2024 m. birželio 23 d.

 

V. Mazuronis: „Priešinimasis skalūnų dujų ir naftos žvalgybai panašėja į veiklą prieš Lietuvą“

133
Paskelbta: 2013-09-05 14:59 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „am.lt“
Nuotr. iš „am.lt“

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sako, kad radus skalūnų dujų, didžiausią naudą pirmiausia neva pajustų vietos gyventojai, o galiausiai ir visa Lietuvos valstybė. „Būtent todėl proceso stabdymas gali būti naudingas tik nedraugiškoms užsienio valstybėms ir yra nukreiptas prieš regionų, kuriuose būtų ieškoma dujų ar naftos, gyventojus bei pačią Lietuvos valstybę“, – teigiama V. Mazuronio pranešime.

Ministras primena, kad skalūnų dujų ir naftos žvalgybos ir išgavimo konkursas buvo paskelbtas 2012 metų birželio 25 dieną Vyriausybės nutarimu. Konkurso būdu esą buvo planuojama atrinkti finansiškai ir technologiškai pajėgiausią kompaniją (ar kompanijas), investuosiančią į skalūnų dujų ir naftos išteklių paieškas ir gavybą Šilutės–Tauragės ir Kudirkos–Kybartų plotuose.

Anot V. Mazuronio, Geologijos tarnybos paskelbtame tarptautiniame konkurse galėjo ir buvo kviečiamos dalyvauti visos pasaulio kompanijos, norinčios užsiimti skalūninių angliavandenilių paieška ir gavyba, tačiau norą dalyvauti konkurse esą pareiškė tik viena kompanija iš JAV – „Chevron“.

Seimo patvirtintoje Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje pabrėžiama, kad Lietuva skatins skalūnų dujų žvalgybą šalyje ir „ekonomiškai pagrįstą, su aplinkosaugos principais suderintą skalūnų dujų gavybą“. Pranešime pabrėžiama, kad vykdant skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą, turės būti užtikrinti valstybės, žemės savininkų ir šią veiklą vykdysiančių kompanijų interesai.

„Reaguodami į vietos gyventojų bei politikų nuogąstavimus dėl galimo poveikio aplinkai ar sveikatai, Seimas ir Aplinkos ministerija sugriežtino įstatymus ir poįstatyminius aktus, reglamentuojančius dujų žvalgybą ir gavybą, įkūrė specialų dujų gavybos darbų priežiūros padalinį“, – rašo aplinkos ministras.

V. Mazuronio teigimu, įstatymais taip pat buvo įtvirtintas žvalgybos ir gavybos derinimo su vietos gyventojais būtinumas ir procedūros, kaip tą derinimą reikia vykdyti.

„Neabejoju tuo, kad bet kokių gamtos išteklių žvalgyba ar gavyba turi būti vykdoma nepakenkiant gamtai, žmonių sveikatai ir tik sutarus su vietos gyventojais. Įstatyminė bazė užtikrinanti tokį procesą yra parengta“, – sako Aplinkos ministerijos vadovas.

„am.lt“, „ekspertai.eu“ inf.Aplinkos apsaugos ministras Valentinas Mazuronis, ypač po vizito Pensilvanijos valstijoje JAV, sistemingai ir beatodairiškai bruka Lietuvos visuomenei mintį apie skalūninių dujų paieškos ir išgavimo saugiausias gamtai Chevrono bendrovės technologijas ir būsimą naudą Lietuvai bei numanomą išganingą energetinę nepriklausomybę nuo vieno dujų tiekėjo iš Rytų kaimyno.

Jei tokias idėjas skleistų energetikos ministras, galima būtų jį suprasti, tačiau aplinkos apsaugos ministras turėtų gultis skersai sovietinės gelžkelio vėžės bėgių, gindamas viešąjį interesą ir palaikydamas Vakarų Lietuvos bendruomenes, priešindamasis galimai Žemaitijos ir Vakarų Lietuvos gamtos taršai bei landšafto naikinimui.

Šis ministras, panašiai kaip ir buvusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, matyt, dar nesusivokė, kokiai ministerijai – Aplinkos apsaugos ar Energetikos, vadovauja.
Ministras blefuoja, kalbėdamas apie kažkokius suderinimus su Žygaičių ir kitomis regiono bendruomenėmis dėl būsimo skalūnų projekto vykdymo, kaip blefavo kartodamas mintį, kad neva sutartis su Chevrono rangovais bus tik dėl skalūninių dujų paieškos.

Dabar jau žinome ir konkrečią datą, kada ta sutartis bus pasirašyta su vieninteliu (sic!) konkurso dalyviu Chevronu, neįvykdžius pagrindinės sąlygos – projekto suderinimo su vietos bendruomenėmis, kurios šiam buldozeriu vykdomam projektui priešinasi iš paskutiniųjų.

Premjeras Algirdas Butkevičius sykiu su aplinkos apsaugos ministru arogantiškai groja seniai nugrotą propagandinę plokštelę. Pirma jos dainuška skamba apie tai, kad visi, kas priešinasi tokiam išganingam projektui, yra tamsuoliai retrogradai, nieko neišmanantys apie modernias švarias technologijas ir į jų nuogąstavimai dėl landšafto taršos yra visokių atskalūnų žaliųjų pakurstomi.

Tenka pasakyti tą patį ir apie Premjerą (architektą) bei premjerą (inžinierių), kurių kompetencijos irgi nieko bendra neturi nei su geologija, nei su technologijomis, pagal kurias bus vykdomi šie abejotini projektai. Šios srities mokslininkų bendruomenė irgi yra radikaliai skilusi į dvi stovyklas, nelygu kas ir už kiek papirktas. Beje, sprendžia ne mokslininkai, o politikai.

Antroji dainuška yra dar labiau nugrota, kad visi, kas priešinasi skalūninių dujų gavybai, yra Gazpromo slaptas projektas, tarnaujantis kitos valstybės monopolistui ir neva veikiamas neįvardytų kitos valstybės slaptųjų tarnybų.

Jei yra iš tikro taip, ką veikia mūsų VSD tarnybos ir kodėl neišsiaiškina tų slaptųjų kanalų bei konkrečių agentų, kurie Žygaičių ir kitose Vakarų Lietuvos bendruomenėse slapta vykdo antivalstybines provokacijas ir kursto vietos gyventojus veikti prieš Lietuvos valstybės interesus. Lygiai tas pačias melodijas girdėjome ir per prievartą stumiant pragaištingas LEO LT, ir Visagino naujos atominės statybų avantiūras.

Nepavyko, nes, anot šių politikų, mūsų tauta tamsi. Gal ir tamsi, bet gerai jaučia ir nepraradusi uoslės, kieno ilgos ausys iš už krūmų kyšo ir į kieno dideliausias kišenes už tuos projektus pinigėlis srauniomis upelėmis rieda.

O dėl neviešo konkurso „iš vieno vienas“ turėtų tautai išaiškinti Konstitucinis Teismas. Kiekvienam kalbininkui savaime aišku, kad žodis „konkursas“ reiškia visai ką kita.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
133. Arvydas Damijonaitis
(2013-11-03 20:17:52)
(79.132.191.117) Parašė:

Dėl investicijų sabotažo: 1.Atsimenu kandidatų į prezidentus televizijos debatus ,iš vienos pusės Stasys Lozoraitis, iš kitos - nupudruota mėlyna nosim Algirdas - Mykolas Brazauskas. S.Lozoraitis pabrėžė, "SVARBIAUSIAS TIKSLAS LIETUVAI - INVESTICIJOS IŠ UŽSIENIO,DARBO VIETŲ KŪRIMAS,KITAIP LIETUVIAI EMIGRUOS,PALIKS TĖVYNĘ ". Pirmasis komunistų partijos sekretorius A.M.Brazauskas į tai demagogiškai atsakė - "NEREIKIA, IŠPARDUOSIT LIETUVĄ"...Mes visi supratom, kad šis nomenklatūros statytinis, kolaborantas, demoralizuos Lietuvą, tapsime emigracijos kloaka. Nužudyto Stasio Lozoraičio žodžiai pasitvirtino. Likus mažiau nei dviem mėnesiams iki kovo 11-osios A.M.Brazauskas atvirai pasisakė prieš okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimą iš Lietuvos: “Mes viską vertiname tik vienu požiūriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: kas gins Lietuvą?“. Apgailėtina, gėdinga Kremliaus klapčiuko logika. 2.Šiandien, dėl Gazprom marionečių Lietuvoje „veiklos“, perspektyvi skalūninių dujų paieškos ir gavybos bendrovė atsisako dirbti Lietuvoje. „Koalicijos“ chebrytė „pakeitė įstatymus“, tuo sustabdė Chevron investicijas, kas Lietuvai kainuos 2 milijardus litų. Tai didžiulė Kremliaus klapčiukų pergalė, suformuotas pasibaisėtinas Lietuvos įvaizdis - nestabili verslo aplinka, vyriausybė keičia įstatymus kaip rusų zombiai, Lietuvą valdo Gazprom interesai. Investicijų sabotažo politika triumfuoja – butkevičiūkai – bradauskiukai atkakliai vilkina ir japonų firmos atominio reaktoriaus programos vykdymą. Klausimas – kodėl Kremliaus klapčiūkai nebaudžiami kenkia Lietuvai? Ar tai NEPRIKLAUSOMYBĖS PABAIGOS PRADŽIA? Pagarbiai Arvydas Damijonaitis132. Vaidas
(2013-09-16 17:30:42)
(86.100.150.6) Parašė:

Nesenai buvo priesai, kurie priesinsis renovacijai ir sildys ora savo kiaurais langais ir sienomis :( (Kubilius porino rimtu veidu)131. kaip greitai
(2013-09-16 17:27:43)
(86.100.150.6) Parašė:

mazuronis pasikabino. anksciau gerbiau si zmogu130. Audrone
(2013-09-16 12:28:51)
(78.60.155.252) Parašė:

Atsimenu M.Lucinas sake,kad tam Mazuroniui bus labai blogai.129. Gelbekit !!!!!!!!!!
(2013-09-15 23:18:23)
(78.57.234.232) Parašė:

,,RYTOJ, pirmadienį, rugsėjo 16 dieną angliavandenilių komisija Chevrono kompaniją skelbs konkurso nugalėtoja angliavandenilių žvalgybai ir gavybai Šilutės -Tauragės plote. Taip, pažeidžiant Lietuvos Konstituciją, bus sudaryta galimybė užteršti MŪSŲ ŽEMĘ IR VANDENĮ dideliu kiekiu nuodingų medžiagų. Todėl rugsėjo 16d. 10 valandą piliečiai renkasi į Kudirkos aikštę ( prie vyriausybės rūmų) Vilniuje išreikšti savo pilietinę nuomonę. Buldozeris įjungė aukščiausią pavarą... LAIKAS ATLIKTI PILIETINĘ PAREIGĄ''(STOP skaluninems dujoms Lietuvoje Chevron Go Home)128. vaje
(2013-09-15 22:02:11)
(78.60.171.176) Parašė:

o kaip kitaip valdžia kalbės, jei juos valdo popierius, pavadintas pinigu? pažvelkime į Laisvūno Šopausko str. „Chevron“ korporacija perka Lietuvos ministrus ir partijas?": "Kad Valentinas Mazuronis aršiai gina skalūninių dujų žvalgybą ir gavybą Lietuvoje, be jokių argumentų atmesdamas visus aplinkosaugininkų pateikiamus įrodymus, tarsi pats būtų ne aplinkos, o energetikos ar ekonomikos ministras, stebino nuo pat pradžių. Tačiau pastudijavus partijos „Tvarka ir teisingumas“ rėmėjų sąrašus, paskelbtus Vyriausiosios Rinkimų komisijos svetainėje, toks ministro, einančio ir šios partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigas, elgesys jau nebeatrodo neracionalus. Spręskite patys – štai keletas skaičių iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ finansinių ataskaitų. 2006 metai Partiją „Tvarka ir teisingumas“ parėmė: Thomas Miles Haselton – 37 500 Lt Natalja Haselton – 37 500 Lt 2007 metai Partiją „Tvarka ir teisingumas“ parėmė: Thomas Miles Haselton – 37 500 Lt Natalja Haselton – 37 500 Lt 2008 metai Partiją „Tvarka ir teisingumas“ parėmė: Haselton Thomas Miles ir Natalja Haselton – 35 000 Lt Natalja Haselton – 39 000 Lt UAB „Minijos nafta“ – 39 000 Lt Valentino Mazuronio kandidatūrą 2008 metų Seimo rinkimuose parėmė: UAB „Minijos nafta“ – 10 000 Lt Iš viso vien 2006–2008 metais UAB „Minijos nafta“ bei ponia ir ponas Haseltonai oficialiai „parėmė“ būsimąjį aplinkos ministrą Mazuronį ir jo partiją visai nekuklia 263 000 litų suma. Kas gi šie „dosnūs“ ponai? Visiems, kurie domisi skalūnų žvalgybos ir gavybos Lietuvoje perspektyvomis, šių žmonių pristatyti tarsi ir nebereikia. Visiems kitiems – trumpai, bet svarbiausia: Thomas Milesas Haseltonas yra UAB „Minijos nafta“ generalinis direktorius, o jo žmona Natalija Haselton – UAB „LL investicijos“ direktorė; 50% „LL investicijų“ akcijų valdo JAV kompanija „Chevron Global Energy“, o 50% – Lietuvos įmonė „TanOil“; kompaniją „Chevron“ į Lietuvą atvedė ne kas kitas, o būtent T.M.Haseltonas, Lietuvoje „Chevron“ interesams atstovauja būtent UAB „LL investicijos“. Taigi, šitų ponų ir UAB „Minijos nafta“ interesai yra akivaizdūs – laimėti Lietuvos vyriausybės paskelbtą skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos konkursą. Ar dar reikia paaiškinimų, kodėl jų interesus taip uoliai gina V.Mazuronis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas į koalicinės vyriausybės aplinkos ministrus? Ar dar reikia kokių kitų įrodymų, jog prieš mūsų akis – akivaizdus ministro ir visos partijos interesų konfliktas, vertintinas kaip politinė korupcija? Beje, „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje ir LRT laidoje paklaustas apie „Chevron“ paramą partijai ir jam pačiam, V.Mazuronis apsimelavo: ne tik neigė esant kokį nors interesų konfliktą, bet ir tvirtino jokios paramos sau negavęs."127. kuku
(2013-09-15 12:45:12)
(78.57.246.57) Parašė:

CHEVRON , GO HOME126. Tai
(2013-09-14 11:13:07)
(78.60.76.181) Parašė:

Melo prisiklausėme pakankamai, iš visų buvusių valdžių. Buvusi sovietinė nomenklatūra, savo neūkiškumą, nori spręsti paprastų žmonių sąskaita, jie gali juos ir išnuodyti, jiems tai nusispjaut. Įteisinamas vogimas valstybiniu lygiu, per didelius objektus, per bankų griūtis, per 23 metus nei vienas didelis aferistas nesėdi ,už padarytą žalą valstybei. Į konstituciją šluostomos kojos, nei valstybinės pencijos nei rentos, niekam nepriklauso, bet jos mokamos 110 tūkstančių asmenų, valstybė praskolinta, gręsia bonkrotas, kad išvengti atsakomybės už visas savo neūkiškas veikas, valdžiagyviai nieko nesibodi, nei anūkų svekatos, nei Lietuvos ateities. Garliava buvo tik repeticija, patikrinti, kaip ginasi visuomenė, isitikinta, kad ji beveik nesigina, tada stumiamas buldozeriu, dar vienas pragaištingas Lietuvai "verslo projektas", kad išvenkti atsakomybės už šiuos nusikaltimus prieš LietuvąParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras