2024 m. liepos 25 d.

 

Ukraina: ultimatumo laikas baigėsi, separatistai nesitraukia

Paskelbta: 2014-04-14 09:57 Autorius: Naujienų redaktorius
Laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas. EPA-Eltos nuotr.
Laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas. EPA-Eltos nuotr.

Ukrainos prezidento Oleksandro Turčynovo sekmadienį paskelbtas ultimatumas iki pirmadienio 9 val. ryto sudėti ginklus pasibaigė, tačiau prorusiškai nusiteikę separatistai Slavianske neketina pasiduoti be kovos, informuoja „Reuters“.

120 tūkst. gyventojų turinčiame Slavianske separatistai užgrobė trijų aukštų milicijos vadavietę ir Ukrainos saugumo tarnybos (UST) atstovybę, o pirmadienio rytą mieste tvyrojo įtampa. Priešais policijos būstinę solidarumą separatistams reiškė apie 40 protestuotojų, o ginkluoti sukilėliai šildėsi prie laužų. Įėjimai į pastatą vis dar užbarikaduoti, nėra jokių ženklų, kad sukilėliai ketina paklusti Ukrainos prezidento ultimatumui.

Į tautą sekmadienį kreipęsis O. Turčynovas pareiškė, kad neramumus Ukrainoje kursto Rusija, tačiau pažadėjo nepersekioti sukilėlių, kurie iki pirmadienio 9 val. ryto savanoriškai sudės ginklus.

„Ukrainos herojų kraujas buvo pralietas Rusijos kare prieš Ukrainą, – kalbėjo prezidentas. – Agresorius nesustojo ir toliau destabilizuoja rytines šalies sritis. Nacionalinis saugumo ir gynybos komitetas nusprendė pradėti plataus masto antiteroristinę operaciją, kurioje dalyvaus kariuomenė. Neleisime Rusijai pakartoti Krymo scenarijaus rytuose.“ 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras