2023 m. spalio 3 d.

 

Tiems, kurie netiki savo ausimis, pateikiame tikslią prokuroro G. Jasaičio žodžių stenogramą (audio)

26
Paskelbta: 2012-12-07 10:11 Autorius: ekspertai.eu

Jau visai netrukus galėsime pasveikinti prokurorus su dar viena įspūdinga sukaktimi: baudžiamajai bylai, kurioje pareikšti įtarimai talentingiausiam Lietuvos kultūros vadybininkui Gintautui Kėvišui, sukaks ketveri metai.

Tyrimą dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo Generalinė prokuratūra pradėjo 2009 metų sausio 13 dieną, gavusi ekspertai.eu pareiškimą, kad Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) nepagrįstai ir piktnaudžiaujant naudojamos teatro rekonstrukcijai iš valstybės biudžeto ir privatizavimo fondo skirtos biudžeto lėšos – 36 milijonai 600 tūkstančių litų (iš jų didžioji dalis milijonų gauta per programą „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“).

Šią bylą galima drąsiai vadinti viena išradingiausiai marinamų bylų.

Vos pradėjus tyrimą, 2009 metų gegužės 18 dieną Buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Romualdas Boreika aptiktas lyg niekur nieko sėdinėjantis jaukioje senamiesčio kavinėje su G. Kėvišu, kurio vadovaujamo teatro reikalus pavesta narplioti būtent FNTT. 

Nežinia, ar paveiktas šio intymaus pasisėdėjimo, bet R. Boreika pavedė tyrimą atlikti pareigūnui, kuris neturėjo tam reikalingos kompetencijos ir pateikė klaidingas išvadas. Apie tai viešai paliudijo vadovavimą FNTT po R. Boreikos perėmęs Vitalijus Gailius (apie tai plačiau rašėme ČIA):

Kaip jau įprasta, nei generolo pasisėdėjimas su teatro direktoriumi, nei klaidingos nekompetentingo specialisto išvados taip ir nesulaukė jokio įvertinimo. 

Nė žodžio apie tai nerasite ir ofcialioje Generalinės prokuratūros svetainėje, kur skyrelyje “Rezonansiniai tyrimai” aprašoma liūdna teatro bylos istorija.

Priežastis, dėl kurių ant šios bylos jau ketverius metus auginami pelėsiai ir kerpės, Dariaus Valio pavaldiniai aiškina taip:

“Iki šiol negavus dokumentų iš Vokietijos Federacinės Respublikos nėra galimybių objektyviai įvertinti galimai nusikalstamus veiksmus ir užbaigti ikiteisminį tyrimą”.

Taigi, anot prokurorų – kalti vokiečiai.

Ta proga ekspertai.eu nusprendė paviešinti garso įrašą, kuriame buvęs generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis atvirai pasakoja neįtikėtinas aplinkybes.

Įrašas darytas prokuroro susitikime su ekspertai.eu nariais 2009 metų pavasarį - beveik tuo pat metu, kai generolas R. Boreika posėdžiavo kavinėje su G. Kėvišu:

[audio:http://www.ekspertai.eu/media/2012/12/Gen-prokuraturoj-pas-Jasaiti-OPERA.mp3]

Tiems, kurie netiki savo ausimis, pateikiame tikslią G. Jasaičio žodžių stenogramą:

Čia surastas yra žmogus... rangovas... Berods didžiausių problemų buvo dėl rangovo, nes niekas Lietuvoje negalėjo atsakyti į klausimą, ar iš tikrųjų tos kainos yra pagrįstos. Kitaip tariant, jokių dokumentų Lietuvoje nebuvo likę dėl... pačios rangos vykdymo eigos. Tai dabar tą pilietį - Vokietijos pilietį, jeigu aš neklystu - mes esame išsiskaičiavę, sugrupuoti klausimai jam. Tik dabar bijau atsakyti tiksliai, ar bus prašoma teisinės pagalbos Vokietijos, kad į tuos klausimus atsakytų, ar jis čia bus Lietuvoje apklaustas ir tuos dokumentus parodys. Tai irgi nėra labai paprasti procesai, nes, bent jau kaip aš supratau iš tos bylos, darbai buvo unikalūs. Ir standartiškai, kai unikalūs darbai, parenkamas vienas rangovas be didelių konkursų, ir taip toliau, ir taip toliau.

Šis prokuroro paaiškinimas yra ne mažiau unikalus už unikalią scenos įrangą.

G. Jasaitis atvirai sako, kad Lietuvoje nėra dokumentų, iš kurių būtų galima spręsti, kaip vykdyta rangos sutartis ir ar įspūdinga biudžeto lėšų suma buvo panaudota tam, kam skirta.

Įsivaizduokime, kad toks dalykas vyksta ne su valdiškais pinigais, o privačioje bendrovėje.

Tarkime, jos buhalteris sugalvoja paaiškinti verslininkui, kad neturi dokumentų, įrodančių, kaip panaudoti jo pinigai, nes tuos dokumentus močiutė įsidėjo į rankinuką ir išsivežė į kaimą. Galima neabejoti, kad po tokio paaiškinimo bendrovės savininkas išsiųstų buhalterį užsiiminėti buhalterija Lukiškėse.

Nes jei verslininkai imtųsi ieškoti po kaimus bobučių su dokumentais, verslas Lietuvoje žaibiškai bankrutuotų ir išnyktų kaip rūšis.

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Jei manote, kad ekspertai.eu ir vėl kreipsis į prokuratūrą dėl nusikalstamų prokuratūros veikų, apsirinkate: su siena gal ir galima kalbėtis, bet ribotą laiką. Akivaizdu, kad Prezidentės statytinio Dariaus Valio kariauną jau seniai yra ištikusi, jeigu taip galima pasakyti, koma. O su tokios būklės ligoniu komunikuoti beviltiška. Todėl visą informaciją dėl šios įstabios bylos ruošiame Seimo Antikorupcijos komisijai, kuriai vadovaus iš teisėsaugos išguitas vienas profesionaliausių Lietuvos pareigūnų - V. Gailius.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
26. Jeigu
(2012-12-10 22:12:13)
(89.117.107.241) Parašė:

kokioje nors byloje figuruoja milijonai, tai jie nepaprastai apsunkina prokurorų darbą, nes jie, atrodo, iš keturių pagrindinių aritmetikos veiksmų temoka dalybą.25. ?????????
(2012-12-09 18:38:03)
(87.111.144.147) Parašė:

O KAIP TE SU PEDOFILIJA JSAITIS NEI PRIE KO??? GAL KAS ZINOT.24. KODEL
(2012-12-09 12:43:22)
(5.20.74.163) Parašė:

jus idejote roko nuotrauka?:)23. to jo
(2012-12-09 12:16:09)
(77.90.72.87) Parašė:

vat ir man sis klausymas jau senai pasistojo,kas leme?i toki svelnia tariant "partija"istoti,kaip tam anekdote:sako koks tu neatsargus-vakar i suda istojai,siandien i partija....22. Monas
(2012-12-09 11:46:51)
(78.56.182.203) Parašė:

O kas pasidomės ,,juodąja buhalterija".gal audito komiteto pirmininkė Graužinienė. Ji ,,kompetatinga specialistė". Tikriausia ne viena skelbta spaudoje ,,juopdosios buhalterijos" įmonė bankrutavo. Bankrutavo irUAB ,,Nagisa:" veikusi Utenoje ir gavusi 3,4 mln. Lt valstybės paramos21. Lietuvis
(2012-12-09 02:35:17)
(67.225.78.31) Parašė:

Bet mieli zmones, kalbu laikas jau seniai opasibaige...Jei mes tik kalbesime ir kalbesime, nieko juk nebus. Gal laikas jau zengti sekanti zingsni ?20. +
(2012-12-09 00:09:28)
(78.60.156.126) Parašė:

Tur būt turim ruoštis ilgai kasdieninei kovai už žmoniškumą. Tauta nusilpus ir įbauginta, čekistinis pogrindis, atrodo, pilnai kontroliuoja teritoriją.19. jo
(2012-12-08 17:15:24)
(77.90.124.239) Parašė:

tik nesupratau,kas leme,kad gailius pasirinko iskrypelio masiulio partija.juk ten padorumo nei laso.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras