2024 m. liepos 13 d.

 

Toliau reikšmingai gerinamas Krašto apsaugos savanorių pajėgų aprūpinimas

4
Paskelbta: 2023-03-31 05:46 Autorius: ekspertai.euPer šiuos metus reikšmingai pagerės Krašto apsaugos savanorių pajėgų aprūpinimas.

„Išaugęs krašto apsaugos finansavimas, leidęs paspartinti Lietuvos kariuomenės plėtrą ir modernizavimą, sudarė sąlygas ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų stiprinimui“, - pasakė Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas.

Pasak jo, per šiuos metus KASP kariai sulauks ženklaus aprūpinimo.

Šiuo metu Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja apie 5,6 tūkst. karių.

Toliau stiprinant kario individualią ekipuotę, savanorių pajėgos šiuo metu yra visiškai aprūpintos šalmais, šiemet taip pat bus pilnai aprūpintos neperšaunamomis liemenėmis ir naktinio matymo prietaisais.

KASP kariai yra pilnai aprūpinti ir šaunamaisiais ginklais – automatiniais šautuvais G36 su optiniais taikikliais, pistoletais, taikliojo šaulio šautuvais FN SCAR, M-14T, prieštankiniais granatsvaidžiais „Carl Gustav“. Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai yra aprūpinami ir specializuotais konteineriais, skirtais saugoti amunicijai (vienkartiniams granatsvaidžiams, šaudmenims).

Stiprinant transportavimo pajėgumų plėtrą, kuopos yra pilnai aprūpintos kariniais visureigiais, iš dalies – didelio pravažumo mikroautobusais. KASP transporto parkas toliau pildomas motociklais, keturračiais, sunkvežimiais, krovininiais mikroautobusais.

Taip pat gerinamos ir karių savanorių socialinės garantijos: nuo 2024 m. pradžios jiems bus mokamas 2 bazinių dydžių priedas už tarnybą kareivinių režimu.

Susiję:

„Politico“ apjuodino ištikimiausius Ukrainos rėmėjus, kurie altruistiškai negaili šimtų milijonų eurų  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. Francuz
(2023-03-31 20:40:46)
(188.69.107.202) Parašė:

Geriausias aprūpinimas, tai pilnas smegenų išplovimas, kad nieko negalvotų...3. tuzas
(2023-03-31 19:55:36)
(78.62.59.232) Parašė:

kai prigeria grizia is misku tai pripasakoja ojojo kaip vatnikus skers kars saudys atejus tam tikrai dienai yra is ko mokytis is banderlogu ir miskiniu banditu tai va lengva kariaut su beginkliais2. Vadakste
(2023-03-31 11:15:54)
(78.62.55.176) Parašė:

Ar cia eina i kariuomene savo noru , o sauktiniu tarnaut armijoje Lietuvoje tokiu nera. Reiskia i kara pav. i kokia Ukraina taip pat eina savo noru,o jeigu kas ne taip , ai buvo savanoris , bet jo nebera. Ukrainoje jau gatvese gaudo vyrus ir veda uz parankiu i autotransporta , tai matyt ir cia skaitosi savanoris , nes i masina ilipai savo "noru" , savomis kojomis. Zmones mastykim kas yra geris , o kas yra blogis . Karai , nesantaikos tarp valstybiu , tautu , zmoniu yra blogis. Zmonijai reikalinga taika. Tik taika isgelbes mus nuo susinaikinimo.1. Šlovė
(2023-03-31 06:22:38)
(86.38.74.106) Parašė:

Lietuvos savanoriams!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras