2024 m. birželio 17 d.

 

Uostamiesčio bibliotekoje pristatoma S. Kierkegaardui skirta paroda

Paskelbta: 2014-01-27 08:14 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. iš wikipedia.org
Nuotr. iš wikipedia.org

Sausio 27 d. (pirmadienį) 17.30 val. I aukšto hole vyks parodos pristatymas, skirtas danų teologo, filosofo ir rašytojo Søreno Kierkegaardo 200-osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvaus: Danijos kultūros instituto direktorė Audra Sabaliauskienė, filosofijos profesorius Helmutas Arnašius. Renginio moderatorius – rašytojas Juozas Šikšnelis.

Parodą parengė Danijos kultūros institutas, bendradarbiaudamas su Kopenhagos universiteto Søreno Kierkegaardo tyrimų centru ir „Golden Days“ 2013-ųjų – jubiliejinių – S. A. Kierkegaardo metų programų taryba.

S. Kierkegaardas yra vienas originaliausių ir labiausiai žavinčių Naujųjų laikų rašytojų. Atskiro asmens reikšmę ir atsakomybę S. Kierkegaardas iškelia virš filosofinių ir politinių sistemų, todėl dažnai yra vadinamas egzistencializmo tėvu. Skvarbia tokių reiškinių kaip nerimas ir neviltis analize jis ir psichologijos požiūriu gerokai pranoko savo epochą. S. Kierkegaardas gyveno, dirbo ir mirė Kopenhagoje. Čia leistos knygos, dažniausiai pasirašytos slapyvardžiais, sulaukė menko skaitytojų dėmesio, o jis pats – tik riboto pripažinimo. Sudėtinga ir paini S. Kierkegaardo kūryba, apimanti nemažą dalį religinių diskursų, paskelbtų jo paties vardu, dažnai vadinama literatūra literatūroje ir ligi šiol plačiai tiriama visame pasaulyje. S. Kierkegaardas padarė didelę įtaką Jeanui Paului Sartre'ui, Simone'ai de Beauvoir ir Albertui Camus, įkvėpė Martiną Heideggerį, Karlą Jaspersą ir Ludvigą Wittgensteiną. Jo teologija paliko ryškių pėdsakų Dietricho Bonhoefferio, Paulo Tillicho, Karlo Bartho, Rudolfo Bultmanno darbuose. S. Kierkegaardo poveikis juntamas ir tokių rašytojų kaip Henrikas Ibsenas, Augustas Strindbergas ir Franzas Kafka kūryboje. Šiandien jį galime vadinti pasaulinės reikšmės autoriumi, kurio veikalai nuolat verčiami į įvairiausias kalbas.

S. Kierkegaardo kūrybinį palikimą sudaro daugiau nei 40 knygų ir tiek pat straipsnių dienraščiuose. Dauguma kūrinių yra pasirašyti slapyvardžiu. Be šių darbų, savo vardu jis yra paskelbęs nemaža religinių kalbų, pabrėžtinai save laikydamas religiniu krikščionių rašytoju. Šiuos kūrinius papildo jo rašyti žurnalai ir dienoraščiai.

Parodos tekstų autorius – Joakimas Garffas, teologijos licenciatas ir Søreno Kierkegaardo tyrimų centro lektorius. Jis yra vienas iš S. Kierkegaardo „Raštų“ redaktorių ir Søreno Kierkegaardo draugijos pirmininkas. J. Garffas yra parašęs knygas „Reginos paslaptis“ (2013) ir „SAK. Søren Aabye Kierkegaard. Biografija“ (2000). Pastaroji yra išversta į daugelį kalbų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras