2024 m. liepos 16 d.

 

Valdantieji svarstys vieno savo partijų finansavimo šaltinio likimą (video)

Paskelbta: 2011-02-01 07:31 Autorius: ekspertai.eu
StogasNors Viešųjų pirkimų tarnyba yra konstatavus, kad Valdovų rūmų atstatymo viešųjų pirkimų statybų darbų sutartis su dabartiniais statybų rangovais turi būti nutraukta, nors yra paskelbtos labai aiškios Valstybės kontrolės išvados apie pinigų grobstymą vykdant šias amžiaus statybas, nors Generalinėje prokuratūroje vyksta (tiesa kol kas formaliai) ikiteisminis tyrimas dėl šios neeilinės aferos, gyvenimas eina sava vaga.Vyriausybė šiandien vėl svarstys Kultūros ministerijos siūlymą Valdovų rūmų atkūrimą paskelbti valstybei svarbiu kultūros objektu. Tokiu būdu būtų tarsi įteisintos šiuo metu iš esmės nelegalios statybos ir biudžeto pinigai toliau tekėtų nestabdomai, tiek kiek reikia valdančioms partijoms. Pagal iki šiol galiojančiame 2000 m. spalio 17 d. įstatyme Nr. VIII-2073, kurį pasirašė Prezidentas Valdas Adamkus, buvo numatytas konkretus Valdovų rūmų atkūrimo terminas. "Visas Valdovų rūmų ansamblis turi būti atkurtas iki 2009-ųjų metų (Lietuvos vardo paminėjimo pirmojo tūkstantmečio sukakties)", - labai aiškiai skelbia šis įstatymas. Šių rūmų statybos buvo finansuojamos per valstybės investicinę programą (VIP), maža to statinys buvo įtrauktas ir į garsią Tūkstantmečio programą. Buvo teigiama, kad labai svarbu šį objektą pastatyti, nes kitu atveju Vilniuje neturės kur nueiti atvykę užsienio valstybių karaliai ir kiti aukšti asmenys. Tačiau kadangi įspūdingos sumos pinigų ištirpo, o namas taip ir nebuvo iki galo pastatytas, šiuo metu valdantieji sugalvojo naują pretekstą mokesčių mokėtojų pinigams siurbti. "Valdovų rūmai bus svarbūs Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungai 2012–2013 metais", - toks naujas statybų būtinybės giesmės variantas siūlomas šalies gyventojams. Galima tik prisimint, kaip prieš kelerius metus konservatorius Jurgis Razma siūlė A. M. Brazauskui parduoti žmonos valdomą viešbutį ir taip finansuoti Valdovų rūmų statybas, tuo metu buvus 20 milijonų lėšų trūkumui (šiuo metu jau reikia papildomai mažiausiai 150 milijonų). "Algirdui Brazauskui reikėtų vieną kartą baigti tą šantažą. Jeigu jis taip rūpinasi, tegul parduoda abejotinu būdu privatizuotą savo "Draugystės" viešbutį ir paremia Valdovų rūmų statybas. Užtektų tos sumos, kurią gautų", - sakė tuometinis Tėvynės sąjungos - krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūnas J. Razma. Tačiau šiandien, kai valdžioje yra ne socialdemokratai, o permainingos koalicijos liberaliai konservatyvūs krikščionys demoktarai, jie puikiai supranta - stabdyti tokias pelningas valdančiosioms partijoms statybas kaip Valdovų rūmai, būtų nedovanotina klaida.
Įstatymas  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras