2024 m. birželio 23 d.

 

VEKS pasiekimai programos organizatoriams nekelia abejonių

Paskelbta: 2009-12-29 11:42 Autorius: ekspertai.eu
Gintautas BabravičiusMetams besibaigiant, programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) organizatoriai norėtų sudėti paskutinius taškus ir daugiau prie šios kultūrinės temos negrįžti. Šiandien spaudos konferencijoje jie paskelbė, kad šiemet šios programos dėka įvyko daugiau nei 1500 kultūros ir meno renginių, kuriuos aplankė per pusantro milijono žmonių. Kiek anksčiau VEKS organizatoriai pranešė, kad šiemet turizmas Vilniuje išaugo net 40 procentų. Nesimaskuojantis aferistas, Vilniaus miesto mero pavaduotojas ir VšĮ VEKS valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius, apibendrindamas darbą, šiemet sakė "besijautęs kaip pilotas, kuriam patikėta valdyti lėktuvą su abiem degančiais varikliais ir kuriam keliama užduotis jį saugiai nutupdyti". "Mums vadovaujant šiai įstaigai, jokių skandalų nekilo. Dabar pagrindinis darbas - neišbarstyti šio lobio", - kalbėjo liberalcentristas G. Babravičius. Į kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio pareiškimą, kad projektas baigsis tada, kai bus atsakingų institucijų vertinimai, sostinės vicemeras atsakė, kad tai yra tik ministro asmeninė nuomonė. Viso valdininkų programai VEKS buvo išnaudota trečdalis milijardo litų. Vilnius - ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Ir gavo jį, deja, ne vienas – kartu su Austrijos miestu Lincu. Visoje Europoje tokiai programai įgyvendinti pinigai skiriami iš miesto biudžeto, o Lietuvoje šis kultūrinis projektas buvo finansuojamas visos Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigais ir šiai miesto šventei buvo suteiktas net nacionalinis statusas (palyginimui primename, kad pvz. Tūkstantmečio programa, visos Lietuvos šventė, tokio nacionalinio statuso neturėjo). VEKS programa intensyviai vykdoma nuo 2006 m., o pinigus šiai programai 2003 m. Vyriausybės nutarimu pradėti "įsisavinti" net nuo 2004 metų. Formalus VEKS programos finišas numatomas 2010 m. birželio 30 d., kai pagal daug kartų kaitaliotus VŠĮ VEKS įstatus ši įstaiga pasinaikins. Iki to laiko jos išlaikymui dar reikės vieno kito milijono litų. Neformalaus VEKS programos finišo datos kol kas nežino niekas - tai spręs Generalinė prokuratūra, kitos specialiosios tarnybos, o vėliau - teismai.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras