2024 m. balandžio 17 d.

 

Sveikatingumo judėjimas – lyg rakštis ydingai sistemai

3
Paskelbta: 2014-11-16 21:10 Autorius: Juozas Dapšauskas

Nerijus Didžiokas – sveikuolis, masažuotojas, visuomenės sveikatos specialistas, sveikatingumo svetainės „Terapija Tau“ įkūrėjas. Kaunietis mielai sutiko pasidalinti savo sveikos gyvensenos istorija ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.

Vegetarizmas – nuo trylikos metų

28-erių metų vaikinas pasakoja, jog jokio reikšminio postūmio eiti link sveikos gyvensenos nebuvo. „Dabar galiu tik pasidžiaugti, kad mano mama, dar man būnant vaikui, pradėjo domėtis sveika mityba, fiziniu aktyvumu ir pan. Tuo metu kaip tik kūrėsi pirmosios Dainiaus Kepenio (Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento) sveikatos mokyklos, kuriose kartu su mama dalyvaudavom. Taigi, man būnant trylikos metų, mama manęs pasiteiravo: “O gal nebevalgom mėsos?“. Tuo metu apskritai nelabai turėjau nuomonės apie mėsą, tad pradėjau ir pats domėtis sveika gyvensena, rytų filosofija, skaityti knygas apie jogą. Kuo vyresnis dariausi, tuo fanatiškiau į tai žiūrėjau – būdamas paauglys keldavausi 4 valandą ryto atlikti jogos praktikų ir pan.“ – juokiasi pašnekovas – „Po to pradėjau bėgioti, dar vėliau mane patraukė lengvoji atletika, paskui ir plaukimas. Pasiekiau neblogų rezultatų – po poros metų gavau plaukimo meistro vardą, kurio kiti plaukikai siekdavo nuo mažumės. Net ir laikraščiai tais laikais rašė, kaip jaunas vaikinas, būdamas vegetaru, pasiekė tokių rezultatų“ – prisimena Nerijus.

Sveikatos studijos nuvylė

Kaunietis apgailestauja, kad domėdamasis sveiku gyvenimo būdu ir nusprendęs studijuoti sveikatos pakraipos studijas, jomis nusivylė. „Žinoma, fiziologinių ir anatominių žinių gavau, tačiau visos kitos paskaitos man buvo nelabai naudingos. Ginčytis su dėstytojais, dėstančiais tradicinę mitybą, buvo beprasmiška. Mokslas apie sveikatą ir tokia sistema mane nuvylė, tačiau internete yra begalė informacijos, kuri man buvo ir priimtina, ir prieinama. Tad po studijų pradėjau domėtis savarankiškai. Atradau skirtingų sveikatingumo metodikų, įvairiausių paskaitų ir mokytojų. Stengiausi sukurti vientisą koncepciją, bendrą sistemą, kuri tiktų visiems ir būtų suderinta. Dabar tokia holistinė sistema darosi populiaresnė, nes žmonės turi daugiau sąmoningumo ir supranta, jog reikia dirbti ir su fiziniu aktyvumu, ir su mityba, ir su dvasiniu tobulėjimu. Informacijos apie sveikatinimą labai daug, tačiau joje atsirinkti tai, kas išties reikalinga, ypač menkai su šia sritimi susipažinusiam žmogui, sudėtinga. Noras bent minimaliai susisteminti informaciją ir pateikti ją vienoje vietoje, paskatino sukurti tinklalapį “ – atvirauja sveikatingumo svetainės „Terapija Tau“ įkūrėjas.

Sveikuoliai yra rakštis sistemai

Sveikatos treneris įsitikinęs, jog visi sveikai gyvenantys ir tobulėti norintys žmonės, maisto ir farmacijos pramonei yra kliūtis verslui. „Pažiūrėkime į reklamas televizijoje, gatvėse ir lankstinukuose – reklamuojamos ne morkos, o vitaminai A ir karotinas. Nors ir daugėja žmonių, besidominčių sveika gyvensena, tačiau didžiausia kliūtis, kodėl ne visi gyvena sveikai, yra pramonė. Pramonė neleidžia domėtis, slopina entuziazmą ir tarsi suteikia alternatyvų sveikai mitybai, fiziniam aktyvumui. Einant sveikatingumo keliu, pradedi mąstyti sąmoningai, pradedi suprasti, kuriose vietose tau nesakoma tiesa. Sistemai juk reikia žmogų valdyti. Tavo organizmas valosi, mintys šviesėja, supratimas didėja.“

Paklausus, ar svarbi tik fizinė sveikata, Nerijus tęsia: „Fizinė sveikata yra tarsi pamatai, ant kurių statoma visa kita. Turėdamas sveiką fizinį kūną, gali toliau eiti ir tobulėti dvasiškai.  Žmogus toks ypatingas, tikrai turi būti energija, kuri mus čia sukūrė. Tačiau, mano nuomone, nereikėtų apsiriboti sukurtomis šventraščių dogmomis, nes niekas iš tikrųjų nežino, kada jos buvo parašytos, ir kiek kartų perrašytos.“ – svarsto pašnekovas.

Nuo streso – savimasažas ir gamta

Paklausus masažuotojo, kaip atsipalaiduoja nuo kasdienio streso, jis džiaugiasi, kad streso patiria labai mažai. „Žinoma, būnu pavargęs, bet nervinio streso beveik nepatiriu. Atsipalaiduoti man padeda savimasažas. Prisitaikau tam tikras technikas, ir savo klientams jas rekomenduoju. Taip pat nuo įtampos labai padeda gamta. Moksliniai tyrimai rodo, jog mūsų kasdieninėje veikloje naudojama įranga turi didelį elektromagnetinės spinduliuotės lygį, kuri sudaro neigiamą jonų koncentraciją. Tuo tarpu gamtoje yra didelė teigiamų jonų koncentracija, todėl po įtemptos dienos pabuvus gamtoje, miške ar parke, jonų koncentracija yra subalansuojama, ir žmogus jaučiasi kur kas geriau. Tik patarčiau išsirinkti mėgstamą vietelę, kurioje pabuvus pasijaustumėte tikrai geriau. Mat požeminės vandens srovės, tekėdamos dideliu slėgiu po žeme, taip pat gali sukurti elektromagnetinę spinduliuotę, nors žmogus to nė nepajus. Tad pasistatęs namą būtent toje vietoje, žmogus gali per gyvenimą užgyventi vėžį, net ir sveikai gyvendamas. Todėl jeigu, pavyzdžiui, šeimoje yra tokia vieta, kurioje gyvenantys žmonės dažnai serga, reiktų tos vietos vengti.“ – pataria sveikuolis.

Paprašytas atskleisti fizinės ir dvasinės sveikatos receptą, vaikinas tik nusišypso: „Pats žmogus apie save turi žinoti viską ir geriausiai. Tik jis pats gali žinoti, ko nori ir kaip tai pasiekti. Bet, dažniausiai, žmogaus netenkina procesas (dažnokai ne trumpas, kartais net skausmingas), kuris reikalingas, norint pasiekti rezultatą. Rezultato norisi greito, o gyvenime, deja, norint jį pasiekti, reikia laiko ir sąžiningo darbo su savimi. Laiko, per kurį vyksta procesas, vertė yra labai didelė. Kartais kelias link rezultato būna ir duobėtas, ir vingiuotas, tačiau tik toks jis gydo, stiprina, moko. Toks yra žmogaus dvasinio augimo ir fizinio kūno sveikatos išsaugojimo kelias. Noriu palinkėti suvokimo, jog tik mes patys esame savo gyvenimo šeimininkai, jog savo mintimis ir veiksmais kuriame gyvenimo kokybę, o tuo pačiu savo ateitį, laimę.“ – įsitikinęs Nerijus Didžiokas.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. Antanas iš Rusijos
(2015-04-14 20:24:25)
(31.132.177.58) Parašė:

Taip,sutinku su autoriumi ir pats suprantu(man jau 63)norint būti sveikam reikia ,kuo daugiau amžiaus metų,tuo daugiau įdėti darbo į savo kūno statybą ir priežiūrą.Leistis "pakalnėn"visada maloniau nei į jį kopti.O toje "pakalnėje"mūsų dažniausia laukia trynimąsi po valdiškas ar privačias sveikatos apsaugos įstaigas ir nesibaigiančios išlaidos"stebuklingiems","galintiems" vėl mus lengvai "užnešti" ant to"kalno" vaistams.Deja,visiems tenka įsitykinti-tokių "stebūklų"jau nebebūna kol pats nepradedi susiprasti,kad patikėti savo kūno-dvasios sveikatą"amatininkams"kurie iš to "daro biznį"labai neprotinga ir rizikinga.O susipratus tenka pradėti pačiam"judinti"ne tik smegenis bet ir kojas-rankas ir "žaboti"skrandį.Ir,tada,realiai supratus ,kad sveikata tikrai pati savaime neatsiranda,suvoki,kad reikia keisti ne tik "tradicinius"įpročius ir pažiųras bet ir patį gyvenimo būdą.2. Antanas iš Rusijos
(2015-04-14 20:18:14)
(31.132.177.58) Parašė:

Taip,sutinku su autoriumi ir pats suprantu(man jau 63)norint būti sveikam reikia ,kuo daugiau amžiaus metų,tuo daugiau idėti darbo į savo kūno statybą ir priežiūrą.Leistys "pakalnėn"visada maloniau nei į jį kopti.O toje "pakalnėje"mūsų dažniausia laukia trynimąsi po sveikatos apsaugos įstaigas ir nesibaigiančios islaidos"stebuklingiems","galintiems" vėl mus lengvai užnešti ant to"kalno" vaistams.Deja,visiems tenka įsitykinti-tokių "stebūklų"jau nebebūna kol patsnepradedi susiprasti,kad patikėti savo kūno-dvasios sveikatą"amatininkams"kurie iš to "daro biznį"labai neprotinga ir rizikinga.O susipratus tenka pradėti paęiam"judinti"ne ti smegenis bet ir kojas-rankas ir "žaboti"skrandį.Ir,tada,realiai supratus ,kad sveikata tikrai pati savaime neatsiranda,suvoki,kad reikia keisti ne tik "tradicinius"įpročius ir pažiųras bet ir patį gyvenimo būdą.1. kada nustosim zudyti
(2014-12-29 11:51:23)
(78.62.8.18) Parašė:

ww.straipsniai.lt/vegetarine_mityba/puslapis/14919Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras