2024 m. vasario 24 d.

 

Sudėti septyni pamatiniai atskaitos taškai: Baltarusijos atominės elektrinės uždarymas, tai Lietuvos gyvybinis interesas

139
Paskelbta: 2019-01-27 12:23 Autorius: ekspertai.eu
Ketvirtus metus iš eilės badaujantis liberalas, naujuoju Lietuvos prezidentu besiruošiantis tapti P. Auštrevičius (kairėje).


Daugelį metų iš eilės dėl Ukrainos didvyrės Nadios Savčenko badaujantis liberalas, už 20 tūkst. eurų per mėnesį Lietuvos žmonių labui Europos Parlamente besidarbuojantis Petras Auštrevičius ne kartą yra informavęs, kad Baltarusijos atominės elektrinės uždarymas, tai Lietuvos gyvybinis interesas.

Apie tai Lietuvos interesus Europos Parlamente atstovaujantis politikas yra paskelbęs savo analitinėje analizėje „Lietuvos gyvybinis interesas – Astravo uždarymas, o tai padarys tik Europos Sąjunga“.

Pasak P. Auštrevičiaus, „panašu, kad dar ir šiandien, po 15 metų narystės Europos Sąjungoje, yra neįsisąmoninta, kad Lietuva įstojo į Europos Sąjungą būtent tam, kad mūsų gyvybiniai nacionaliniai interesai būtų geriau apginti ir atstovaujami.

„To galima pasiekti tik jei veiksime ne patys sau, o gavę ES mandatą. Kalbant iš šios dienos perspektyvos, nėra mūsų valstybės ir tautos saugumui gyvybiškai svarbesnio klausimo, kaip pasiekti, kad Astravo monstras niekada nebūtų pakrautas branduoliniu kuru ir nebūtų paleistas“, - atskleidė badaujantis liberalas.

Politikas taip pat pasiūlė atskaitos taškus ir nurodė, ką turėtų padaryti naujai išrinktas Lietuvos prezidentas, kuriuoe jis pats ketina tapti.

„Šiemet sukanka 10 metų, kai pradėta Astravo elektrinės statyba, ir būtent šiemet ją ketinama paleisti. Visus tuos 10 metų Lietuvos prezidente buvo D. Grybauskaitė. Keičiantis šalies Vyriausybėms, kurių būta per visą spektrą – nuo dešinės iki plačios kairės, prezidentė nesuformulavo Lietuvos valstybės gyvybinio intereso Astravo klausimu, nesutelkė politinių jėgų šalies viduje ir nesubūrė paramos Europoje. Atrodytų, dviejų kadencijų turėjo pakakti tam, kad Astravo klausimas ES partneriams būtų tinkamai pristatytas, kad būtų pateikti Lietuvai priimtini jo sprendimo būdai ir šios statybos sustabdytos. Dviejų kadencijų, kurių pirmoji prasidėjo nuo, kaip ir derėjo tikėtis, niekur nenuvedusio susitikimo akis į akį su A. Lukašenka Vilniuje, turėjo pakakti, kad būtų perprasti tikrieji diktatoriaus tikslai ir veikimo metodai. Kad būtų suvokta, jog visos Lietuvos ir ES pastangos Baltarusijos atžvilgiu turi būti skirtos europietiškos baltarusių tautos gyvasties išsaugojimui ir palaikymui“, - teigia ketvirtus metus vien vandeniu ir duona gyvas politikas.

Pasak P. Auštrevičiaus „visa tai neišvengiamai turės padaryti naujasis šalies prezidentas, t. y. iškelti ES ir Baltarusijos ateities santykių klausimą savo pirmajame Europos Vadovų Tarybos posėdyje.

„Mano įsitikinimu, vardan Lietuvos ateities ir saugumo ES viršūnių susitikime laikas įtvirtinti šiuos pamatinius atskaitos taškus:

1. Europos Sąjunga pabrėžia, kad baltarusiai yra europietiška tauta, turinti neatsiejamą teisę į savo nepriklausomą valstybę, veikiančią demokratiniais ir teisiniais pagrindais ir nesusaistytą prieš baltarusių tautos valią primestais ir tiesiogiai jos saugumui bei išlikimui gresiančiais įsipareigojimais, tokiais kaip trečiųjų šalių kariuomenės ir ginkluotės dislokavimas ar branduolinių Astravo reaktorių paleidimas Baltarusijos teritorijoje.

2. Pagal ES sutarties 49 straipsnį, demokratinė ir teisinė Baltarusijos valstybė, kaip ir bet kuri kita europietiškas vertybes išpažįstanti Europos šalis, turi teisę ateityje siekti narystės Europos Sąjungoje – lygiai taip pat, kaip ir Ukraina, Sakartvelas ar Moldova.

3. Siekdama paskatinti demokratines permainas Baltarusijoje ir puoselėdama baltarusių tautos europietiškumą, Europos Sąjunga įsipareigoja artimiausioje ateityje Baltarusijos piliečiams taikyti bevizį režimą ir padaryti tai vienašališkai (be derybų su Minsko režimu).

4. A. Lukašenka yra valdžią neteisėtais būdais (rinkimų ir referendumų klastojimu, represijomis) uzurpavęs diktatorius, todėl bet kokie Baltarusijos valstybingumą ribojantys ar į jo praradimą atvedę susitarimai, su trečiosiomis šalimis sudaryti A. Lukašenkos valdymo laikotarpiu, yra ir bus neteisėti bei Europos Sąjungos nebus pripažinti.

5. Europos Sąjunga, įskaitant visas jos valstybes nares, įsipareigoja nepirkti galimai Astravo elektrinėje pagamintos energijos.

6. Europos Sąjunga iš savo vykdomų programų biudžeto numatys konkrečius finansinius resursus Astravo elektrinės statybų neatidėliotinam sustabdymui, saugumo užtikrinimui pereinamuoju laikotarpiu ir galutiniam jėgainės uždarymui.

7. Europos Sąjunga tvirtai reikalauja, kad Baltarusijoje būtų sukurtos visos sąlygos laisviems ir demokratiniams rinkimams, garantuojama netrukdoma politinių partijų ir pilietinės visuomenės veikla ir užtikrinama spaudos laisvė“, - septynis pamatinius taškus sudėliojo politikas.

Liberalo įsitikinimu „šiandien akivaizdu, kad autoritarinis V. Putino ir A. Lukašenkos Eurazijos tvarinys (Astravo elektrinė – viena iš jo sudedamųjų dalių) yra grėsmė Lietuvos ir visos Europos saugumui“.

„Todėl būtini drąsūs sprendimai, principinga ir ilgalaikė Lietuvos lyderystės suformuota ES laikysena, kuri eliminuotų esamas grėsmes ir sukurtų europietišką perspektyvą Baltarusijai. Kurti tokią ES politiką buvo ir išliks Lietuvos valdžios pareiga, niekas kitas už mus to nepadarys“, - nurodė badaujantis europarlamentaras.

Susiję:

LVTA prezidentas B. Miežutavičius: niekur neskaičiau oficialiai, kad būtų parašyta taip   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
139. Nu ir durnas Auštrevičius
(2019-03-01 08:20:47)
(94.232.229.7) Parašė:

Jis sustabdis Astravo jegainės statybą kartu su Grybauskaite ir tuo nusipenėjusiu ministeriu ir atlygins Baltarusijai visus nuostolius. Ha ha ha138. skorpionas
(2019-02-28 20:24:42)
(88.118.171.215) Parašė:

Durnių laivo balvonų kalbos apie tai, kad Astravo monstras niekada nebus pakrautas branduoliniu kuru ir nebus paleistas, kad Nord Stream 2 dujotiekio tiesimas bus sustabdytas ir panašios, yra tiesiog nerealūs sapaliojimai.137. Senis Šaltis
(2019-01-29 03:36:04)
(88.222.97.16) Parašė:

136. Suldu. Keista. Laiko savoka "Rasau apie ateiti, o ne kas bus uz 10 dienu." akcentas tikrai toks, kuris gali būti skirtingas ir dar kažkur galvoje. Suprantu išsiplečiu, bet gal tamsta turi galvoje "akcentą", kad ne po 10 dienų, o kažkada vėliau? Tai yra ne anksčiau 10 dienų. Bandote kitus "apdiskutuoti", ir staiga akcentai kažkokie. Jau uždaviau pačiam klausimą, apie AE žinias ir tos srities kvalifikaciją. Tik todėl, kad suprasti, kad tamsta tikrai žino ką kalba. Bet tyla. Akcentas nesutapo? Klausiau kas tas yra AES tamstos vis minimas S. Kas čia per akcentas - tyla. Suprantu, mano pateikimas gal yra kitos, be laižymų. Bet "akcentas" prie ko čia? Keista dar tai, kad visiškai nieko neišgirdau apie tai ką ir pakėlėte "akcentu". Tai pačiam ne tema apie AE, tai akcentas. cha, o gal tiesiog pasakėt nesąmonę ir akcentai pasibaigė? kaip vienas čia mėgsta rašyt. sorry už tiesmukumą.136. Suldu -> senis saltis
(2019-01-29 03:17:57)
(84.15.185.150) Parašė:

Matau, kad mes galvoje turime ne tuos pacius akcentus..135. Senis Šaltis
(2019-01-29 03:01:15)
(88.222.97.16) Parašė:

O tie pasvajojimai apie kažkokius torius. gaila neišeis tamstos paklausti po tų 50 metų ar greit sulauksime tos technologijos. Akivaizdu, kad naujos technologijos turi būti pigesnės už pasenusias ir efektyvesnės. nemanau, kad Lukašenka toks kvailas, kad statyti AE, nors žinoti, kad jau yra geresnės ir pigesnės technologijos, kurių dėka labai pigi elektra su jo reaktoriumi palyginus. Bet kuris ūkiškas žmogus greitai persiorentuotų ir statytų kitą, kuri bus pelningesnė, nei dar dabar statoma, o iš tos sandėliukus bulbėm įrengtų, ar į kokį fabriką greit perdirbtų. Čia panašu, kaip dzūko naujos technologijos kur rusai bez analogov v mirie perdirbinėja panaudotą AE kurą. Čia, kaip vilnius provincijos lygio miestelis su minsku lyginant. Dzūkas pagal plotą lygino, o plotas vilniaus lyg ir didesnis. diskusija įžeidinėjimais ir greitu dzūko pamiršimu pasibaigė. jei tie tauškalai bent eitų kokių parašų rinkti, kaip tauškia čia, ar dar kažkaip prisidėtų, tai bent gal išsirinktume ar bent pabandytume kažką pakeisti. Tokius, kaip auštrevičius gal pagaliau tikrai ant bado lūkiškėse pasodintume už padarytus nusikaltimus. Ne geriau užsiimkime tuo ką mokame geriausiai. Matome mūsų gelbėtojų rietenas, o dar nieko net neprasidėjo. Na ir aišku kaip be pranašų iš užsienio, ypač, kurie savo beveik visuose komentaruose, rusija, rusija. Nors žiūrint pagal velesų leksiką, tai taip ir turi būti. Nieko tai nestebina. tvarteliai, myžalai, alkoholis.134. Senis Šaltis
(2019-01-29 02:47:21)
(88.222.97.16) Parašė:

133. Suldu. pati geriausia manipuliacija, kalbėti apie ateitį. Geriausia 100 metų ir daugiau. Dar gera manipuliacija kalbėti apie praeitį. Tie patys elektromobiliai XIX amžiuje buvo populiaresni už vidaus degimo varikliais varomais. Na, bent žiūrint tą istorinę medžiagą, kuri prieinama. tačiau tai buvo nepelninga. Perėjo prie to kas tikrai neša pinigą. Nes elektrą galima kad ir malkom pakūrenus pasukti generatorių, o benzino paprastas žmogus nepasigamins buitinėmis sąlygomis. taigi ir visos technologijos yra kuriamos tik tokios, kurių paprasti žmonės nepasigamintų ir būtų priklausomi nuo parduodamų, buitinėm sąlygom sunkiai pasigaminamu kuru. Kas pasigamins saulės bateriją taip paprastai namie? Kas pasigamins generatorių sukamą vėjo? Tiesa yra gi samadielkinai. taigi įsijungia politinė valia ir apmokestina įstatymais kilowatus. Jau minėjau viename komentare achemos pavyzdį. Taigi niekam neapsimoka gaminti technologijų, po kurių žmogus bus nepriklausomas. Dzūko makaulėje susikurtas medžiotojo namelis (svajonių tikriausiai), taip pat niekada tas vėjo generatorius neatsipirks. Greičiau suluš. Ar reikia būti tų sričių specialistų, kad tai teigti? Tikriausiai nereikia, pakanka tai matyti praktikoje. Ir čekuoliui nereikėjo būti AE specialistu ir skleisti vėjus. Kalbėjo gi labai protingu veidu. Viskas yra puiku, kol nepaleidi kritinio mąstymo. Beje amerikoje buvo paleista nepamenu kaip ten vadinosi elektromobilių serija. Jie buvo labai efektyvūs. Net tų automobilių sekta atsirado, na gerbėjų šaika. Bet jų nepardavinęjo, o tik išnuomavo. Aėjo laikas ir tą kompaniją nupirko naftos kompanija. ir visus automobilius surinko ir utilizavo. ilonui maskui su savo tesla tik parūkyti prieš tų laikų technologijas su savo supersudėtingu kibiru. Taigi nereikia kalbėti apie tai ko greičiausiai nesulauksime.133. Suldu -> senis saltis
(2019-01-29 02:33:12)
(84.15.185.150) Parašė:

Kiek as jums galiu kartoti ta pati per ta pati? Rasau apie ateiti, o ne kas bus uz 10 dienu. Ir po musu ta nafta kas, kaip ir kase, kol jos nebeliks....nesibaigianti nafta....kokio velnio meksikos ilankoje ja kasti is 10 kilometru grezinio, pluduriuojant platformai, jeigu galima kasti is antzeminiu, nesibaigianciu suliniu? Skaalunus isgavinet sugalvojo tie, kuriu neprileido prie tos naftos greziniu? Su anglim irgi tas pats? Dujomis? Gal jus maisote istekliu amiziskuma su poreikio amziskumu?132. Suldu ->128
(2019-01-29 02:22:00)
(84.15.185.150) Parašė:

OHO...stipriai cia jus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
- - -
IP 90.138.126.118 | 18:34:26 https://www.youtube.com/watch?v=ZTZyj-MSkHo...
S
IP 2a02:8084:46c3:b100:cf0:ca41:f179:f040 | 18:18:58 https://youtu.be/AeuBOJ8X9ek?si=_a2hQ3Nl7_Q2WKJd--- tikras nutikimas...
jadze
IP 99.72.91.90 | 18:09:01 nu na>>ch>>ui......