2024 m. liepos 17 d.

 

Vietoj galimų nusikaltėlių į teisiamųjų suolą sėda FNTT majorė

Paskelbta: 2011-09-27 14:16 Autorius: ekspertai.eu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT) 2009 rugsėjo 23 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas taip vadinamoje UAB "Vilniaus sadutė" byloje dėl didelės vertės turto iššvaistymo grupėje iš anksto susitarusių asmenų.

Nusikalstamos veikos buvo kruopščiai slepiamos ir pasireiškė specifinėje teisinėje - ekonominėje srityje. Jas padarę įtariami asmenys gerai išmanė daromos nusikalstamos veikos priemones, profesionaliai slėpė nusikaltimo požymius klastodami dokumentus, norėdami pasisavinti milijoninį turtą. Šis tyrimas reikalavo specialių žinių bei įgūdžių.

Šioje byloje esantys verslo asmenys yra  pagarsėję ir kitose istorijose. Apie tai plačiau skelbė žiniasklaida publikacijose "Vilniaus Versačė Naujuosius sutiks laisvėje" ar "Vilniaus Versačė: auka ar prisidirbęs aferistas?".

Tačiau įsibėgėjus tyrimui, pačiai FNTT pareigūnei 2010 rugsėjo mėnesį buvo pareikšti įtarimai ir jos byla, skirtingai nei potencialių nusikaltėlių, jau nukeliavo iki teismo. Majorė kaltinama atskleidusi asmens privačius duomenis kitų asmenų labui, piktnaudžiavusi tarnyba dėl kitokios asmeninės naudos bei be prokuroro leidimo atskleidusi ikiteisminio tyrimo duomenis.

Pirmasis Vilniaus antros apylinkės teismo posėdis numatytas rugsėjo 28 d. 9.30 val.

EKSPERTAI.EU komentaras

Gerai žinoma, kad visus nutarimus bei sprendimus dėl procesinės prievartos priemonių taikymo priima išskirtinai tik prokurorai ir teismai. Tačiau šiuo atveju dėl tokių veiksmų neteisėtumo yra kaltinamas tyrėjas. Kaip taip gali būti? Kaip vienas tyrėjas, kurio veiksmus betarpiškai kontroliuoja prokurorai bei teismai, gali atlikti ikiteisminį tyrimą iš esmės nusikalstamai?

Neabejotinai, neteisėto pasipelnymo iš valstybės biudžeto vykdytojai ir jų atstovai prokuratūros kontroliuojamoje Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), siekė nutraukti ikiteisminį tyrimą. Tačiau kadangi to padaryti nepavyko, reikėjo diskredituoti tyrėją, o kriminalinę istoriją pabandyti perrašyti iš naujo.

Bet istorija taip paprastai nepersirašė ir ikiteisminis tyrimas dėl UAB "Vilniaus sadutė" nenutrauktas. Turime visiškai idiotišką situaciją - tyrėja teisme, o potencialūs nusikaltėliai vaikšto laisvėje.

Susiduriame su situacija, kai valstybė aukoja sąžiningai dirbančius pareigūnus, Lietuvos piliečius, darko jų likimus, vardan to, kad pridengtų purvinas machinacijas. Čia taip pat galima prisiminti ir VSD karininko Vytauto Pociūno žmogžudystės "tyrimą", kai prokuratūra metų metais veikė taip, kad žiaurus nusikaltimas niekada nebūtų atskleistas. Apie tai kaip tiriamos ir niekaip neištiriamos skambios valstybinės reikšmės finansinių nusikaltimų bylos, nesinori eilinį kartą kartotis.

Todėl labai gerai, kad galų gale pradedamas teisminis nagrinėjimas. Teismas bus puiki vieta išsiaiškinti ir parodyti visai visuomenei, kokią funkciją šioje istorijoje atlieka prokuratūros įrankis STT ir kaip jis veikia siekiant retušuoti nusikalstamas veikas.

Bus labai įdomu sužinoti, kokie ryšiai majorės tirtoje byloje sieja įtariamuosius su STT, prokuratūros, o gal ir su aukščiausiais valdžios pareigūnais.

Šiai bylai, kuri yra etaloninis visos Lietuvos teisėsaugos veikimo pavyzdys, kai valstybė aukoja sąžiningai dirbančius pareigūnus, EKSPERTAI.EU skirs išskirtinį dėmesį. Ne mažesnį, nei legendinei nacionalinei programai VEKS ar talentingiausiam Lietuvos kultūros vadybininkui ir renovatoriui Gintautui Kėvišui.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras