2024 m. liepos 23 d.

 

Švedijos Hanibalas Lekteris paleistas į laisvę (video)

Paskelbta: 2014-03-21 10:22 Autorius: Mindaugas Peleckis

Kovo 19-ąją Švedijoje į laisvę iš psichiatrijos ligoninės paleistas Švedijos Hanibalu Lekteriu pramintas Sture Ragnaras Bergwallas (dar žinomas kaip Thomas Quickas, gim. 1950 m.). Jo byla sukėlė šoką Švedijoje. Iki šiol tebesiginčijama, ar kanibalas, aštuonių (kitais duomenimis – daugiau kaip 30) žmonių žudikas ir vaikų žagintojas S. R. Bergwallas – nusikaltėlis, ar tik ligotos vaizduotės žmogus, pranešė news.msn.com.

Švedija, klausydamasi S. R. Bergwallo pasakojimų (video - https://www.youtube.com/watch?v=hmSIFYK-yDA), du dešimtmečius aikčiojo iš siaubo. Tačiau dabar teismas įrodė, kad jo pasakojimai apie vaikų žaginimą, žmonių žudymą ir kanibalizmą tėra pramanas.

Keisčiausia šioje istorijoje, kad jokių įrodymų apie S. R. Bergwallo nusikaltimus nebuvo aptikta, jis apie viską papasakojo pats.

„Tai – šimtmečio teisinis skandalas, dėl kurio kaltas XX a. dešimtojo dešimtmečio psichiatrų požiūris“, – pareiškė knygos apie S. R. Bergwallą „Žmogus, kuris nustojo meluoti“ autorius Danas Josefssonas.

S. R. Bergwallo melagysčių planas, pasak D. Josefssono, gimė 1991-aisiais, kai jis po nevykusio banko apiplėšimo pakliuvo į Seterio psichiatrijos ligoninę. Narkomanas S. R. Bergwallas, nemėgęs išorinio pasaulio, nusprendė, kad norėtų ilgiau likti ligoninėje. Tuomet ėmė pasakoti apie vieną po kito neva savo padarytą žmogžudystę.

„Pasakodamas psichologams tai, ką jie norėjo išgirsti, jis gaudavo narkotikų“, – pasakojo D. Josefssonas.

Psichiatrijos ligoninės bibliotekoje S. R. Bergwallas daug skaitė apie žymias, neatskleistas žmogžudystes, tada prisiėmė už jas atsakomybę ir netrukus tapo ligoninės įžymybe, save ėmė lyginti su Hanibalu Lekteriu. O Švedijos politika neteisti neva vaikystėje seksualinę prievartą patyrusio paciento leido S. R. Bergwallui ilgai išbūti ligoninėje.

2009 m. S. R. Bergwallas kartu su broliu Sten-Ove Bergwallu išleido knygą „Thomas Quickas yra miręs“.

Nors S. R. Bergwallas dažnai painiodavo tariamų aukų išvaizdą, ginklus, kuriais neva nužudė jas, ir įvykius, tai buvo „nurašyta“ kaip skausmingų prisiminimų atoaidis.

Švedijos prokurorams patiko suversti daugybę neišaiškintų nusikaltimų melagiui narkomanui.

Tuo metu tikrieji vaikų žagintojai ir žmogžudžiai tebėra laisvėje. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras