2024 m. balandžio 23 d.

 

Stiprinant Europos tapatybės ir pilietiškumo suvokimą, funkcionieriai privalo sugebėti pateikti ir finansines ataskaitas

3
Paskelbta: 2013-05-03 06:54 Autorius: ELTA, ekspertai.eu
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius

Lietuva pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES) metu turi stiprinti Europos tapatybės ir pilietiškumo suvokimą, artinti ES prie jos piliečių, Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų suvažiavime sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak ketvirtadienį prasidėjusiame suvažiavime metinį pranešimą skaičiusio ministro, darnus diplomatinės tarnybos veikimas yra gyvybiškai svarbus efektyviam Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai ir visapusiškam jo teikiamų galimybių išnaudojimui.

"Esminiai pirmininkavimo tikslai: sklandžiai atlikus savo pareigą įsitvirtinti kaip patikimiems Europos šeimos nariams ir vykdant aktyvią šviečiamąją bei informacinę veiklą priartinti Europos Sąjungą prie jos piliečių. Europos piliečių metai - tai metas informuoti ES gyventojus apie jų teises bei ES pilietybės teikiamas galimybes, stiprinti Europos tapatybės ir pilietiškumo suvokimą", - sakė L. Linkevičius.

Metinėje kalboje ministras pabrėžė išskirtinę ES "atvirų durų" politikos bei vieno svarbiausių jos įgyvendinimo įrankių - Rytų partnerystės tęstinumo - svarbą.

L. Linkevičius pažymėjo, kad lapkritį organizuojamas ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas Vilniuje - svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo ES renginys. Anot ministro, renginio sėkmė priklauso ne tik nuo Lietuvos, bet ir nuo kitų ES šalių, taip pat pačių rytinių Lietuvos kaimynių.

"Privalome užtikrinti, kad būtų nuosekliai laikomasi principo "daugiau už daugiau", kai ES savo partnerėms iš Rytų atsiveria proporcingai jų vykdomoms eurointegracinėms reformoms", - teigė ministras.

Aktyvų ES šalių narių vadovų įsitraukimą į iniciatyvą, Rytų partnerystės strategijos pasirašymą, narystės perspektyvų išsaugojimą, išskirtinį dėmesį Ukrainos suartėjimui su Europos Sąjunga, prekybos ir vizų liberalizavimą bei adekvačią finansinę ES paramą Rytų kaimynėms 2014-2020 m. ministras įvardijo kaip konkrečias realų ES atvirumą užtikrinančias sąlygas.

Vis dėlto, pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, atsakingi šių metų užsienio politikos uždaviniai neapsiriboja vien pirmininkavimu ES Tarybai.

Lietuva, sakė L. Linkevičius, dar 1996 m. pateikė savo kandidatūrą į nenuolatines Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nares. Nors šioje srityje ir nuveikta nemažai, siekiant daugumos JT narių paramos spalį vyksiančiuose rinkimuose kandidatuojančiai Lietuvai per likusį pusmetį būtina tęsti aktyvią diplomatinę kampaniją.

Svarbiausiame metų susitikime ministras taip pat atkreipė atstovybių vadovų dėmesį į nepaliaujamai augančią ekonominės diplomatijos, transatlantinės integracijos bei saugumo politikos, bendradarbiavimo su kaimynais ir Šiaurės šalimis, užsienio lietuvių įtraukimo į valstybės gyvenimą svarbą Lietuvos užsienio politikos darbotvarkėje.

Eltos inf.Tikrai džiugu, kad Lietuvos valdžia negaili jėgų ir visomis savo galiomis stiprina Europos tapatybės ir pilietiškumo suvokimą.

Tačiau kad ir kokius kilnius darbus biurokratai atliktų, jie neturėtų pamiršti nedidelės smulkmenos ir pateikti finansines tų darbų ataskaitas.

Žinia, Lietuvai šis garbingas pirmininkavimas ES tarybai kainuos santūrius 214 milijonų litų. Tačiau jau pusmetį atsakingi šalies valdininkai niekaip nesugeba paaiškinti, kur ir kam visus šiuos pinigus panaudos.

Daugiau apie šią valdininkų vykdomą smagią pinigų įsisavinimo akciją, kurios metu funkcionieriai artins ES prie jos piliečių, skaitykite antimafijos temoje "Lietuva ES narė".

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Kas
(2013-05-04 15:02:02)
(212.117.27.195) Parašė:

tas riebus parsas2. Jeigu
(2013-05-04 00:32:00)
(78.62.91.160) Parašė:

maitinimo įstaigose jiems pateiktų sąskaitas~faktūras, manau, didžiają įsisavinamų lėšų dalį jie pateisintų.Tokiam įmitimui,taigi debesys pinigų išeina.1. Jeigu
(2013-05-03 10:54:28)
(78.57.207.25) Parašė:

tautiečiams - mokesčių mokėtojams nepateikiama ataskaita apie lėšų panaudojimą tam ES pirmininkavimui, tai nelabai panašu į pilietiškumo ugdymą. O gal tos lėšos naudojamos ne pagal paskirtį, jeigu vengiama informuoti apie jų panaudojimą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras