2024 m. birželio 25 d.

 

Užupyje, Paupio gatvės sienoje, atidengta Konstitucija latvių kalba

Paskelbta: 2015-05-29 21:07 Autorius: ekspertai.eu

Pažymint Latvijos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su Latvijos ambasadoriumi Martinu Virsiu (Mārtiņš Virsis) ir Užupio Respublikos premjeru Sakalu Gorodeckiu atidengė Užupio Konstituciją latvių kalba.

„Kaip miesto vadovas išvykau pirmojo oficialaus vizito į užsienį  į Užupio Respubliką. Šis faktas neabejotinai liudija, kad norim su jumis gyventi taikoje ir gerbti tas tiesas, kurias skleidžiate savoje Konstitucijoje. Nepaisant visų separatistinių ginčų, tikiuosi, kad ir ateity mūsų santykiai liks labai šilti ir, kad jūs tikrai liksite ištikimi Vilniaus vėliavai“, – sakė sostinės meras, įteikdamas užupiečiams Vilniaus vėliavą. 

Tai 24-oji Konstitucija užsienio kalba šioje sienoje. Paupio gatvės siena jau papuošta  Konstitucijos lentomis lietuvių, anglų, prancūzų, rusų, lenkų, jidiš, tibetiečių, gruzinų, airių, danų, turkų, italų, suomių, ukrainiečių ir kitomis kalbomis bei tarmėmis.  Užupio Konstitucija žinoma ne tik Vilniuje, bet ir toli už miesto ir net mūsų valstybės ribų.

Žmogus turi teisę būti laimingas. Žmogus turi teisę mylėti. Žmogus gali būti laisvas. Žmogus atsako už savo laisvę. Žmogus turi teisę nebijoti. Nepasiduok. Tokie ir panašūs priesakai yra skelbiami Užupio Konstitucijoje.

340 Užupio respublikos ambasadorių įvairiose pasaulio valstybėse, miesteliuose ir rajonuose skelbia žinią apie Užupio respubliką ir jos pagrindą – konstituciją. Tarp jų yra ir mokslininkų, poetų, dėstytojų. Po ceremonijos renginio svečiai aplankė Užupio Angelo aikštę ir statulą,  Užupio meno inkubatorių, kur vyko  Jungtinės latvių menininkų parodos „Šviesa ir šešėliai“ atidarymas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai