2024 m. birželio 23 d.

 

Vengdama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl klastotės, policija kaltina piliečius dezinformacijos skleidimu

Paskelbta: 2011-09-01 05:02 Autorius: ekspertai.eu

ŽenklasReaguodama į EKSPERTAI.EU publikaciją – kreipimąsi „Toliau atkakliai purve murkdomas policijos vardas", kuris buvo adresuotas vidaus reikalų ministrui ir policijos generaliniam komisarui, Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyrius atsiuntė laišką. Jame nurodoma, kad  „klaidingai interpretuojama policijos pateikta informacija“. Teigiama, kad „informacija yra iškraipoma ir visuomenei pateikiami klaidingi vertinimai“.

Taip pat laiške pranešama, kad pradedant ikiteisminį tyrimą dėl galimo didelės vertės valstybės biudžeto lėšų iššvaistymo ir pasisavinimo, policijos veiksmai buvo teisėti ir nėra jokio pagrindo pradėti tarnybinį patikrinimą. Iš šio policijos rašto kol kas nėra aišku, ar ji kreipsis į atitinkamas institucijas siekdama, kad paskleista, pasak policijos, „iškraipyta ir klaidinanti visuomenę informacija“ būtų paneigta.

Primename, kad tarnybinį patikrinimą buvo prašoma pradėti dėl policijos pareigūnų nenoro pradėti ikiteisminį tyrimą dėl suklastoto audito dokumento, kuris valstybės vardu buvo pateiktas Europos Komisijai.

EKSPERTAI.EU tik dar kartą gali pakartoti, kad pasirašo po visais teiginiais, kurie buvo išsakyti minėtoje publikacijoje-kreipimesi į VRM ir policijos vadovus dėl akivaizdžiai nusikalstamų policijos veiksmų ir taip pat dar kartą prašo atsakyti į visus policijai pateiktus klausimus.

Nusikaltimas, t. y. suklastoto audito dokumento, kuris buvo pateiktas Europos Komisijai, atvejis turi būti nedelsiant pradėtas tirti, o pareigūnų, kurie jau mėnesių mėnesius tokio tyrimo įžūliai nepradeda, veiksmai įvertinti, ir kaltininkai, t. y. pareigūnai, atvirai bendradarbiaujantys su nusikalstamu pasauliu, įvardinti.

Niekas nenuneigs, kad policija ikiteisminį tyrimą pradėjo, tačiau tiria ne tai, dėl ko buvo kreiptasi, o ką jau seniai buvo ištyrusi FNTT ir  nustačiusi, kad jokios nusikalstamos veikos, didelės vertės valstybės biudžeto lėšų iššvaistymo ir pasisavinimo nebuvo.

Kad būtų aiškiau, įsivaizduokite, jei kas kreiptųsi į policiją dėl pavogto arklio, tačiau teisėsaugininkai imtų tirti prieš metus pradingusio paspirtuko istoriją, kuri ir taip jau vieną kartą buvo ištirta... Sakytumėt, visai neblogai policininkai įvaldė komedijos žanrą, ar ne?

Žinoma, šiuo atveju policijai turbūt niekas negali uždrausti antrą kartą tirti tai, ką FNTT dar pernai buvo ištyrusi. Tačiau reikalauti, kad policija kuo skubiau ištirtų akivaizdaus sukčiavimo atvejį, t. y. suklastotą audito dokumentą, kuris valstybės vardu buvo pateiktas Europos Komisijai, yra ne tik galima, bet ir būtina.

Susiję straipsniai:

2011 08 29
Toliau atkakliai purve murkdomas policijos vardas

2011 08 18
Apie kriminalinės policijos apgailėtinai diletantiškus viešųjų ryšių triukus

2011 08 12
Kriminalinė policija spjovė į veidą visai FNTT ir pradėjo ikiteisminį tyrimą

2011 08 05
Kriminalinė policija toliau teršia visos policijos vardą

2011 08 03
Kriminalinė policija siekia FNTT rekordo

2011 07 08
Kriminalinė policija jau daugiau nei mėnesį delsia pradėti ikiteisminį tyrimą dėl suklastoto audito dokumento

2011 06 02
Valstybinėje aferoje pasitelkti net auditoriai: dėl milijono audito firma suklastojo oficialų dokumentą

P.S. Kriminalinės policijos pareigūnams prasiblaškymui siūlome pasiklausyti puikaus amerikiečių kompozitoriaus ir atlikėjo Roy Ayers kūrinio "Don't stop the feeling", kurį jis atlieka koncerto metu kartu su Pete Rock, Robert Glasper bei kitais grandais šių metų North Sea Jazz festivalyje. Gal policininkams šis muzikinis kūrinėlis padės gerai nusiteikti, atsipalaiduoti ir vėliau susikaupus čiupti aferistus už skvernų, t. y. dirbti tiesioginį savo darbą, o ne užsiiminėti teatrine saviveikla?

 

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras