2022 m. rugpjūčio 18 d.
 

 

Studijos įdirbiu Vyriausybė siūlys pasinaudoti ir Vizijos rengėjams

Paskelbta: 2010-03-18 07:37 Autorius: ekspertai.eu

Įslaptinta valstybinės reikšmės piramidėŠių metų vasarį buvo skelbta, kad Vyriausybė ketina suformuoti Valstybės pažangos tarybą, kuri teiktų siūlymus dėl valstybės ilgalaikių prioritetų, teiktų Vyriausybei siūlymus dėl rengiamos Valstybės ilgalaikės pažangos strategijos "Lietuva 2020" ir pristatytų siūlomus valstybės ilgalaikius prioritetus.

Skelbiame atsakymus į klausimus, kuriuos prieš mėnesį "ekspertai.eu" uždavė Vyriausybei dėl sukurtos ir įslaptintos studijos, Lietuvos Respublikos Sėkmės Formulės - Lietuvos Didžiosios (bendrosios) Strategijos (LD(B)S) bei naujai planuojamos kurti Valstybės ilgalaikės pažangos strategijos "Lietuva 2020". Iš Vyriausybės atsakymų matosi, kad atsakyti į paprastus piliečių klausimus vykdomajai valdžiai sekasi kiek sunkiau, negu kurti ilgalaikes, sudėtingas ir slaptas valstybės strategijas.

1. Ar LD(B)S jau nėra valstybės paslaptis? Vyriausybės atsakymas. Studija, kaip visuma, yra priskirta tarnybinę paslaptį sudarančiai informacijai, žymimai slaptumo žyma "Riboto naudojimo", ir yra naudojama, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo reikalavimais.

2. Jei LD(B)S jau nėra valstybės paslaptis, ar jau galite paskelbti tikslią LD(B)S sukūrimo kainą? Vyriausybės atsakymas. LD(B)S yra valstybės paslaptis, todėl LD(B)S kaina negali būti skelbiama.

3. Jei LD(B)S jau nėra valstybės paslaptis, ar planuojate visus 900 šimtus puslapių paskelbti internete viešai? Vyriausybės atsakymas. LD(B)S yra valstybės paslaptis todėl viešai skelbiama nebus.

4. Ar trisdešimties Lietuvos mokslininkų du metus kurta LD(B)S yra visa netinkama, ar kažkurios jos dalys bus panaudotos ir naujoje Valstybės ilgalaikės pažangos strategijoje "Lietuva 2020"? Vyriausybės atsakymas. Užsienio reikalų ministerija yra pasirengusi įstatymų numatyta tvarka pateikti studiją Valstybės ilgalaikės pažangos strategija "Lietuva 2020" rengimo grupės nariams, jei šie to pageidaus.

5. Jei kažkurios LD(B)S dalys bus panaudotos ir naujoje Valstybės ilgalaikės pažangos strategijoje "Lietuva 2020", tai konkrečiai kokios? Vyriausybės atsakymas. Kadangi LD(B)S yra valstybės paslaptis ir jei kažkurios LD(B)S dalys bus panaudotos ir naujoje Valstybės ilgalaikės pažangos strategijoje "Lietuva 2020", skelbiamos jos nebus, kadangi tai yra įslaptinta.

6. Kokie konkretūs LD(B)S nuostatai ar punktai praktiškai buvo įgyvendinti Lietuvos valstybės gyvenime? Vyriausybės atsakymas. Atsakymas nepateiktas.

7. Ar naujoji Valstybės ilgalaikės pažangos strategija "Lietuva 2020" bus viešai prieinama kiekvienam šalies piliečiui, ar kaip ir LD(B)S taps valstybės paslaptimi? Vyriausybės atsakymas. Atsakymas nepateiktas.

8. Kokią valstybės biudžeto sumą planuojama investuoti į Valstybės ilgalaikės pažangos strategijos "Lietuva 2020" kūrimą? Vyriausybės atsakymas. Atsakymas nepateiktas.

9. LD(B)S dokumento įvado 1 dalies 1.1 punkte skelbiama: "Didžioji strategija yra ilgalaikis strateginis dokumentas, kuriame generuojamas visų valstybės išteklių sutelkimas nacionaliniams tikslams pasiekti. Iš jų esminis - valstybės saugumo ir išlikimo užtikrinimas. Didžioji strategija yra aukščiausios pakopos strateginis dokumentas, nurodantis svarbiausias valstybės raidos idėjas bendros Europos Sąjungos plėtros kontekste. Visi kiti strateginiai valstybės dokumentai turėtų būti konceptualiai ir metodologiškai subordinuoti Didžiajai strategijai". Jei vis tik išaiškėtų, kad LD(B)S yra nieko vertas dokumentas ir nebeatitinka nūdienos reikalavimų, ar tai reiškia, kad būtų kuriama nauja LD(B)S, prie kurios visi kiti strateginiai valstybės dokumentai, tame tarpe ir būsimoji Valstybės ilgalaikės pažangos strategija "Lietuva 2020", turėtų tik konceptualiai ir metodologiškai subordinuoti LD(B)S? Vyriausybės atsakymas. Krašto apsaugos ministerija ne kartą siūlė Ūkio ministerijai ir Ministro pirmininko tarnybai (tuometinei Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai), kad šia studija būtų naudojamasi atnaujinant Valstybės ilgalaikės raidos strategiją. Šios pozicijos Krašto apsaugos ministerija ketina laikytis ir ateityje ir studijos "Lietuvos valstybės didžioji (bendroji) strategija" autorių įdirbiu siūlys pasinaudoti vizijos "Lietuva 2020" rengėjams.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras