2024 m. kovo 1 d. 

Teisingumo ministras atsipeikėjo? (papildyta EKSPERTAI.EU komentaru)

Paskelbta: 2012-04-25 07:48 Autorius: ekspertai.eu

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, kad visuomenei tinkamai nepaaiškinama, kodėl vadinamojoje pedofilijos byloje Laimutė Stankūnaitė ir miręs Andrius Ūsas turi skirtingą statusą.

„Tikrai sunku eiliniam žmogui suprasti, tiesą sakant, ir man sunku suprasti, kaip taip atsitinka, kad ponia Stankūnaitė nėra kaltinama pedofilija, tuo tarpu jos kaip ir pažįstamas, velionis Andrius Ūsas yra kaltinamas. Tai arba greičiausiai Ūsas nepagrįstai kaltinamas, arba greičiausiai Stankūnaitė nepagrįstai nekaltinama. Arba kažkas yra tokio, ko visuomenė nepajėgi suprasti ir aš irgi, tiesą sakant, nepajėgus suprasti. Prokuratūra, gaila, to nepaaiškina“, - interviu radijo stočiai „Znad Wilii“ kalbėjo R.Šimašius.

Jis pastebėjo, kad teisėsauga į dalį visuomenę dominančių klausimų apie įvykius Garliavoje visai neatsako, į dalį klausimų pateikia tik profesionalams suprantamus atsakymus.Po Teisingumo ministro pareiškimo apie tai, kad jam sunku suprasti prokuratūros veiksmus Kauno pedofilijos istorijoje, kyla klausimai, o ko gi griebsis Remigijus Šimašius?

Važiuos budėti į Klonio gatvę kaip ir visi kiti, kurie nesuvokia lygiai to paties ko nesuvokia ir ministras, ar imsis kokių nors skubių teisinių priemonių? Juk Teisingumo ministras turi kur kas daugiau galių, negu budintys eiliniai piliečiai Garliavoje?

Todėl, jei ministras pasakė A, tai turėtų pasakyti ir B. Būtina išgirsti iš Teisingumo ministro aiškius atsakymus dėl jo tolimesnių veiksmų. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad žiniasklaidos lyderis labai aiškiai informavo visą visuomenę, kad galimi snaiperio šūviai skirti L. Stankūnaitei yra ne eilinis išsigalvojimas, o didelė ir reali grėsmė mažametės mergaitės mamai.

Tuo klausimu prokurorai jau pradėjo intensyvų ikiteisminį tyrimą, ieškodami potencialaus žudiko. Ar ne pats Teisingumo ministras turėtų susirūpinti, kad Laimutei Stankūnaitei būtų paskirta sustiprinta apsauga, labai pavojinga jai susitikinėti su mergaite, nes ir jos gyvybei susitikimo metu iškyla grėsmė.

Žinant, kad dabartinė L. Stankūnaitės apsauga nesugeba apsaugoti moters net nuo stambios „mėlynės“ paakyje, tokia papildoma ir profesionalia apsauga pasirūpinti reikia nedelsiant.

Ir nelabai įsigilinęs į šią istorija žmogus gali nesunkiai suprasti, kad nužudžius L. Stankūnaitę pedofilijos istorijoje iš esmės būtų padėtas paskutinis taškas – neliktų vienintelės žinomos suaugusios liudininkės.

Todėl būtina sustiprinti ir mergaitės apsaugą, nepažeidžiant jos privatumo. Visi teisiniai veiksmai turi būti atliekami optimaliais terminais.

Jei būtų L. Stankūnaitei pareikšti įtarimai, Vitalijaus Konratjevo teismo sprendimas taip pat būtų sustabdytas?

Tada turbūt būtų atnaujintos ir visos nužudymo bylos šioje istorijoje?

Turbūt be dėmesio neliktų ir įslaptintas viešas asmuo, aukštas VSD pareigūnas Aidis Mieželis (ar Meželis)? Su šiais ir panašiais klausimais ekspertai.eu ir kreipiasi į Teisingumo ministrą.  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras