2023 m. birželio 11 d.

 

Teismas: V. Pociūnas žūties metu vykdė VSD deleguotas funkcijas

2
Paskelbta: 2012-10-26 12:51 Autorius: ekspertai.eu

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs Liudos Pociūnienės skundą Valstybės saugumo departamentui (VSD) dėl sprendimų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus, nusprendė iš dalies patenkinti pareiškėjos skundą.

Kaip informuoja VAAT, teisėjų kolegija priėjo išvadą, kad V. Pociūnas, net ir sudaręs terminuotą diplomatinės tarnybos sutartį su Užsienio reikalų ministerija, liko dirbti VSD, t.y. vykdė VSD deleguotas funkcijas, tad žūties metu jis dirbo VSD, todėl VSD atsisakymas pradėti tarnybinį tyrimą yra nepagrįstas ir neteisėtas.

Pareiškėjos reikalavimo nustatyti, kad V. Pociūno žūtis yra įvykis, atsitikęs apdraustajam vykdant tarnybines pareigas, kaip VSD pareigūnui, teismas netenkino, kadangi nustatyti priežastinį ryšį tarp žūties ir tiesioginių pareigų vykdymo teisės aktais yra pavesta tarnybinio tyrimo komisijai, o ne teismui.

Tarnybinio tyrimo išvadą, kurioje nurodyta, kad komisija negali nustatyti, ar yra priežastinis ryšys tarp V. Pociūno žūties ir jo pareigų, susijusių su VSD veikla, vykdymo, teismas panaikino kaip prieštaraujančią aukštesnės galios teisės aktams.

Teismas nustatė, kad mokėti kompensaciją yra VSD pareiga, tačiau neturėdamas Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos įvertinimo, ar įvykis laikytinas draudiminiu, ir VSD atsisakymo mokėti kompensaciją, įpareigoti VSD apskaičiuoti ir išmokėti L. Pociūnienei teisės aktuose numatytą kompensaciją neturi teisinio pagrindo.

“Žinių radijo” | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
2. Ach Marta
(2012-10-26 15:12:24)
(78.63.250.155) Parašė:

buvo laikas kai Gylį gyrei, o dabar, KREMLINAI TRUKDO?1. Marta
(2012-10-26 14:58:16)
(84.15.181.89) Parašė:

jau toks suktas paaiškinimas, kad nieko nesuprastum. Tai gal Užsienio reikalų ministerija turi mokėti tą kompensaciją, jei jos pagalba, tą ministeriją valdant Gyliui ir sekretoriui Januškai, buvo į Baltarusiją išsiųstas Pociūnas? Kaip ir diplomatas Antanas Nesavas, iškart po atšaukimo iš Anglijos ambasados?? Kuris žuvo Gruzijoje. "Netyčia" visureigiui visa jėga rėžus į jo vairuojamą džipą? Berods ir Pociūnui buvo siūloma iš pradžių Gruzijos misija? Antano Nesavo reikalas buvo greitai nutildytas, nes neturėjo tokios aktyvios žmonos, kuri būtų neleidusi tą "tyrimą" taip greitai nugesinti. Už tai Gilys pasakė kalbą per laidotuves apie Nesavo "netinkamą" charakterį. Pati girdėjau, jei ką.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras