2023 m. vasario 6 d.
 

 

STT nuramino: 12,5 milijono vertės „Fluxus“ kolekcija įsigyjama skaidriai

Paskelbta: 2010-02-26 05:28 Autorius: ekspertai.eu

Tuščia STT degtukų dėžutėBeveik prieš tris metus, kai Lietuvą pasiekė pirmoji „Fluxus“ filosofijos ideologo Jurgio Mačiūno kolekcijos dalis, buvo skelbiama, kad Vilnius pretenduoja tapti XXI a. pasauliniu avangardo centru. Šių tikslų įgyvendinti iki galo nepavyko. Tam labai pakenkė viešojoje erdvėje nuolat brukama neigiama nuomonė apie šią kolekciją, jos pirkėjus ir pardavėjus.

2009 metų pabaigoje skelbėme pranešimą „Fluxiškas liberalų biznis“. Jame buvo galima susipažinti su klausimais Vilnaus savivaldybės vadovybei dėl per septynis milijonus kainavusios kolekcijos. Iš viso už meno vertybes reikės sumokėti apie dvylika su puse milijono litų. Pirkinys, sukėlė nemažai įtarimų visuomenėje, savivaldybės atsakymai abejonių neišsklaidė. Buvo manoma, kad tai greičiausiai dar viena stambaus masto liberalcentristų afera. Šį mėnesį „ekspertai.eu“ pasidomėjo ar STT pradėjo kokį nors tyrimą dėl galimai stambaus valstybės turto iššvaistymo ir pasisavinimo, kurį galimai įgyvendino esami ir buvę Vilniaus savivaldybės  pareigūnai. STT pranešė, kad įsigilino į pateiktą piliečių informaciją ir nustatė, jog joje „nepateikta konkrečių duomenų ar faktinių aplinkybių apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, todėl priimti sprendimą (pradėti ar atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą) Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka nėra teisinio pagrindo“. Tačiau tuo pat metu savo rašte STT atkreipė dėmesį, kad piliečių „pranešimas yra registruotas ir bus vertinamas kitų Specialiųjų tyrimų tarnybos padalinių, vykdant kitas tarnybai priskirtas funkcijas“. Priminsime, kad prieš kelis metus savivaldybėje buvo sudaryta darbo grupė, turėjusi ištirti, ar teisėtai buvo įsigyta J. Mačiūno kolekcija. Komisijos surinkti ir Vilniaus miesto prokuratūrai perduoti faktai, įrodantys akivaizdžius pažeidimus įsigyjant J. Mačiūno kolekciją, jokios įtakos neturėjo. Prokurorams nesukėlė įtarimų nei tai, kad sutartis tarp Jono Meko vizualiųjų menų centro ir Jono Meko buvo pasirašyta įstaigai dar neturint finansavimo ir nesant garantijai, kad finansavimas bus skirtas, nei kiti pateikti procedūriniai pažeidimai. Prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Todėl, nors piliečių pranešimas, kaip skelbiama, bus papildomai „vertinamas kitų STT padalinių“, gyventojai gali būti visiškai ramūs, kad kolekcija yra, ji tikrai vertinga, įsigyta skaidriai, be jokių pažeidimų ir kad pinigai visiškai saugiai suvartoti. Belieka tik laukti visos „Fluxus“ kolekcijos ekspozicijos atidarymo, pensijų ir algų padidinimo ir pradėti taupyti pinigus bilietui, kad išvystumėme šią kolekciją.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras