2024 m. gegužės 26 d.

 

Socialdemokrato provokacija: „Drąsiau, drambly, drąsiau, drambly!“

3
Paskelbta: 2014-03-21 11:14 Autorius: ekspertai.eu

Ketvirtadienį Seimo tribūnoje Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Valerijus Simulikas perskaitė pranešimą „Drąsiau, drambly, drąsiau, drambly!“. Parlamentaras atskleidė savo įžvalgas dėl Ukrainos Krymo referendumo ir beveik garantavo, kad ir lietuviai draugiškai „referendume“ būtų pasakę vieningą „už“, taip pat pateikė kelias pastabas Amerikai, kuri nežino Rusijos įstatymų.

Socialdemokrato pranešimas buvo įtrauktas į paskelbtą ketvirtadienio darbotvarkę Seime, kovo 20 d. 13.19 val. (ČIA) ir perskaitytas Seimo tribūnoje  pranešimas kitiems parlamentarams nuostabos nesukėlė. Skelbiame visą pranešimą be komentarų.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario V. Simuliko pranešimas: „Drąsiau, drambly, drąsiau, drambly!“

2014 m. kovo 20 d. pranešimas VIR

Ši frazė iš vaikiško animacinio filmo man vis nenustoja skambėti galvoje. Sakysite, su galva negerai? O aš vis prisimenu, kaip dramblį drąsino tuomet, kai jam buvo nedrąsu užsikabaroti ant palangės, kad jis pagaliau pamatytų vaivorykštę. Ir galvoju, ko reikėtų, kad visi drambliai įgautų daugiau drąsos?

Jau ne pirma savaitė visi užgniaužę kvapą stebime įvykius Ukrainoje. Ši didelė ir turtinga šalis, turinti daugybę išteklių, daugybę nebrangios darbo jėgos, nepakartojamus gamtos resursus, ne pirmas dešimtmetis traukia pasaulio galingųjų dėmesį. Ne vienus metus stebėję valdžios „oligarchų“ dalybas šioje valstybėje, dabar stebime, kaip visam pasauliui ir pačiai Ukrainai mėginama paaiškinti, kodėl Krymą reikia prijungti prie Rusijos.

Būdas skelbti „referendumą“ patrauklioje teritorijoje nėra nei naujas, nei labai išradingas. Toks būdas gana patogus: visiems gali sakyti, kad vykdai žmonių valią, nors iš tikro galbūt tiesiog prisijungi parankią teritoriją, kuri kitu atveju gali išsprūsti iš rankų ir atitekti kitiems. Šis būdas savo grakštumu man primena Ribentropo ir Molotovo susitarimo įgyvendinimą – susėdę prie stalo pasidalijam, tautos atsiklausiam“, tada įvedam kariuomenę, o tada jau galime sakyti, kad, pavyzdžiui, Lietuva savo noru pasiprašė į draugišką tautų šeimą. Jei tais laikais referendumai būtų buvę tokie populiarūs kaip šiandien, beveik garantuoju, kad lietuviai draugiškai „referendume“ būtų pasakę vieningą „už“.

Ir žmonės buvo tokie aktyvūs, kad patikrinus visus Kryme vykusio referendumo biuletenius nebuvo net abejonių, kad už Krymo prisijungimą prie Rusijos pasisakė didžioji Krymo gyventojų dalis. Tad nebūkim smulkmeniški, nesikabinėkime, jei jau tokia žmonių valia. Juk nesuskaičiuosim dabar, kas ir kokio dydžio pajėgos padėjo tą ar kitą referendumą organizuoti.

Tačiau ne mažiau įdomu ir kiti su šia istorija susiję įvykiai. Visas pasaulis stebi Krymą ir Rusijos veiksmus. Štai Baltieji rūmai pareiškė, kad Rusijai taikys sankcijas, o įvestos priemonės yra griežčiausios nuo šaltojo karo laikų, ir perspėjo, kad Amerika nusitaikys į ekonomikos šulus Maskvoje, jeigu Kremlius nepakeis kurso. Paskelbtas sąrašas asmenų, kurių sąskaitos Vakaruose bus įšaldytos. Viena vertus, pažvelgę į paskelbtą sąrašą suprasime, kad šį kartą nukentėjo n-tojo departamento n-tojo vadovo pavaduotojo n-tasis patarėjas. Būkime atviri bent jau patys sau, na, ne tie pareigūnai greičiausiai Rusijoje formuoja politiką. Kita vertus, dar pernai Rusijoje įsigaliojo įstatymas, pagal kurį aukštesnio rango Rusijos pareigūnai, įskaitant parlamentarus, teisėjus ir valstybės korporacijų vadovus bei jų sutuoktinius ir nepilnamečius vaikus, nebegali laikyti savo lėšų užsienio bankuose. Tai kaip čia keistai išeina – atimsime iš to n-tojo patarėjo tai, ko jis ir taip neturi? Ar nubausime tuos, kurie galbūt patylomis nesilaikė Rusijos įstatymų? Leisiu sau pajuokauti, kad greičiausiai Baltųjų rūmų apie šį įstatymą niekas neinformavo.

Norėdami pasiekti rezultatų, visuomet ieškome stipriausių, efektyviausių veikimo būdų. Tai turėtų būti ypač svarbu siekiant apsisaugoti nuo karinės agresijos, nes kai ginklai žvanga, nebėra laiko dairytis. Tačiau kol kas su apgailestavimu tenka stebėti gana didelę pasaulio bendrijos toleranciją tam, kas vyksta Ukrainoje. Todėl ir vis prisimenu tą seną animacinį filmuką apie dramblį, kuris norėjo pamatyti vaivorykštę. Drąsiau, drambly, drąsiau, drambly...

Socialdemokrato V. Simuliko pranešimo tekstas yra paskelbtas Lietuvos Respublikos Seimo tinklalapyje ČIA.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Ceslovas
(2014-03-23 19:22:39)
(78.62.164.7) Parašė:

Nefilosofuokit, autorius pasake gryna tiesa.2. aN
(2014-03-21 13:48:11)
(78.60.193.239) Parašė:

O jums neatrodo, kad Simulikas kaip tik nori pasakyt, kad iš ES ir NATO trūksta ryžtingesnių veiksmų?1. oho
(2014-03-21 11:29:58)
(213.103.236.215) Parašė:

Simuliko pranešimas dramcenzūrams turbūt jau nusiųstas Kijevui ir Maskvai. O ką mano vsd? Tik klausimas, ar pakako protinių resursų perskaityti ir suvokti..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras