2024 m. birželio 14 d.

 

Vilniaus meras Skulptūrininkas, arba Nuo šiandien skulptūros kalbės visada – ir dieną, ir naktį

5
Paskelbta: 2015-06-18 14:58 Autorius: Zbignevas Kabačinskis, menotyrininkas
Mero skambutis anapus.
Mero skambutis anapus.

Kiekvienas meras turi savo pravardę. Vieną vadino abonentu, senovėje laikinai mero pareigas ėjęs Lizdeika dar ir žyniu, sapnų aiškintoju vadintas. Dabartinis Vilniaus meras Remigijus Šimašius yra Skulptūrininkas. Jis jau suspėjo atidaryti ne vieną skulptūrą, o dabar nuėjo dar toliau: nuo šiol Vilniuje galima bus pabendrauti kaip su sau lygiais Vilniaus įkūrėju kunigaikščiu Gediminu, karaliene Barbora Radvilaite, pasiklausyti „Metų“ kūrėjo Kristijono Donelaičio pamąstymų, išgirsti, ką mintijo Katedros statytojas Laurynas Stuoka-Gucevičius, kaip Vilniuje gyvenosi daktarui „Aiskaudai“ – Cemachui Šabadui, kokia rašytojo Romeno Gari istorija, susijusi su Vilniumi, ką čia veikia muzikantas Frankas Zappa, paatvirauti su Užupio angelu ar Undinėle, kabančia virš Vilnelės.

Visa tai, naudodamasis išmaniosiomis technologijomis ir dar kažkuo, sugalvojo Skulptūrininkas. Jo sumanymą sveikino ir Lietuvai ypatingai svarbios šalies Ukrainos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Valerijus Žovtenka bei Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Frederikas Belido. 

„Vilniaus kalbančios skulptūros“ – tai ne šizofrenija.

„Vilniaus kalbančios skulptūros“ – tai interaktyvus projektas, siūlantis aktyvaus ir turiningo laisvalaikio alternatyvą miestiečiams ir Vilniaus svečiams. 15 skulptūrų Vilniaus senamiestyje prabyla: jos gali paskambinti susidomėjusiems praeiviams į išmaniuosius telefonus. Kalbančios lietuviškai ir angliškai, o keletas istorinių daugiakultūrio Vilniaus iškilių asmenybių – net ukrainiečių, prancūzų ir jidiš kalbomis, nustebins ne vieną vilnietį ar užsienio turistą.  Juk visai neseniai kalbančios skulptūros tapo tokių megapolių – Londono, Mančesterio, Kopenhagos – miestų dalimi, o šiandien jau prabyla Lietuvos sostinėje.

Internetinė prieiga ir lentelėje integruotos technologijos (QR, NFC) suteiks galimybę kiekvienam susidomėjusiam praeiviui sulaukti „skulptūros skambučio“. Tai trumpas, 3 min. trukmės, audio įrašas, kuriame skulptūroje įkūnytas personažas pasakoja savo istoriją.

Kiekviena kalbinta skulptūra turi savo charakterį ir balsą – atsiliepus į skulptūros skambutį, galima išgirsti charakteringus garsių Lietuvos aktorių, muzikantų.

Tekstus skulptūroms kūrė ir Gabrieliaus Landsbergio tėvas V. V. Landsbergis.

Nuo šiandien skulptūros kalbės visada – ir dieną, ir naktį.

Ir telaimina Jus Dievas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. roze
(2015-07-13 13:19:12)
(78.62.156.80) Parašė:

Gal pazaidem su tom kalbom ir uzteks...Meno kuriniui jokiu palydinciu kalbu tikrai nereikia.4. aAlgirdas-paprastam
(2015-06-19 10:14:05)
(78.56.79.247) Parašė:

pataikėte tiesiai į dešimtuką --- pinigų plovimo (Landsbergių dinastijos turtėjimo tikslu) tęsiasi. Idomu būtu vis tik sužinoti KIEK JI KAINAVO vilniečiams.3. yel“l“ow submarine
(2015-06-19 09:57:07)
(78.63.212.238) Parašė:

#„Vilniaus kalbančios skulptūros“ – tai ne šizofrenija.# :) - perskaičiau ir nusiraminau :))2. Paprastas>11
(2015-06-19 09:11:41)
(88.118.179.138) Parašė:

“Tekstus skulptūroms kūrė ir pripažinti Gabrieliaus Landsbergio tėvas V. V. Landsbergis.“...Tai kiek kainavo tą kūrybą? Kiek kainos „kalbėjimas“? ... Pinigų „įsisavinimas“ prasidėjo. Artėjo rinkimai – reikia pinigų.... pinigų YRA!1. mama iš kaimo
(2015-06-19 08:38:53)
(78.60.59.216) Parašė:

Kažkaip atrodo, kad net šitai rubrikai tokių dalykų -perdaug.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras