2023 m. kovo 25 d.
 

 

V. Blinkevičiūtė: „Vaikų skurdui mažinti – per mažai pinigų“

3
Paskelbta: 2015-09-24 10:20 Autorius: ekspertai.eu

Kaip pranešė Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės biuras, Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė įsitikinusi, kad vaikų skurdo problemai stinga politikų dėmesio ir lėšų.

Kartu su kolegomis parlamentarais ji inicijavo rašytinį pareiškimą, kuriame Europos Komisija ir valstybės narės raginamos kuo skubiau imtis priemonių ir skirti didesnį finansavimą kovojant su vaikų skurdu ir socialine atskirtimi Europoje.

„Paradoksalu, tačiau šiuo metu Europoje, viename turtingiausių pasaulio regionų, net apie 20 milijonų vaikų skursta arba balansuoja ant skurdo ribos. Skaudu pripažinti, tačiau šiuo metu Europoje daugiau yra skurstančiųjų vaikų nei suaugusiųjų“, – sako Vilija Blinkevičiūtė. Jos teigimu, Lietuvoje suaugusių žmonių skurdo lygis praėjusiais metais buvo 27,7 proc., vaikų – net 28,7 proc. Europos Sąjungoje šie skaičiai taip pat kelia nerimą - saugusiųjų skurdas siekia 24,5 proc., vaikų – 27,3 proc.

Europos Parlamentas savo pareiškime ragina Komisiją kuo skubiau parengti veiksmų planą ir reikalauti, kad visos valstybės narės imtų taikyti konkrečias nacionalines vaikų skurdo ir socialinės atskirties mažinimo priemones.

„Žinoma, tai nėra lengva padaryti, tačiau valstybės narės turėtų dar efektyviau naudotis Europos Sąjungos finansavimu ir visomis kitomis esamomis priemonėmis, kad būtų panaikintas uždaras skurdo ratas, nes skurstantys vaikai dažniausiai yra pasmerkti tam, kad skurs ir jų vaikai, ir jų vaikų vaikai... Komisija turėtų apsvarstyti papildomo ir tik vaikams skirto biudžeto skyrimą“, – dėsto parlamentarė.  

Dabar būtina, kad šį rašytinį pareiškimą per tris mėnesius palaikytų daugiau kaip pusė europarlamentarų, tuomet jis bus perduotas Europos Komisijai ir valstybėms narėms, kad šios imtųsi konkrečių veiksmų investuojant į vaikus, kovojant su jų skurdu ir socialine atskirtimi.

Vilija Blinkevičiūtė Europos Komisijai yra pasiūliusi konkrečią priemonę, kuri galėtų mažinti vaikų skurdą. Tai Vaikų garantijų iniciatyva, pagal kurią būtų galima taikyti konkrečias, finansiškai pagrįstas priemones, kurios padėtų skurstantiems vaikams visoje Europoje. Vaikų garantijų iniciatyva turėtų specialų fondą ir kiekvienas skurstantis vaikas iš šio fondo galėtų gauti nemokamas sveikatos priežiūros, nemokamo ugdymo, vaikų priežiūros, deramo apgyvendinimo ir tinkamos mitybos paslaugas.

Ši europarlamentarės iniciatyva buvo sutikta labai palankiai, šiuo metu vyksta derybos su vaikų interesus atstovaujančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir artimiausiu metu minėtą iniciatyvą ketinama įtraukti į Europos Parlamento ruošiamą pranešimą apie vaikų skurdą. 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
3. labai
(2015-09-24 21:16:48)
(77.90.72.137) Parašė:

nutukusi ponia, idomu ar ji sunkesne uz grybauckaite...beje is europines algos galetu paaukot ir vaikams ir pencinykams,bei invalidams.2. Vaikas
(2015-09-24 15:45:25)
(89.117.251.144) Parašė:

Gal ponia socialdemokratė susimiltų ir paimtų kelis mus skrstančius vaikus ir truputį pamažintų tą atskirtį esančią tarp skurtstančių ir Europarlamentarų Vaikų1. trumpai
(2015-09-24 13:49:45)
(78.61.53.31) Parašė:

Jei atvirai tai man pasistojo durnas klausimas o kiek skurstanciu vaiku rusijoje idomu procentaliai koks skirtumas,gaila kad niekas objektyvaus palyginimo nesugeba padaryti,o musu nutukusioms ... vaikai neidomus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras