2022 m. rugpjūčio 18 d.
 

 

Su kuo nesusidorojo prokurorai - sutvarkė teismas

Paskelbta: 2010-12-23 09:14 Autorius: ekspertai.eu

Boom2007 m. gegužės 23 dieną Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, jog 2003 m. gruodžio 24 d. Vyriausybės nutarimas, įteisinantis akcinės bendrovės „Alita“ privatizavimą, prieštarauja Konstitucijai.

Dar 2006 m. spalio 26 d. laikinoji Seimo komisija nustatė, kad privatizuojant „Alitą“ valstybei buvo padaryta 35 milijonų 905 tūkst. litų žala.

Seimo laikinoji tyrimo komisija „Alitos“ privatizavimo aplinkybėms ištirti nustatė, kad parduodant šią alkoholio gamyklą buvo padaryta žala valstybei ir dėl to kaltinama tuo metu dirbusi Algirdo Brazausko Vyriausybė ir Valstybės turto fondas (VTF).

Komisijos išvadose teigiama, kad privatizuojant „Alitą“ valstybei buvo padaryta beveik 36 mln. Lt žalos, iš jų daugiau nei 34 mln. Lt negautų pajamų valstybei buvo padaryta VTF atsisakius pasirašyti pirkimo pardavimo sutartį su pirmuoju viešojo konkurso laimėtoju „Bosca“.

Šį trečiadienį Vilniaus apygardos teismas (VAT) konstatavo, kad buvęs VTF generalinis direktorius Povilas Milašauskas alkoholio bendrovės „Alita“ privatizavimo byloje nepadarė jokio nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo. Įsiteisėjusiu išteisinamuoju nuosprendžiu teisėjų kolegija panaikino P. Milašausko turtui taikomą areštą bei atmetė prokuratūros pareikštą daugiau kaip 1,7 mln. Lt ieškinį.

"P. Milašauskas veikė jam suteiktų įgaliojimų ribose", – pabrėžė išteisinamąjį nuosprendį trijų teisėjų kolegijos vardu paskelbusi teisėja Regina Pocienė.

P. Milašauskui palankų nuosprendį VAT paskelbė jau antrą kartą, tačiau ankstesnį verdiktą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas buvo panaikinęs.

Antrą kartą buvusio VTF vadovo bylą išnagrinėjęs VAT paskelbė, kad P. Milašauskas savo veiksmais neperžengė baudžiamosios atsakomybės ribos.

Atsižvelgęs į visas bylos aplinkybes VAT konstatavo, kad P. Milašauskas nepadarė nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo, todėl panaikino jam taikytą nuosavybės teisių apribojimą į turtą bei atsisakė priteisti milijoninę žalą.

Ar išteisinamąjį nuosprendį Generalinė prokuratūra skųs kasacine tvarka, prokuroras Dainius Vilimas kol kas nesakė.

Retorinis klausimas - kur ir į ką reikia kreiptis, kai žalą valstybei daro teismai? Šiaip ar taip, pavogti iš valstybės beveik 36 milijonai litų, tai juk nepradingusi adata  ežero dugne...

Vienas iš daugelio komentarų internete po vakarykščio teismo sprendimo: "Milašausko visus veiksmus juk valdė AMB ir jo aplinka, t.y. dabartiniai socdemonai. Ką, ir kaip jūs tiriat??? Bl... jau geriau 1991m. sausio 13-tą būčiau stovėjęs kitoje barikadų pusėje ;(((((((((((".

Ir tikrai, sunku paprieštarauti šiam komentarui.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras