2024 m. liepos 15 d.

 

Vengrijos Pečas iš VEKS nori perimti karūną, bet ne pinigų plovyklos vardą

Paskelbta: 2009-10-03 10:36 Autorius: ekspertai.eu

2009 m. sausio 6 d. "ekspertai.eu" atstovai susitiko su Vengrijos ambasadoriaus Lietuvoje patarėju, misijos vadovo pavaduotoju Ferencu Blaumannu. Susitikimas įvyko Vengrijos ambasados iniciatyva.

Žinia, kitais metais Europos kultūros sostinės titulą iš Vilniaus ir Linco perims Vokietijos miestas Esenas, Turkijos Stambulas ir Vengrijos Pečas. Pečas yra penktasis pagal dydį Vengrijos miestas, esantis šalies pietvakariuose – netoli Kroatijos ir Serbijos valstybių. Tad visai neatsitiktinai 2010-aisiais Pečo miesto, kaip vienos iš Europos kultūros sostinių, šūkis bus „Miestas be sienų“. Perimti kultūros sostinės estafetę Pečas ruošiasi apie dvejus metus. Tačiau jau dabar aišku, kad skandalų šiam miestui išvengti nepavyks. Pono F.Blaumanno teigimu, net programos rengimo etape randasi nerimą keliančių signalų - netgi turinčių korupcijos prieskonį. Stebėdamas nevienareikšmiai vertinamą situaciją Vilniuje, prieš kelias dienas tapusiame oficialia 2009 m. Europos kultūros sostine, ponas F.Blaumannas su "ekspertai.eu" kalbėjosi apie mūsų miestui tenkančius iššūkius. Aptartos priežastys, kodėl nacionalinė programa „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) prarado visuomenės pasitikėjimą. Vengrų inicijuoto susitikimo metu išaiškėjo, kad jos sėkmė kelia abejonių ir tarptautinei ES bendruomenei. Sunerimęs, kad Pečui gresia Vilniaus likimas, F.Blaumannas teiravosi "ekspertai.eu" atstovų nuomonės, kokiais būdais užbėgti už akių galimoms negerovėms, kaip stebėti procesus ir įtakoti jų eigą. Pasidalinęs nuogąstavimais F.Blaumannas pasiūlė "ekspertai.eu" atstovams bendradarbiauti ir Europos komisijos inicijuotą kultūros sostinių projekto rezultatų vertinimą kelti į ES lygį: kad projekto sėkmė taptų ne tik titulą pelniusio miesto, bet visos ES diskusijų objektu. Tai būtina esą dėl to, kad nebūtų kompromituojama pati EK projekto idėja, kad projektas netaptų suinteresuotų grupių pasipelnymo šaltiniu ir dirva pinigų skalbimo technologijoms tobulėti.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras