2023 m. kovo 30 d.
 

 

SOS – nukirsti negalima išsaugoti (Birštono džiazo festivalio KREIPIMASIS)

5
Paskelbta: 2014-03-28 15:43 Autorius: ekspertai.eu
SOS. Commons.wikimedia.org nuotr.
SOS. Commons.wikimedia.org nuotr.

Skelbiame 2014 m. kovo 28 d. džiazo festivalio „Birštonas“ bendruomenės kreipimąsi dėl Lietuvos džiazo šaknų išsaugojimo.

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkei AUDRONEI PITRĖNIENEI
Lietuvos Respublikos ministrui ŠARŪNUI BIRUČIUI
Lietuvos kultūros tarybos pirmininkei DAINAI URBONAVIČIENEI
Džiazo festivalio „Birštonas“ bendruomenės

KREIPIMASIS

Norime išreikšti susirūpinimą dėl seniausios šalies džiazo šventės Birštone finansavimo. Pastaraisiais metais jau antrą kartą iš eilės šis festivalis nesulaukia deramo kultūros strategų dėmesio.

Nuo 1980 metų Birštone rengiama džiazo šventė atvedė į sceną visą plejadą šalies džiazo žvaigždžių – čia kūrybos kelią pradėjo daugelis Lietuvos džiazo kūrėjų ir svarbiausių džiazo kolektyvų. Jokioje kitoje scenoje nebūna tokios plačios lietuviško džiazo panoramos. Birštono festivalis daliai kūrėjų – vienintelė proga atskleisti ir puoselėti savo sugebėjimus. Jis davė pradžią ir kitoms šalies džiazo šventėms, buvo laisvė oazė niūriais sovietiniais laikais.

Tačiau šis kas dvejus metus rengiamas festivalis 2012-aisiais gavo tik 10 tūkst. litų paramos – tai sudaro 5 proc. jo biudžeto, o šiemet pirmą kartą per 34 gyvavimo metus apie paramą bus pranešta, jau pasibaigus šventei.

Toks periferijos renginio ignoravimas juo labiau nesuprantamas, kad vienas šių metų šalies kultūros politikos prioritetų – kultūros sklaida regionuose. Išeitų, kad strategų žodžiai neatitinka darbų? Didelį nerimą kelia tai, kad struktūrinės kultūros sektoriaus permainos yra visiškai atribotos nuo kultūrininkų veiklos turinio – nėra jokių saugiklių, garantuojančių kultūros tradicijų tęstinumą.

Nedideliam Birštono kurortui vienam puoselėti senas džiazo festivalio tradicijas, kas dvejus metus priimti apie 200 muzikantų, tarp kurių būna ir nemaža užsieniečių grupė, - per didelė finansinė našta. Juolab kad šis festivalis išsiskiria iš kitų estetiniu įvaizdžiu – specialiai jam kiekvieną kartą kuriama autorinė scenografija, fotoprojektai, atributika, Didysis prizas.

Visa tai liudija, kad „Birštonas“ niekada nebuvo rengiamas „dėl paukščiuko“. Be šio festivalio jau neįsivaizduoja savo gyvenimo kelios džiazo kūrėjų ir mėgėjų kartos.

Mums nesuvokiamas šios šventės nuvertinimas dalijant paramą. Tai kerta ir Birštono džiazo festivalio, ir apskritai Lietuvos džiazo šaknis.

2014 m. kovo 28 d., BirštonasNieko nepadarysi, reikia susitaikyti su lemtimi. Neturėtų stebinti požiūris į kultūrą, kai VEKS'o žmonės paskiriami vadovauti Lietuvos kultūros tarybai, reikia džiaugtis gavus ir tokią išmaldą.

Geriau siūlome pasižiūrėti archyvinį video, kuris galbūt padės pagaliau suprasti, kodėl provincialusis VEKS'as kultūros finansus kaip valdė, taip ir valdo iki šiol.

Jūsų dėmesiui – istorinis VEKS programos pristatymas, įvykęs 2008 m. vasario 27 d.


„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. jazz
(2014-03-29 11:15:58)
(188.69.214.130) Parašė:

klausykit, juk čia čia išties rimta - ne koks nors projektuk., Nejaugi tokie tamsūs esat??4. dar ne luzeris
(2014-03-29 01:55:56)
(5.20.200.203) Parašė:

jei mano projektuks negaus pinigu, irgi rinksiu parasus3. asilas
(2014-03-29 00:52:12)
(5.20.200.203) Parašė:

O kuo cia detas tas Vilnius - Europos kulturos sostine?2. Peticija
(2014-03-28 16:03:39)
(84.55.34.111) Parašė:

AR SĄŽININGA, KAD KUNIGAI NEMOKA JOKIŲ MOKESČIŲ VALSTYBEI, NORS KATALIKŲ BAŽNYČIA YRA VIENA TURTINGIAUSIŲ ORGANIZACIJŲ PASAULYJE, BET GAUNA VALSTYBINES PENSIJAS?...PASIRAŠYK PETICIJĄ h t t p://w w w .peticijos.com/panaikinti_valstybines_pensijas_kunigams1. R
(2014-03-28 15:54:17)
(188.69.193.233) Parašė:

ne "tiek, kiek skiriama", o juk visai neskiriama lėšų. O jeigu skirs, tai nežinia, ar išgyvens..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras