2023 m. gruodžio 2 d.

 

Sukrėsti visi Lietuvos auditoriai, tačiau įvertinti savo kolegų neskuba

Paskelbta: 2011-09-06 06:33 Autorius: ekspertai.eu

Po policijos kaltinimų dezinformuojant visuomenę ir kitaip iškraipant policijos pateiktą informaciją, EKSPERTAI.EU sulaukė dar vienos nemalonios žinios. Už esą tikrovės neatitinkančios informacijos skleidimą, audito firma UAB „Audifina", kuri atliko auditą dėl vieno tarptautinio projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS), prašys atsakyti įstatymų numatyta tvarka.

Lietuvos auditorių rūmų prezidentėEKSPERTAI.EU pasiekė informacija, kad UAB „Audifina" kreipėsi į Lietuvos auditorių rūmus.

„Mes, UAB „Audifina" kolektyvas, esame sukrėsti mums mestais kaltinimais dokumentų klastojimu ir jų neteisėtu panaudojimu. EKSPERTAI.EU mesti kaltinimai užtraukia tamsos šešėlį ne tik mūsų įmonei UAB "„udifina" ir auditoriui Gediminui Vaskelai, bet ir visai Lietuvos auditorių visuomenei. Jokių dokumentų, tame tarpe ir mūsų 2010-02-26 auditoriaus išvados, mes neklastojome ir neteisėtais tikslais jų nenaudojome", – sakoma UAB "Audifina" kreipimesi.

Taip pat ši audito firma užtikrino, kad imsis visų reikalingų priemonių tam, kad šių kaltinimų autoriai paneigtų tikrovės neatitinkančią UAB „Audifina" bei visą Lietuvos auditorių visuomenę šmeižiančią informaciją, ir už tai atsakytų įstatymų nustatyta tvarka.

„Mes nesuprantame ir nepaliaujame stebėtis, kaip galima mėtytis tokiais kaltinimais neįsitikinus, ar jie yra pagrįsti", – teigia UAB „Audifina" direktorė Jolanta Ruzgienė.

Į Lietuvos auditorių rūmus UAB „Audifina" kreipėsi dar birželio 3 dieną. Tačiau jau įsibėgėja rugsėjis, o jokių prašymų paneigti paskelbtos informacijos apie suklastotą audito dokumentą, kuris valstybės vardu buvo pateiktas ne bet kam, o Europos Komisijai, EKSPERTAI.EU kol kas nesulaukė.

Taip pat neaišku, prieš ką UAB „Audifina" "imsis visų reikalingų priemonių" dėl, pasak jos, šmeižiančios informacijos: ar dėl į Kriminalinę policiją kreipusius piliečius ir šią informaciją paviešinusius EKSPERTAI.EU tinklapyje, ar prieš ikiteisminį tyrimą rugpjūčio 12 dieną pagaliau pradėjusius Kriminalinės policijos pareigūnus?

Tačiau labiausiai šioje situacijoje neramina Lietuvos auditorių rūmų prezidiumo nuomonė.

„Prieš priimant sprendimą dėl Lietuvos auditorių rūmų veiksmų inicijavimo atsižvelgiant į audito įmonei UAB "Audifina" pateiktus kaltinimus, tikslinga gauti informaciją apie priimtus procesinius sprendimus dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo", – sakoma Lietuvos auditorių rūmų prezidentės Jurgitos Kirvaitienės rašte Seimo audito komitetui, kurį jis gavo rugpjūčio 26 d.

Taigi policijoje ikiteisminis tyrimas dėl stambaus masto pinigų iššvaistymo ir pasisavinimo (ko UAB „Audifina" irgi nepastebėjo) pradėtas dar rugpjūčio 12 dieną, o Lietuvos auditorių rūmai dar visa kažko laukia? Gal Lietuvos auditorių rūmai laukia, kol baigsis šis ikiteisminis tyrimas? Bet juk tai gali užsitęsti dar ne vieną mėnesį ar net metus. Toks delsimas, vengiant įvertini savo kolegų veiksmus, iš tiesų užtraukia tamsos šešėlį visai Lietuvos auditorių bendruomenei.

Galima priminti, kad toks pat gėdingas tamsos šešėlis visu svoriu kabo ir ant visos Andriaus Kubiliaus vyriausybės, kuri iki šios dienos neįvykdė Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo ir nepateikė Europos Komisijai VEKS programos analizės, ko reikalauja 1999 m. gegužės 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas nustatantis Bendrijos veiksmus dėl Europos kultūros sostinės renginių 2005–2019 m.

Vilnius buvo ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), kuris gavo valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras