla" yra beveik toks pat įžeidimas kaip ir Chucky... Jau vien pažvelgęs į "Camilla" nori vemti...2. Na
(2023-05-06 08:04:04)
(84.15.186.62) Parašė:

Dar gerai kad neapdovanojo šnipą paleckiuką.1. Diaspora
(2023-05-06 07:01:35)
(78.58.203.16) Parašė:

dalies tautos gyvenimas svetur, svetur gyvenanti tautos grupė, t.y. lenkai ir labai gražu, kad Lenkijos vyriausybė prisimena ir pagerbia savo tautiečius reikiama proga už jų tikrai didelius nuopelnus lenkų diasporai. Juk negali būti vien tik žydai ar ukrai apdovanojami. Kai Nausėda apdovanojo tą ukrų žydą nacį, ukrų Tautos žudiką Vytauto Didžiojo ordinu.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras