2024 m. birželio 23 d.

 

Spalio 14 d. Jono Mažinto knygos „Žmogus ir dangus“ pristatymas

2
Paskelbta: 2017-10-11 11:05 Autorius: ekspertai.eu
Aviacijos šventė Paluknyje, 2003 m.
Aviacijos šventė Paluknyje, 2003 m.

1989–1991 metais lietuviai buvo vieningi. Visus vienijo bendras nepriklausomybės ir laisvės siekis bei virš galvos kabantis galingo priešo negailestingas kardas. Nežinau, kas atsitiko su mūsų tauta po 1991 metų rugpjūčio GKČP pučo pralaimėjimo, po kurio mes tapome laisvi, o Lietuva tapo pripažinta visame pasaulyje. Priešai buvo nugalėti, o lietuviai, vietoj išmintingos savo valstybės kūrybos, pradėjo kovoti tarpusavyje dėl valdžios ir turto. Sausio 13 dieną pirmąjį impulsą davė didieji vadai. Prisiminkime pirmąją Lietuvos premjerę K. Prunskienę ir jos atsistatydinimą, vienadienį premjerą A. Šimėną, V. Landsbergio ir A. M. Brazausko tarpusavio kovą pasibaigusią pastarojo triumfu 1992-ųjų Seimo ir 1993-iųjų Prezidento rinkimuose.

Aš manau, kad didžiausią žalą tautos vienybei, jos sąžinei ir dorovei padarė 1991 metais per anksti ir nevykusiai pradėta privatizacija, virtusi „prichvatizacija“. Kaip bebūtų keista, bet A. M. Brazauskas su savo LDDP, nesustabdė nevykusios privatizacijos. To nepadarė ir V. Ladsbergis – su savo vieninga konservatorių kariauna 1996 metų Seimo rinkimuose atsirevanšavęs Brazauskui už pralaimėjimą ir tapęs vienvaldžiu lyderiu. Nepanorėjo profesorius ir jo ištikima komanda vykdyti „dekgbizacijos“ – gal geriau būtų vadinti desovietizacijos ar liustracijos proceso. O kodėl? Tą sužinosime po 75 metų jau būdami anapilyje, o mūsų vaikus ir vaikaičius vargu ar domins atsakymas į šį klausimą.

Tauta, matydama didžiųjų vadų ir vadukų „karžygiškus“ darbus, nesibaigiančią jų kovą dėl valdžios ir turto, permaitinta nesibaigiančiais korupcijos skandalais ir skandaliukais pasimokė iš „iškilųjų elitinių“ valdžios bei visuomenės veikėjų ir pradėjo elgtis adekvačiai. Beje, klausimas – kuris pirmasis turėtų būti tikinčiu gėrio idealais (Dievu), sąžiningu, doru tautos ir valstybės patriotu – aukšto rango valstybės ir visuomenės veikėjas ar eilinis Lietuvos pilietis? Atsakymas tikriausiai visiems aiškus, kaip ir atsakymas į neužduotą klausimą – o ar taip yra? Man, kaip ir daugeliui mano amžiaus aviatorių, tarybiniais laikais teko matyti gana daug įvairiausių negatyvių pavyzdžių. Bet tokių, apie kuriuos sužinojau mūsų laisvos, nepriklausomos Lietuvos laikais – neteko. Papasakosiu tik du iš jų.

Iš Jono Mažinto knygos „Žmogus ir dangus“. Knygos pristatymas įvyks spalio 14 dieną (šeštadienį), 12 val. (Žirmūnų 1B).


Tai antroji autoriaus knyga apie Lietuvos aviaciją ir aviatorius. Autorius pats skraidė sklandytuvais, lėktuvais, lakūno karjerą baigė orlaivio TU-134 A kapitonu, vėliau dirbo įvairiose Lietuvos aviacijos struktūrose, todėl knygoje skaitytojai ras daug tikroviškų faktų, atskleidžiančių to laikmečio gyvenimą. Knyga skirta visiems, besidomintiems Lietuvos aviacija ir jos istorija.

Susiję:

Jono Mažinto knygos „Žmogus ir dangus“ pristatymas – spalio 14 d.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. senis
(2017-10-11 13:47:39)
(84.15.176.215) Parašė:

didziausia Lietuvos nelaime buvo Rusijos paskelbimas priesu. Tai buvo ne klaida, tai buvo, ir yra samoningaivykdomas nusikaltimas. Lietuvos vadovai, uz dolerius, samoningai itrauke Lietuva i JAV kara su Rusija. Musu elitas puikiai suprato, kad tai ne Lietuvos karas, bet ko nepadarysi uz dolerius. Lituva niekada nebuvo, nera ir nebus vakaru pasaulio dalis! Atsikvosekime, lietuviai patys tikriausi slavai. Rusija viena pirmuju pripazino Lietuvos nepriklausomybe. Dm. Kisieliovas, T. Mitkova Maskvoje renge mitingus Lietuvos nepriklausomybe palaikyti. Jelcinas, atvykes i Lietuva, pareiske, kad RF neturi pretenziju del turto. Tuo metu Lietuva buvo viena turtingiausiu valstybiu Europoje. 196 metais gyvenimo lygis galejo buti lygus Vokietijos lygiui. Lietuva, musu elitiniu politiniu prostituciu pagalba, uz dolerius i asmenines saskaitas, JAV buvo itraukta i kara su Rusija, tapo smaugvirves apie Rusija dalimi. Mazintai, kiek tau moka uz tai, kad rusus vadini Lietuvos priesais? Tik budama kartu su Rusija, Lietuva stiprejo. Kas liko is Lietuvos kai ji susidejo su t.v.vakaru vertybemis?1. jeronimas
(2017-10-11 12:58:07)
(109.76.47.46) Parašė:

Noreciau ir as nusipirkti sia knyga .gal autorius net autografa paliktu.Deja,siuo metu Vilnius per toli man .Lieka tiketis lietuviskais knygynais,gal sia knyga pardavines.Nes Liudo Dambrausko knygos 23 knygynuose Lietuvoje nera,o kai kuriuose knygu pardavejos vien pasiteiravus smarkiai nustebe likdavo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras