2024 m. birželio 25 d.

 

Specialus pranešimas - kreipimasis į VSD (video)

2
Paskelbta: 2010-07-22 05:50 Autorius: ekspertai.eu

Lietuva dar niekada galimai neturėjo tokio tarptautinio masto teroristės kaip Eglė Kusaitė, kurios strateginis objektas buvo Rusijos karinės bazės. Reikia būti labai akyliems, pilietiškiems ir apie bet kokį įtarimą, susijusį su tarptautiniu terorizmu, būtina pranešti specialiosioms tarnyboms.

Kas yra kas

Vakar (2010 m. liepos 21 d.) dienraščių lyderis "Lietuvos rytas" paskelbė, kad 2010 m. liepos 20 d. Vilniaus apygardos teisme, kuriame vyko posėdis dėl tarptautiniu terorizmu įtariamos Klaipėdietės Eglės Kusaitės, "terorizmo garbintojai atidengė savo veidą".Dienraštis pranešė, kad terorizmo garbintojai yra šie: buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Kronkaitis, Seimo narys konservatorius Rytas Kupčinskas, disidentai Nijolė Sadūnaitė, kunigas Robertas Grigas ir net būrys Drąsiaus Kedžio rėmėjų.

Klausimai Valstybės saugumo departamentui:

1 KLAUSIMAS. Visi supranta, kad gyventi mieste, kur vienoje vietoje susirenka tiek terorizmo garbintojų, greičiausiai ir puoselėtojų, yra labai nesaugu ir tai labai kenkia Vilniaus miesto prestižui, kuris neseniai šventė Europos kultūros sostinės titulo nominaciją. Todėl klausiame - ar jau sureagavo Valstybės saugumo departamentas (VSD) į šį 2010 m. liepos 21 d. dienraščių lyderio straipsnį ir ar imsis (gal jau ėmėsi) konkrečių priemonių prieš terorizmo garbintojus ir jiems pritaikys teisėtas prevencines priemones?

2 KLAUSIMAS. Ar VSD imsis (ar jau ėmėsi) priemonių nustatyti visiems asmenims buvusiems teismo salėje, kurie, be minėtų asmenų, taip pat galėtų būti įtariami terorizmo garbinimu?

3 KLAUSIMAS. Ar VSD turi duomenų apie tai, jog 2010 m. liepos 21 d. straipsnyje minimi terorizmo garbintojai turėjo kokių nors ryšių su įtariamąja tarptautiniu terorizmu E. Kusaite iki jos sulaikymo?

4 KLAUSIMAS. Jei VSD tokių duomenų neturi, ar šis "Lietuvos ryto" 2010 m. liepos 21 d. straipsnis inspiruos aukščiau minėtų asmenų sekimą ir bus išsiaiškinta ar jie galimai neturėjo su terorizmu susijusių ryšių?

5 KLAUSIMAS. Dienraščių lyderio 2010 m. liepos 21 d. straipsnyje be kitų šokiruojančių faktų apie įtariamą tarptautiniu terorizmu, E. Kusaitę skelbiama, kaip "grįžusi namo Eglė tebekartojo, kad islamas – geriausia ir humaniškiausia religija, o musulmonai jai yra dvasiškai artimiausi žmonės". "ekspertai.eu" žiniomis, E. Kusaitė taip dažnai kalbėjo ne tik apie islamą, bet yra išreiškusi savo teigiamą nuomonę net apie konfucionizmą. Ar VSD nemano, kad reikia imtis (o gal jau imtasi) aktyvaus visų senųjų (išskyrus evangelikų baptistų) ar naujai besusidarančių religinių darinių ir jų gerbėjų stebėsenos, ir tai stebėsenai skirti žymiai didesnes finansines ir intelektualines pajėgas?

6 KLAUSIMAS. Taip pat norime paklausti, ar VSD reaguos (ar jau sureagavo) į ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro Justo Lauciaus žodžius, kuriuos plačiai pagarsino žiniasklaida, apie tai, kad "viešas Valstybės saugumo departamento, prokuratūros ir tyrimui vadovaujančio prokuroro dergimas, niekinimas ir žeminimas, jog atliekant ikiteisminį tyrimą Lietuvos Respublikoje gali būti nesilaikoma žmogaus teisių, nėra suderinimas su demokratinės visuomenės principas, turi nusikalstamų požymių ir dėl to atitinkamai turi būti įvertintas"?

7 KLAUSIMAS. Paskutinis klausimas - ar VSD bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos dienraščių lyderiu "Lietuvos rytas"? Jei taip, kokiu pagrindu ir abipuse pagalba grindžiamas šis gražus ir vertas būti pavyzdžiu bendradarbiavimas?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. sm
(2014-04-04 13:59:42)
(84.240.10.140) Parašė:

nea, iesko "retro" is kitos temos, megins pritaikyt. Gal apie Sirija tiks... :D1. Antanas
(2014-04-04 13:54:35)
(78.62.235.6) Parašė:

Pikaso dar galvoja?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai