2024 m. liepos 15 d.

 

Vaikai kartu su NATO štabo kariais Rukloje žais futbolą

6
Paskelbta: 2016-08-18 15:28 Autorius: ekspertai.eu

Vilniuje veikiantis NATO pajėgų integravimo vienetas kartu su Lietuvos kariuomenės mechanizuotąja pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ rugpjūčio 19 d. Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis“ vaikams ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centro atstovams rengia išvyką į Rukloje dislokuotą brigadą. Jos metu vaikai svečiuosis brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausiančiame Romualdo Giedraičio artilerijos batalione, susipažins su kariais, apžiūrės jų turimą techniką.

Renginio vinis – vaikų ir NATO štabo karių jungtinės komandos futbolo rungtynės ne tik prieš Lietuvos karius, bet ir prieš Europos futbolo čempionų šalies – Portugalijos – kariškius.

Vaikams ši išvyka –  įsimintina diena, nes jie pirmą kartą galės dalyvauti brigados „Geležinis Vilkas“ štabo devynių mėnesių tarnybą baigiančių šauktinių karių išleistuvių į atsargą ceremonijoje. Artilerijos batalione iš arčiau apžiūrėti  Lietuvos kariuomenės naujausius artilerijos pabūklus haubicas PzH 2000, taip pat ir mūsų sąjungininkų Portugalijos kariuomenės ginkluotę ir techniką. Vizitą vainikuos Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centro orkestro „Spalvų muzika“ koncertas Lietuvos ir sąjungininkų kariams.

Tai ne pirmas NATO pajėgų integravimo vadavietės renginys, kurį jis rengia kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“. Šio NATO vieneto Lietuvoje draugystė su Šiaulių vaikų globos namais „Šaltinis“ prasidėjo šių metų gegužės mėnesio.  Vienete tarnauja kariai iš trylikos šalių, jie gyvena kartu su savo šeimomis Lietuvoje, dalyvauja Lietuvoje rengiamuose renginiuose, jie yra Lietuvos visuomenės dalis. Norėdama dar labiau integruotis į šalies visuomenę ir stoti į vieną gretą su visais socialiai atsakingais Lietuvos piliečiais, NATO vadavietė prisijungė prie Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos socialinio saugumo akcijos „Už saugią Lietuvą“.

Štabui Vilniuje vadovaujančio Danijos kariuomenės pulkininko Jakobo Larseno teigimu, šia savo veikla vadavietės personalas – lietuviai ir užsieniečiai kariai, siekia kurti socialiai saugesnę Lietuvą ir geresnę visuomenę. Jų veiklos prioritetas – pagalba vaikams ir jaunimui.  NATO štabas dalyvavo ir Lietuvos šaulių sąjungos organizuotoje stovykloje, taip pat glaudžius ir draugiškus santykius palaiko su Vilniaus Liepkalnio pagrindinė mokykla, bei dalyvavo nevyriausybinės organizacijos „Maisto bankas“ veikloje.

Tik prieš metus Vilniuje atidaryta NATO pajėgų integravimo vadavietė yra vienas iš šešių štabų, kuriuos Aljansas įsteigė Vidurio ir Rytų šalyse narėse, siekdamas užtikrinti didesnį saugumą regione.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. E propaganda kitaip:
(2016-08-19 19:10:45)
(77.20.39.111) Parašė:

Tik NATO dėka mūsų vaikai gali turėti gražią vaikystę su Nato kerzavais batais, iš tų vaikų išaugs puikūs NATO zmogzudziai, med. seselės , mokslininkai (kol kas neteko girdeti, kad Nato ugdytu mokslininkus), lakūnai (irgi neteko girdeti), futbolistai (kur? neteko girdeti) ir geri ES piliečiai (=zmogzudziai).5. E
(2016-08-19 16:29:29)
(8.37.225.74) Parašė:

Tik NATO dėka mūsų vaikai gali turėti gražią vaikystę be ruSSų tankų ir šudinų jų kerzų kvapo, iš tų vaikų išaugs puikūs NATO kariūnai, med seselės, mokslininkai, lakūnai, futbolistai ir geri ES piliečiai.4. Mes
(2016-08-19 02:37:41)
(162.226.66.184) Parašė:

sovietu laikais mokykloje turejome zemes ir augindavom visokias darzoves,per ilgaja pertrauka gaudavom bulkute su marmeladu ir arbata.Buvo zmones nuosirdus ir vis vaikas girdedavau zmoniu uzuojautas ir supratima,kad privalai padeti uzjausti.Ir dabat senesni nuosirdus padeda kaimynas kaimynui,o jaunesni kitoki aisku,ne visi.Yra "Sauksme" vieno zmogaus pasakyta liberalizmas mirtinai pavojinga ideologija.Gadina musu atzalas.V.Solovov laidoje viens uzdave vakarieciui klausima.Rusijos okupacija visur state fabrikus gamyklas,o jus kur pastatet buvo priverstas istarti nezinau,tai va mataiti na us!!!3. juokas
(2016-08-18 22:33:21)
(107.178.38.109) Parašė:

cha, pedofilai visai suizulejo!2. Dzūkija>1. ..
(2016-08-18 18:45:36)
(78.62.212.240) Parašė:

"... kur svietimo ministre Pitreniene? "....Gal geriau pradėkime nuo to : kur ir kokios šeimos teisės šioje šalyje...Juk valstybės pagrindas - šeima.Taip buvo ir taip turėtų būti,bet globalistams tai nenaudinga,todėl ir žaidžia vaikai karą..Būtų graudu,bet yra daugiau negu baisu...1. Brangus Lietuvos zmones! Ar jusu neapima siaubas???
(2016-08-18 17:07:59)
(77.20.39.111) Parašė:

... kur svietimo ministre Pitreniene? Kur mokyklos? Kur mokytojai??? Kur pagaliau tevai??? Negi visi uzmigdyti USA/NATO karo propagandos??? Kodel vaikams leidziama zaisti kara? Kur staliniste Grybauskaite? Net stalininiais-brezneviniais laikais buvo organizuojamos demonstracijos uz taika!!! Ukrainoje vyko simtatukstantines kryziaus TAIKOS eisenos i Kijeva!!! Berlyne startavo taikos zygis is Vokietijos i Rusija ir atgal! Jame dalyvauja tiek vokieciai, tiek kitu tautybiu zmones!!! Si zygi ikvepe Ukrainos Kryziaus taikos zygis! O Lietuvoje net vaikai zaidzia kara su kraugeriais NATO kariais!!! Pabuskit pagaliau!!!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras