2024 m. liepos 22 d.

 

Teismo psichiatrė ekspertė V. Kilikevičienė: "Lietuvos rytas" paskleidė "antį", ją kartoja A. Vinokuras

120
Paskelbta: 2013-04-13 17:13 Autorius: ekspertai.eu

Jau rašėme, kad dienraščių lyderio paskelbtą sensacingą naujieną - neva ekspertai surašė išvadą rezonansinėje pedofilijos byloje net nematę pačios mergaitės - paneigė Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos vadovas Konstantinas Daškevičius (žr. publikaciją "Dienraščių lyderio paskelbtą sensaciją Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos vadovas vadina nesąmone").

Kaip dezinformaciją šį dienraščių lyderio teiginį vertina ir teismo psichiatrė ekspertė Vida Kilikevičienė, pati dalyvavusi atliekant ekspertizę. Vakar asmeniniame tinklalapyje ji aprašė savo bendravimą su žurnalistais, paaiškino, kaip vyko ekspertizė ir pakomentavo Arkadijaus Vinokuro komentarą, kuriame toliau skleidžiama ta pati dienraščių lyderio "antis". Siūlome minimaliai (tik kalbos požiūriu) pakoreguotą V. Kilikevičienės tekstą. 

Šiandien bendravau su „Lietuvos ryto“ televizijos žurnaliste Rūta Pauliukonyte. Sutikau todėl, kad norėjau sureaguoti į žiniasklaidos vakar internetiniame portale bei per LNK rodomas žinias paskleistą „antį“, jog vadinamojoje pedofilijos byloje ekspertai padarė išvadą net nematę mergaitės.

Turėdama tikslą tiesiog pateikti informaciją, kaip buvo iš tiesų (tai yra byla, kuri jau buvo išnagrinėta viešuose teismo posėdžiuose, buvo prieinama visiems norintiems dalyvauti, išnagrinėta net keliuose teismuose). Tačiau kalbėdama su šia žurnaliste ne kartą pasijutau nejaukiai nuo jos klausimų ir vis artinamos šviečiančios kameros (lempos) - vis arčiau ir arčiau man į veidą, kaip kokiai nusikaltėlei. Žurnalistė daug kartų ėmė klausti ir perklausti (o po to ir dar kartą perskambino, ir dar perklausė), ar tikrai ekspertai matė mergaitę ekspertizės metu. Kai aš tai patvirtindavau, kad taip, tikrai matė, ekspertizė buvo tokia pati kaip ir visiems kitiems vaikams, tada žurnalistė dar paklausdavo, ar aš pati dalyvavau ekspertizėje. Man patvirtinus ir tai, žurnalistė dar uždavė klausimą, „ar aš su ja (mergaite) kalbėjau?“. Vėliau ji įterpė: „bet ekspertės teismo posėdžio metu pareiškė, kad nematė mergaitės“. Tada mėginau išsiaiškinti ir paaiškinti, kad tos ekspertės, kurios nematė mergaitės, buvo specialistės, atliekančios specialistų tyrimą – tai jau nebebuvusi ekspertizė, tai buvęs specialistų tyrimas, kuriame objekto tyrimu buvę kiti dalykai: mergaitės apklausos, tyrimai, konsultacijos, tame tarpe ir ta ekspertizė, kurią atliekant aš pati dalyvavau. Tai buvo specialistų tyrimas, o ekspertės, dalyvavę šiame tyrime, ėjo specialisčių pareigas ir turėjo įvertinti visą šią pateiktą medžiagą. Nebuvo numatyta, kad šiame tyrime turi dalyvauti mergaitė - ji prieš tai dalyvavo, kaip minėjau, apklausose, ekspertizėje.

Tada aš žurnalistės paklausiau - kodėl nesikreipėte pirma į ekspertus (teismo psichiatrijos tarnybą) ir nepaklausėte, ar dalyvavo mergaitė ekspertizėje ar ne, o iš karto paskleidėte tokį gandą? Žurnalistė tik patylėjo. O po to skubiai toliau uždavinėjo man klausimus: „o kiek gi truko ta ekspertizė?“. Mėginau iš praktikos paaiškinti, kad ekspertizė trunka tiek, kiek reikia, kiek kyla klausimų, neaiškumų, tiek, kiek prireikia laiko ekspertui suprasti situaciją, įvertinti asmens būklę dabartinėje bei tiriamoje situacijoje ir atsakyti į pateiktus klausimus (reikia dar prisiminti, kad ekspertas su tyrimo medžiaga jau būna susipažinęs iš anksto ir po tyrimo, pokalbio su asmeniu turi tam tikrą numatytą laiką toliau analizuoti gautą medžiagą bei tiriamo asmens būseną). Tačiau visa tai jaunai žurnalistei nerūpėjo, ji visaip mane spaudė, kad aš įvardinčiau vos ne minučių tikslumu, kiek gi tai truko. Dabar jau būtų sunku tai padaryti ir dėl to, kad nuo šios ekspertizės yra praėję 4 metai. Po to mūsų skyriaus ekspertai jau ištyrėme apie tūkstantį vaikų. Kodėl taip nesidomima kitais vaikais?

Vėlgi buvo nesmagu iš žurnalistės lūpų išgirsti kolegos vaikų psichiatro Lino Slušnio pavardę - jis buvo pateikiamas lyg geriau žinantis, kaip tas vaikų psichiatras ekspertas turėtų dirbti. Anot žurnalistės, „Slušnys sako, kad reikia daug laiko su vaiku užmegzti kontaktą“. Niekas dėl to nesiginčija. Bet jis ekspertu nedirba, todėl net ir nežino, kaip mes tą kontaktą užmezgame, kokio lygio tas kontaktas su vaiku būna pasiekiamas ir pan. (bent jau niekada nėra to klausęs). O kontaktą, gerą ryšį su vaiku, mes tikrai užmezgame. Be to nebūtų įmanomas joks tyrimas, o ne tik ekspertizė. Daugybė vaikų po ekspertizių išeina nusiraminę ir lengviau atsidusę, tačiau mūsų žurnalistai tokių temų neliečia. Nepalengvėja dažniausiai nesaugiems, palaikymo ir paramos nesulaukiantiems vaikams bei tiems vaikams, kurių sprendimams didelę įtaką daro suaugusiųjų diktuojama nuomonė. Tokie vaikai turėtų tęsti gydymą jau ne pas teismo vaikų ir paauglių psichiatrus ekspertus, o pas vaikų ir paauglių psichiatrus.

Vien jau po šios užstrigusios bylos vaikų ir paauglių teismo psichiatrijos skyriuje esame atlikę netoli tūkstančio įvairių ekspertizių kitiems vaikams, nepilnamečiams asmenims. Nėra kitos tokios užstrigusios bylos. Na, nebent yra šiek tiek panašių, pasekusių šios bylos pavyzdžiu… Bet jų buvo daugiau šios bylos pakilimo metais – 2010-iais, dar 2011-iais. Dabar tokios bylos jau yra vėl nykstančios.

Dar labiau nustebau, kai šiandien netrukus po minėto pokalbio su žurnaliste perskaičiau internete jau pasirodžiusį Arkadijaus Vinokuro straipsnelį apie tą patį – ekspertai nematė mergaitės ekspertizėje, nes, anot jo, taip suprato tame posėdyje dalyvavusios VTAT darbuotojos... Tai kuo A. Vinokuras tiki labiau: ekspertais ar „taip išgirdusiomis, supratusiomis VTAT darbuotojomis“? Ir kodėl? Labai įdomi situacija – vaikų teismo psichiatrai ekspertai iki šiol juodinami, kad ir to paties A. Vinokuro tame pačiame straipsnelyje. Jis žino tik du „teisingus“ psichiatrus Lietuvoje (į šį sąrašą jokiu būdu nepatenka vaikų teismo psichiatrai ekspertai). Tačiau A. Vinokurui patinka, kai teismai priima teisingus sprendimus. Bet jis nesugeba pamatyti ryšio tarp vaikų ir paauglių teismo psichiatrų, psichologų ekspertų darbo, jų išvadų ir sprendimų, ir šių bylų baigties. Kodėl mes vis šmeižiame vieni kitus? Gyvenime yra tiek įdomių temų ir malonių dalykų. Yra labai gerai dirbančių darbuotojų. Kiek mes galime maudami ant vieno kurpaliaus matuoti skirtingus žmones, skirtingas išvadas ir pan.?

Jūs niekada negirdėjote jokių tiesioginių komentarų spaudoje, televizijoje, internete ar kur kitur apie ekspertizę ir jos išvadas mergaitei šioje rezonansinėje byloje iš tų žmonių, kurie patys atliko jai šią ekspertizę, nes tiems žmonėms teikti komentarus neleidžia etikos taisyklės, LR įstatymai ir pan. (Vienintelė vieta, kur ekspertas gali pakomentuoti savo išvadą, yra teismas. Vėliau teismas, įvertinęs visą medžiagą, priima sprendimą). Visi kiti komentarai – buvę ir esantys – apie ekspertizę yra pateikti įvairiausių žmonių, tiesiogiai visiškai nesusijusių su šia ekspertize.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
120. kiek dar
(2013-04-19 11:44:12)
(92.25.28.152) Parašė:

tas sionistas kirsins zmones ,paskui klykia holokaustas ,holokaustas ,o pats prisisneka .119. ir ko
(2013-04-19 11:41:02)
(92.25.28.152) Parašė:

tas zydas vinocenzūraa taip cia reiskiasi ,gaus i snapa tai klyks holokaustas ,lauk is Lietuvos sionista.118. Klaikios akys.
(2013-04-18 11:18:45)
(78.62.238.243) Parašė:

Internete "išrinktasis" tipelis ištisai rašydavo sekso temomis ir gana šlykščiai. Atrodė, kad jam ta tema sukelia kažkokį nesveiką pasitenkinimą. Gal šitas žmogus(?) tikrai yra kažkoks iškrypėlis sekso (o gal ir kitomis) prasme, kad taip net isteriškai gina pedofilus? Pasižiūrėjus į jį tikrai susidaro labai blogo žmogaus(?) vaizdas. Keista, bet visi pedofilų šalininkai kažkokie klaikūs, baisūs, su klaikiomis akimis.117. žiūrėkite
(2013-04-18 00:15:20)
(78.62.81.149) Parašė:

http://drasiauskelias.lt/?id,66 ar pavilionienė tokia nepakaltinama, ar kam nors dirba?116. prie ko
(2013-04-17 23:26:54)
(78.62.81.149) Parašė:

tas susireikšminęs klounas? niekaip nesuprantu, kaip jis su ta rezonansine byla susijęs, kad visąlaik kudakuoja ir nenustygsta vietoje lyg jam pačiam padai sviltų? Lavaste nustojo svaigti apie imbierinius namelius, tai šitas juokdarys išsiviepė ir neužsičiaupia. Panašiai kaip černiauskų berniukas: "nešei mergaitę?", ne, nenešiau, tik šalia ėjau". :)))))))) įdomu, kada jam ragai ant kaktos pasirodys - tiek velniškų darbelių pridirbęs, jau nebeatsiplauna..115. Robertas
(2013-04-17 09:58:59)
(78.60.64.162) Parašė:

Niekingas ,apgailėtinas ir gašlus tipelis . Štampų klijuotojavimo maestro.Įtariu kad tarnauja spec tarnybom tik, kad seksualiai susijaudintų nuo savo reikšmingumo... Pagarba LRTV operatoriui ir režisieriui ,subtiliai ir reikiamu momentu, išeksponavusems menkystos kūno kalbą (Rūtos laidoj).114. Sąmokslininkas
(2013-04-16 10:18:46)
(178.33.169.46) Parašė:

Janutienei visiškai nusispjauti ant ko dergti. Jai svarbiausia kad tik kiltų sensacijos ir triukšmas. Kol dirbo Venckienei tol liejosi melas ir šmeižtas ant visų šeimininkei neįtikusių, kai šeimininkė patrumpino pavadėlį tai pradėjo loti ant šeimininkės. Bet taip atsargiai - "Venckienė ją apgavo, nes ji rėmėsi suklastotais dokumentais, o dokumentus klastojo kiti". Vėl "aplinka kalta"? Janutienė nepasikeitė - kaip buvo violetinė šmeižikė ir melagė, taip ir liko. Liko ir tokia pat miela sąmokslų teorijų mėgėjams kurie straipsnių ilgesnių kaip penki sakiniai neperskaito ir vadovaujasi vieni kitų komentarais arba kaip ekspertai.eu savaip pakoregavę išdėsto..113. to>107
(2013-04-15 17:40:18)
(88.119.13.88) Parašė:

Be reikalo išmetei tą knygiūkštę būtų įdomu pastudijuot šį pediką,gal būt ši knygelė bus reikalinga prie jo bylos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras