2024 m. birželio 23 d.

 

V. Gailiui prabilus apie nusikalstamą saugumiečių gaują, R. Valatkos vadovaujamas tinklalapis skelbia tendencingą ir melagingą informaciją

26
Paskelbta: 2013-09-25 07:14 Autorius: ekspertai.eu
Nėra malonu, kad patyrusio žurnalisto R. Valatkos vadovaujamas tinklalapis apsimeta nežinąs, ką dėl V. Pociūno žūties nusprendė prokuroras A. Urbelis.
Nėra malonu, kad patyrusio žurnalisto R. Valatkos vadovaujamas tinklalapis apsimeta nežinąs, ką dėl V. Pociūno žūties nusprendė prokuroras A. Urbelis.

„Buvęs FNTT vadovas Vitalijus Gailius surado saugumiečių gaują, bet pametė įrodymus savo teiginiams pagrįsti”, – skelbia 15min.lt, kuriam vadovauja buvęs „Lietuvos ryto” vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas ir lrytas.lt redaktorius Rimvydas Valatka.

Straipsnyje gvildenamai nusikalstamos saugumiečių gaujos temai R. Valatka turėtų būti neabejingas dar nuo tų laikų, kai „Lietuvos rytas” skelbė šmeižtą, dergdamas Baltarusijoje žuvusio pulkininko Vytauto Pociūno atminimą.

Patyrusią šio žiniasklaidos priemonių vadovo ranką galima justi ir šioje 15min.lt publikacijoje.

Pagrindinė mintis išryškinta skyrelio pavadinime – „Korumpuotų saugumiečių tyrimo nėra ir nebuvo”. Todėl generolas V. Gailius esą negali pagrįsti teiginio, jog su Vytautu Giržadu galėjo būti susidorota už tai, kad jis „užkliudė saugumiečių pinigus, įgytus nusikalstamu būdu”:

„Jei norite patikimų duomenų, paklauskite Generalinėje prokuratūroje prokuroro Artūro Urbelio. Daugiau niekas nežinos“, – sakė V.Gailius.

Prokuratūroje pradėjus domėtis šių ikiteisminių tyrimų likimu paaiškėjo, kad niekas niekada jokio panašaus tyrimo nevykdė. „Tokio ikiteisminio tyrimo prokuratūroje nėra ir nebuvo atliekama“, – teigiama Generalinės prokuratūros atsakyme 15min.lt.

Padaręs generalinę išvadą, jog korumpuotų saugumiečių tyrimo nėra ir nebuvo, 15min.lt su abejone užsimena, kad finansinės saugumiečių machinacijos galbūt galėjo būti tiriamos V. Pociūno žūties byloje.

Šią mintį R. Valatkos vadovaujamas dienraštis paliko su klaustuku, taip ir nepakalbinęs prokuroro Artūro Urbelio, kurį siūlė pakalbinti V. Gailius.

Ekspertai.eu šią spragą užpildo: A. Urbelis yra viešai sakęs, kad galimos finansinės aferos figūravo tyrime dėl pulkininko V. Pociūno žūties. Ši informacija, anot prokuroro, buvo „pakankamai rimta” – ir būtent dėl to, tiriant versiją apie galimą baltarusių opozicijai finansuoti skirtų pinigų grobstymą, V. Pociūno žūties byla buvo perkvalifikuota iš mirties aplinkybių tyrimo į tyrimą dėl tyčinio nužudymo vykdant tarnybines pareigas.

Tai prokuroras A. Urbelis sakė vasario 1 d. vykusioje spaudos konferencijoje:

(Visą A. Urbelio spaudos konferencijos įrašą rasite ČIA.)

Tad 15min.lt apibendrinimas, jog korumpuotų saugumiečių tyrimo nėra ir nebuvo, yra tendencingas.

Be to, 15min.lt kartoja nieko bendra su faktais neturinčią, melagingą interpretaciją, esą „prokurorai nutarė”, kad V. Pociūno žūtis „buvo nelaimingas atsitikimas”.

Ekspertai.eu jau skelbė, kad A. Urbelis net ir primygtinai klausiamas nepasakė nustatęs tokį dalyką, bet šią versiją perša VSD. Prokuratūra konstatavo tik tai, jog šiuo metu byloje nėra duomenų, kad V. Pociūnas būtų nužudytas, tačiau A. Urbelis neatmetė galimybės, kad tokių duomenų gali atsirasti ateityje ir tyrimas gali būti atnaujintas.

Ekspertai.eu siūlo dvi versijas, kodėl 15min.lt atsirado ši tendencinga ir melaginga informacija: a) dėl žurnalistų žioplumo; b) tai sąmoningas manipuliavimas informacija, kuriai R. Valatka, kaip minėta, turėtų būti jautrus dar nuo tų laikų, kai dienraščių lyderis po mirties šmeižė V. Pociūną.

Susiję:

Prokuroras A. Urbelis apie pulkininko V. Pociūno žūties tyrimą: Aš jus visus myliu (video)

"Lietuvos rytas" ir LRT skleidžia klaidinančią informaciją apie V. Pociūno žūtį. Papildyta: prokuratūros komentaras

VSD versija apie V. Pociūno žūtį stebėtinai sutampa su „lrytas.lt” ir „lrt.lt” interpretacijomis

R. Valatka demaskavo pilietinės visuomenės priešus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
26. vasia
(2013-10-01 18:30:51)
(78.58.68.92) Parašė:

valatka ir pats supranta, kad yra šlykštukas,ir jam visiškai dzin.25. volodka
(2013-09-30 21:59:00)
(77.90.124.239) Parašė:

yra lietuvos geda ir siuksle,nes uz pinigus ir nauda motina parduos.tipiskas ukrainietis is sovietines armijos laiku...24. L.O.>
(2013-09-30 14:49:26)
(81.7.94.40) Parašė:

Valatka labai suktas ir nekvailas, moka manipuliuoti, žiauroka asmenybė nors šį bruožą labai slepia. Ryški tarnystė klanui. Laikraštinė šiukšlė.23. to 22
(2013-09-29 13:18:54)
(86.100.245.164) Parašė:

siuolaikine medicina yra visagale.jei tau dar kas neaisku tai kreipkis pagalbos i medikus, nereiks ilgai laukti ir viska suprasi :)22. Isnyks
(2013-09-28 23:04:44)
(78.60.44.101) Parašė:

t.y. laikas visagalis isnaikins vailokus, gal gi Dievulus musu pasigailes ir saulu skaisciau svies ir mums. Mes norime TIESOS IR DUONOS. Jaunime, nesijungite i gaujas. Dabartinems gaujoms nebeilgai....21. 100%
(2013-09-28 01:04:56)
(84.15.186.75) Parašė:

Pasirašau po versija "b"20. pirmokas
(2013-09-27 16:03:39)
(78.61.53.219) Parašė:

na, iš garsių dėdžių kalbų supratau, kad gali visus mokytojus iššaudyti ( kažin man ar dar nepersunkus būtų automatas ...)- kalėjime ilgai niekas nelaikys, išteisins , gal ir darbo duos -šmeižiku būti.Galima ir pinigų pavogti - bet tik ne pora litų ( supūsi kalėjime ) , o daug milijonų. Na, kai ūgtelėsiu - prigersiu šnapšės, prisinarkašysiu- valdžios dėdulės gal pasamdys vykdytoju - susikrausiu daug milijonų ir važiuosiu į Ameriką ( tai ten kiek suprantu - yra Rojus ...)19. Vaidas
(2013-09-26 15:04:28)
(193.219.137.65) Parašė:

Per daug dėmesio šitam tipeliui. Juk tai tik eilinė žiniasklaidos bordelio kekšė. Darbuojasi vienoje pamainoje su visom miliūtėm/garbačiauskaitėm/jakilaičiais/pumprickaitėm/laučiais/lavastėm/jovaišom ir t.t. Kažkada, man atrodo, pilną šitų degradų sąrašą buvo ir ekspertai.eu sudarę...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras