2024 m. liepos 17 d.

 

Vienas VEKS machinacijų tyrimo (netyrimo) epizodas

Paskelbta: 2010-02-11 05:45 Autorius: ekspertai.eu

Giedrė KabašinskienėPraėjo lygiai dvidešimt mėnesių nuo 2008 birželio 11 dienos, kai į prokuratūrą su pranešimu apie pastebėtą galimai įvykdytą ar vis dar vykdomą nusikalstamą veiką kreipėsi "ekspertai.eu".

Prokuratūrai buvo pateiktas didelis pluoštas dokumentų ir faktinės medžiagos su informacija apie du kokrečius atvejus - internetinius VEKS tinklapius, kurių dėka, gerai žinomi asmenys kaip reikiant pasipelnė. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad interneto portalo kūrimo neskaidrus finansavimas tėra tik viena visos šimtus milijonų litų Lietuvos mokesčių mokėtojams kainuojančios programos dalelė. Piliečiai labai aiškiai nurodė, kad kituose programos "Vilnius Europos kultūros sostinė - 2009" projektuose dar daugiau problemų ir neskaidrumo. Tačiau turėdama akivaizdžius faktus apie iššvaistytus, liaudiškai tariant pavogtus pinigus, prokuratūra tuomet nesiėmė jokių veiksmų. Tik praėjus daugiau negu pusei metų, kai ikiteisminį tyrimą dėl VEKS iš Vilniaus apygardos prokuratūros perėmė Generalinė prokuratūra, paaiškėjo detalė, kodėl iki to laiko iš viso nevyko tyrimas. Pasirodo 2008 m. rugsėjo 25 d. (tik praėjus beveik dviems su puse mėnesio nuo piliečių pranešimo prokuratūrai) Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Ūkinės finansinės veiklos tyrimo Vilniaus apskrities skyriaus specialistams buvo paskirtas VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ ūkinės-finansinės veiklos tyrimas už 2006 m. sausio 1 d. – 2007 m. gruodžio 31 d. laikotarpį. O tai reiškia, kad FNTT specialistams sąmoningai buvo nepaskirtas VŠĮ VEKS ūkinės-finansinės veiklos tyrimas už 2008 metus - tada kada buvo vykdomos esminės to meto piniginės operacijos ir būtent dėl ko ir buvo kreiptasi į prokuratūrą. Kitaip tariant - ikiteismininis tyrimas už 2008 iš viso nebuvo vykdomas, nors būtent dėl to į Prokuratūrą kreipėsi "ekspertai.eu", o kiek vėliau ir tuomentinis Kultūros ministras Jonas Jučas. Tą piliečiams dar 2009 metų pradžioje patvirtino ir Generalinės prokuratūros prokurorė Sigutė Malinauskienė, šiuo metu vadovaujanti  VEKS ir Nacionalinio operos ir baleto teatro renovacijos ikiteisminiams tyrimams dėl galimo didelio valstybės turto išvaistymo ir pasisavinimo.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras