2024 m. vasario 29 d. 

Teisėsauga paskelbė - jokios juodosios „Rubicon“ buhalterijos nebuvo

Paskelbta: 2010-05-26 02:27 Autorius: ekspertai.eu

Tiesa paaiškėjo - suinteresuotų politikų skleistą mitą, apie neva egzistavusią juodają „Rubicon“ buhalteriją, teisėsauga pagaliau visiškai paneigė.

RubikonasGeneralinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas informavo, kad ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl juodosios „Rubicon“ įmonių grupės buhalterijos, pradėtas 2004 kovo 4 d. STT Vilniaus valdyboje, yra nutrauktas.Toks sprendimas buvo priimtas 2009 gruodžio 3 d. nesurinkus pakankamai duomenų patvirtinančių, kad buvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

"Išanalizavus ikiteisminio tyrimo eigą, laikantis įstatymo reikalavimų dėl ikiteisminio tyrimo eigos, taip pat atsižvelgiant į 1950 m. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 str. reikalavimus, darytina išvada, kad pranešimo apie įtarimą įteikti bei ikiteisminio tyrimo užbaigti kaltinamuoju aktu nėra galimybės, kadangi nėra surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių nusikalstamo veikos padarymo faktą bei kurio nors asmens kaltę dėl nusikaltimo padarymo", - visuomenę informavo Zdzislav Tuliševski, Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

Muilo burbulas

Taigi, visi telefoniniai pokalbiai, kuriuos buvo galima buvo išgirsti savo ausimis, pasak prokuratūros yra neinformatyvus, o „Rubicon“ kompiuteriais naudojosi nenustatyti, ar net iš viso nesami individai. 2005 m. pabaigoje Seimo laikinosios tyrimo komisijos padaryta išvada apie tai, kad Artūras Zuokas ir juodojoje buhalterijoje bei telefoniniuose pokalbiuose minimas „abonentas“ yra vienas ir tas pats asmuo, glaudžiais ryšiais susijęs su „Rubicon group“, tebuvo muilo burbulas. Iki šiol nformacija apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą garsiai paviešinta nebuvo ir tik dėka įkyrių žurnalistų paaiškėjo, kad ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas jau beveik prieš pusę metų. Visą Zdzislav Tuliševski raštą galima atsisiųsti iš ČIA.

Iš juodosios „Rubicon“ buhalterijos istorijos

Apie „Rubicon“ neva egzistuojančią juodąją buhalteriją, glaudžiai susijusią su kai kuriais politikais, Lietuva sužinojo 2004 m. viduryje, prieš pat pirmalaikių Prezidento rinkimų antrąjį turą. Tuomet teisėsaugos pareigūnai atliko dokumentų poėmius keturių partijų būstinėse. Po to prokurorai paprašė panaikinti trijų parlamentarų – socialdemokrato Vytenio Andriukaičio, socialliberalo Vytauto Kvietkausko ir Tėvynės sąjungos atstovo Arvydo Vidžiūno – neliečiamybę. Jie buvo įtariami gavę nemenkus kyšius iš „Rubicon“, mat juodojoje buhalterijoje ties kai kuriomis sumomis buvo rašytos santrumpos „Andr.“, „Kviet.“ arba „soclib.“ ir „Vidž.“ arba „TS“. Seimas nesutiko panaikinti trijų parlamentarų neliečiamybės, tačiau jie patys atsisakė savo mandatų ir leido prokurorams toliau tirti bylą. Bet tyrimas buvo nutrauktas, taip ir neradus įrodymų, kad buvę Seimo nariai gavo juodojoje buhalterijoje ties jų pavardžių santrumpomis nurodytas sumas.

2005 m. pabaigoje Seimo laikinoji tyrimo komisija padarė išvadą, kad „Rubicon“ juodojoje buhalterijoje ir slapta darytuose pokalbių telefonu įrašuose ne kartą minėtas „abonentas“ yra tas pats konkretus asmuo, gaudavęs nuolatinį nelegalų atlygį. Jį, anot komisijos, galima identifikuoti pagal šioje medžiagoje esančius konkrečius šio asmens biografiją, darbovietę, pareigas ir gyvenamąją vietą apibūdinančius faktus: „Šių faktų visuma leidžia manyti, kad Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas ir juodojoje buhalterijoje bei telefoniniuose pokalbiuose minimas „abonentas“ yra vienas ir tas pats asmuo, glaudžiais ryšiais susijęs su „Rubicon group“.“

Gėdingi politikų veiksmai

Taigi tokią tuometinio Seimo laikinosios tyrimo komisijos išvadą dabar jau drąsiai galima pavadinti politine provokacija ir politiniu susidorojimu. Šios Seimo laikinosios tyrimo komisijos pirmininkė buvo dabartinė Seimo narė, Darbo partijos atstovė Loreta Graužinienė. Komisijos nariai: Vytautas Galvonas (pavaduotojas) Vilija Aleknaitė-Abramikienė Rima Baškienė Vytautas Bogušis Antanas Bosas Jonas Juozapaitis Antanas Matulas Rimantas Remeika Vytautas Saulis Artūras Skardžius Gintaras Šileikis Vilija Vertelkienė Visą gėdingą 2005 m. gruodžio 8 d. LR Seimo nutarimą „Dėl Seimo laikinosios tyrimo komisijos 2005 m. balandžio - gegužės mėnesiais visuomenės informavimo priemonės paskelbtiems faktams apie galimą korupciją Vilniaus miesto savivaldybėje ištirti išvadų“ galima atsisiųsti iš ČIA.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras