2024 m. liepos 16 d.

 

Valdiškos šventės organizatoriai nesutaria

Paskelbta: 2009-10-03 12:33 Autorius: ekspertai.eu

VALDIŠKOS ŠVENTĖS “VILNIUS – EUROPOS KULTŪROS SOSTINĖ 2009”(VEKS) ORGANIZATORIAI NIEKAIP NESUTARIA - REIKIA AR NEREIKIA VISUOTINIO VEKS AUDITO?

"ekspertai.eu" dar nuo praėjusios žiemos (2008 m. vasario 28 d.) iki pat šiandien nuolat reikalavo ir reikalauja nedelsiant atlikti pilną ir išsamų VEKS finansinės ir programinės veiklos auditą bei paviešinti tai, kas kruopščiai slepiama nuo visuomenės. Auditų būta, tačiau rezultatų – jokių. "ekspertai.eu" chronologine tvarka primena VEKS auditų istoriją. 2008 m. balandžio 25 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vidaus audito skyrius atliko VEKS auditą dėl internetinių portalų. Audito išvados liūdnos. Deja, jokių sankcijų pažeidėjams nebuvo taikyta. 2008 m. gegužės 9 d. Kultūros ministerijos Vidaus audito skyrius atliko auditą dėl VEKS skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimo už 2007 metus. Audito išvados blogesnės nei blogos. Deja, jokių sankcijų prieš pažeidėjus nebuvo imtasi. 2008 m. liepos 31 d. Negalėdamas pakęsti stambaus masto pinigų plovimo per programą VEKS, net į prokuratūrą kreipiasi pats Kultūros ministras Jonas Jučas.

2008 m. lapkričio 25 d. VEKS tarybos pirmininkas Artūras Zuokas dienraščiui "15 minučių" (Nr. 219 (728)) išsakė savo nuomonę dėl piliečių ketinimo reikalauti iš naujosios šalies valdžios visuotinio VEKS audito. A.Zuokas teigė: “Kasmet ir taip Valstybės kontrolė atlieka auditus. Nėra prasmės daryti dar vieno. VEKS kontrolė pakankama".

2008 m. gruodžio 11 d. VšĮ "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" oficialiai kreipėsi į LR Kultūros ministeriją ir Vilniaus miesto savivaldybę, prašydama kuo operatyviau atlikti nepriklausomą įstaigos finansinės veiklos auditą. "ekspertai.eu" pastaba: SMAGU, KAD PATI ĮSTAIGA PAGALIAU PANŪDO PASITIKRINTI SAVO FINANSUS. TAČIAU BŪTINA, KAD IŠSAMUS IR NEPRIKLAUSOMAS AUDITAS BŪTŲ ATLIKTAS IR K U L T Ū R O S MINISTERIJOJE, PER KURIĄ TIESIOGIAI TEKĖJO PROGRAMOS PINIGAI IR KURIOJE BUVO PRIIMAMI ESMINIAI SPRENDIMAI.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras