2024 m. balandžio 16 d.

 

Užsienio reikalų ministerijos melas įgauna pagreitį

4
Paskelbta: 2013-03-13 17:51 Autorius: ekspertai.eu

Viešai apsimelavusi Užsienio reikalų ministerija (URM) ir toliau nesivaržydama spjaudo mokesčių mokėtojams į veidą, slėpdama detalią sąmatą, kam bus išleista santūri 214 milijonų litų suma, skirta Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai.

Jau praėjo pusantro mėnesio nuo tos įsimintinos dienos (sausio 28-osios), kai ekspertai.eu pirmą kartą gražiai paprašė, kad URM pateiktų tikslią ir išsamią finansinę informaciją, kaip konkrečiai bus naudojami šie iš Lietuvos žmonių kišenės pasemti pinigai.

Kovo 5 dieną, kai Viešųjų pirkimų tarnyba demaskavo URM melą – ministerija melavo, esą įstatymas jai neleidžia teikti detalios informacijos apie Justus Lipsius pastato dekoravimo paslaugų kainas, – paraginome URM tarnautojus nustoti apsimetinėti kvailiais ir dar kartą paprašėme atlikti paprastą veiksmą: pateikti išsamią viso santūraus 214 milijonų litų biudžeto sąmatą.

URM į prašymą reagavo gūdžia kapų tyla, nors visi terminai, numatyti Visuomenės informavimo įstatyme, jau seniai baigėsi.

Socdemų ministras Linas Linkevičius taip pat apsimetė negavęs laiško apie ištikimus savo pavaldinius, kurie įslaptino viešą informaciją ir ciniškai mulkina tuos pačius žmones, kuriems jo gimtoji partija deklaravo išskirtinę meilę bei rūpestį.

Susidaro vaizdas, kad galimai L. Linkevičiaus vadovaujami klerkai neturi jokios detalios sąmatos ir mes prašome jų to, kas gamtoje tiesiog neegzistuoja. Gal todėl URM jau ne kartą siuntinėjo ekspertai.eu prašinėti sąmatų į įvairias kitas ministerijas?

Deja, paaiškėjo, kad ir šis siuntinėjimas buvo eilinis URM tarnautojų bandymas apsimesti protiškai neįgaliais.

Cituojame Ūkio ministerijos atsakymą į prašymą pateikti sąmatą tos pinigų dalies, kuri jai tenka iš bendro 214 milijonų litų katilo:

“Taip pat atkreipiame dėmesį, jog detalias šių lėšų panaudojimo sąmatas (visų ministerijų) sudaro ir valdo Užsienio reikalų ministerija.”

Taip Ūkio ministerija rašo apie pinigus, skirtus dviem vadinamosioms priemonėms, kurios eurobiurokratų žargonu įvardijamos taip: "Parengti ir įgyvendinti pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programas, pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai ir jai atstovauti santykiuose su kitomis Europos Sąjungos institucijomis" ir "Atstovauti pirmininkaujančiai valstybei tarptautinėse organizacijose ir santykiuose su trečiosiomis valstybėmis". (Visą Ūkio ministerijos atsakymą, taip pat informaciją iš kitų įstaigų skelbsime vėliau.)

Taigi, URM ne tik turi, bet ir pati sudarė bei valdo nemenką dalį detalių 214 milijonų litų sąmatų, o nepateikia jų tik dėl atvirai parazitinio požiūrio į mokesčių mokėtojus, iš kurių pinigų sočiai minta.

Dar graudžiau, kad URM neįstenga pateikti ne tik viso pirmininkavimo biudžeto, bet ir konkrečiai jos pačios reikmėms skirtų, taip pat ir jau panaudotų lėšų sąmatos.

Tokį prašymą ekspertai.eu pateikė prieš pusantros savaitės. Kovo 4 dieną URM Pirmininkavimo ES Tarybai departamentas padėkojo už klausimus ir patikino mus, kad rengia atsakymus, tačiau iki šiol jų taip ir nesulaukėme.

Visa tai kelia negerą įtarimą, kad URM ir kitos parazitinės institucijos “įsisavina” mokesčių mokėtojų lėšas jų neskaičiuodamos, o visos kalbos apie neva atsakingai sudarytas sąmatas – makaronai kvailiams, nes sumos nurašomos nuo lubų. Šiaip ar taip, talentingiems URM veltėdžiams neegzistuoja nei Visuomenės informavimo įstatymas, nei piliečių teisė žinoti, kam naudojami jų pinigai.

Vis dėlto šioje graudžioje istorijoje esama ir šiokių tokių pragiedrulių.

Prieš mėnesį (vasario 12 dieną) paprašėme URM nurodyti, kokiam skaičiui darbuotojų atiteks 13 milijonų 281 tūkstantis litų, skirtų darbo užmokesčiui. Paaiškėjo, kad dalis šios sumos skirta “102 Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje (ES) dirbantiems asmenims” ir “23 asmenims, dirbantiems kitose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienio valstybėse”.

Kovo 8 dieną – matyt, Tarptautinės moters dienos proga – L. Linkevičiaus pavaldiniai atsiuntė pirmą šiek tiek konkretesnį šios paprastos sąmatos eilutės (tiksliau, jos dalies) paaiškinimą:

"Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad iš 102 Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje (ES) dirbančių asmenų, Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų yra 62. Likę 40 yra kitų ministerijų darbuotojai. Todėl informaciją apie kitų ministerijų darbuotojų darbo užmokestį jums turėtų pateikti atitinkamos ministerijos. Teikiame informaciją apie 85 Užsienio reikalų ministerijai pavaldžius darbuotojus."

Informaciją URM pateikė šios gražios lentelės pavidalu:


URM pastaba: informaciją pateikiame lentelės forma, kurioje yra nurodyta pareigybė, šioje pozicijoje dirbančių tarnautojų skaičius ir vidutinis mėnesinis darbo užmokestis litais (neatskaičius mokesčių).

Biurokratinių reginių neišlepintą akį šioje lentelėje ypač žavi ne valytojų atlyginimai (suprantame, kad pavydiems tautiečiams gali kilti klausimas, ar šioms pareigoms buvo skelbtas konkursas, bet palikime jį vėlesniam laikui), o įspūdingas pačių įvairiausių sekretorių rūšių asortimentas: 3 pirmieji, po 11 antrųjų bei trečiųjų ir 28 paprastieji (kaip pasakytų lotynų kalbos žinovas - "vulgaris") sekretoriai.

Kaip aiškėja iš kito URM rašto, visi šie diplomatai bei biurokratai su nežymiomis proletariato priemaišomis - "papildomi darbuotojai", "kurie pasirengimo pirmininkauti ir pirmininkavimo laikotarpiu išvyko dirbti į Lietuvos nuolatinę atstovybę Europos Sąjungoje".

Kol kas galime tik spėti, kad lėšos yra skiriamos ne tik šių papildomų darbuotojų darbo užmokesčiui, bet ir išlaikymui.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. Vae
(2013-03-14 13:17:37)
(78.58.4.216) Parašė:

As manau, kad iki kitu rinkimu zmones turi gerai pagalvuoti, ar ne prabanga mums tuos veltiedzius islaikyti, juk jie apart VOGIMA nieko nemoka, nu dar moka zeminti savo TAUTA.3. Česlovas
(2013-03-14 00:06:55)
(78.62.164.7) Parašė:

Va ka reiskia rinkti 23 metus sistemines partijas. Pries kiekvienus rinkimus jos rinkejams zada skaidru ju atstovavima, o po rinkimu deda skersa ne tik ant rinkeju, bet ir ant istatymu (siuo atveju ant visuomenes informavimo).2. Noriukas
(2013-03-13 23:00:49)
(78.57.151.16) Parašė:

Noriu,noriu būti nors valytoju...;)1. pasiulymas
(2013-03-13 22:16:07)
(78.60.224.121) Parašė:

o kodel visa sita komanda turi tik dvi (2) valytojas, juk vien 28 sekretoriai vulgaris kiek pritersti turetu - siulau skirti valytojoms po 5 pirmasias, 5 antrasias ir 11 treciasias nes nelieka tolerancijos siam sunkiam darbui...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras