2024 m. balandžio 24 d.

 

Vilniui gali tekti grąžinti Europos Sąjungai 62 milijonus litų

Paskelbta: 2013-06-05 11:58 Autorius: Naujienų redaktorius
2009 metų rugsėjo 21 dieną Vilniaus miesto pietinio aplinkkelio statybos darbų pradžios atidarymo ceremonijoje dalyvavo Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis, Transporto investicijų direkcijos vadovas Albertas Arūna ir kiti. „transp.lt“
2009 metų rugsėjo 21 dieną Vilniaus miesto pietinio aplinkkelio statybos darbų pradžios atidarymo ceremonijoje dalyvavo Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Alminas Mačiulis, Transporto investicijų direkcijos vadovas Albertas Arūna ir kiti. „transp.lt“

Vilniaus miesto savivaldybei gali tekti grąžinti Europos Sąjungai beveik 18 mln. eurų (apie 62 mln. litų), jei Europos Komisija pripažintų, kad, 2006-2008 metais įgyvendinant Vilniaus pietinio aplinkkelio projektą, dalis lėšų buvo panaudota neteisėtai.

Ginčas dėl galimai neteisėtai panaudotų 2,494 mln. eurų (8,6 mln. litų) ES paramos lėšų vyksta ne tik tarp institucijų, bet ir teismuose, kur miesto valdžia ginčija jai nepalankias Valstybės kontrolės (VK) audito išvadas.

Kartu su vadinamąja finansine pataisa, arba bauda, kuri dėl neskaidrių viešųjų pirkimų pagal ES nustatytą tvarką siekia 25 proc. sutarties vertės, bendra grąžintina suma būtų 17,922 mln. eurų.

Europos Komisijos audito rūmai, kurie sprendžia, ar Sanglaudos fondo lėšos buvo panaudotos teisingai ir ar taikyti sankciją valstybei, kol kas nėra pareiškę savo galutinio sprendimo. Neoficialiomis BNS žiniomis, EK, gavusi Finansų ministerijos argumentus, pasiūlė visoms institucijoms šalies viduje rasti kompromisą.

Vilniaus savivaldybė, Finansų ministerija ir Transporto investicijų direkcija per šiuos metus turėtų bandyti susitarti su Valstybės kontrole – tik tuomet EK priims galutinį sprendimą. Neatmetama tikimybė, kad grąžintina suma gali keistis.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras