2024 m. balandžio 15 d.

 

Vokietija: „Mein Kampf“ – skiepai nuo ekstremizmo

3
Paskelbta: 2015-12-24 15:14 Autorius: ekspertai.eu

Vokietijoje pirmą kartą po Antrojo pasaulinio karo perleista autobiografinė Adolfo Hitlerio knyga „Mein Kampf“ („Mano kova“ – red. past.), kuri tapo vokiečių nacionalsocializmo simboliu.

Vokietijos mokytojų asociacija pasiūlė šią knygą įtraukti į vyresnių klasių mokinių mokymosi programą. Pedagogai tvirtino, kad knyga taps jaunimui „skiepais nuo ekstremizmo“.

„Aš esu įsitikinęs, kad niekas nenueis klystkeliais skaitydamas „Mein Kampf“. Priešingai, jei kas nors jau ėjo neteisingu keliu, jis tikrai atsisakys šioje knygoje aukštinamos ideologijos“, - teigia šios idėjos šalininkas.

Naujajame „Main Kampf“ leidime yra keli tūkstančiai anotacijų ir istorinių komentarų. Tačiau daugeliui sprendimas dar kartą išleisti Adolfo Hitlerio knygą, kuri skatina antisemitizmą ir rasinę neapykantą, tapo tikru šoku.
„Mano manymu, naujasis knygos leidimas – yra labai blogai. Aš tiesiog nebeturiu žodžiu. Aš niekada net nesapnavau, kad tai gali vėl įvykti“, - teigė buvusi Osvencimo koncentracijos stovyklos kalinė.

Tuo pačiu metu kai vyko diskusija dėl „Main Kampf“, Vokietijoje kilo dar vienas skandalas, kurio kaltininkas – Vokietijos Nacionaldemokratinės partijos narys Marselis Cehas (Marcel Zech). Baseino, į kuri atėjo M. Cehas lankytojai pastebėjo ant jo nugaros tatuiruotę, kurioje pavaizduoti Osvencimo koncentracijos stovyklos vartai. Teismas politiką nuteisę lygtinė bausme už tautinės nesantaikos kurstymą.„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
3. V.Ladas
(2015-12-26 10:04:47)
(5.20.137.87) Parašė:

Aš tai abejoju...Gali tam tikram skaičiui asmenų patikti. Štai, žiūriu į praeitį. Lietuvos toks veikėjas Škirpa, gyveno pačioje hitlerizmo irštvoje. Jau jam tai, atrodo, turėjo būti aiški fašizmo esmė, aiškiai buvo nusakoma Lietuvos ateitis, o jis padėjo hitlerininkams ją užpulti. Panaši buvo vadinamosios "Lietuvos vyriausybės" karo pradžioje pozicija. Gerai, kad fašistai nematė reikalo žaisti "nepriklausomybės" žaidimą...O dauguma aktyvių anos Lietuvos žmonių kolaboravo su hitlerininkais ir po to, kada aiškiai suprato, kad jokios nepriklausomybės nebus...2. Dzūkija
(2015-12-25 02:52:26)
(78.62.212.240) Parašė:

Skaitau...ir kramtau...manau,kad verta...kaip ir "Siono išminčių protokolus"...Visiems...tik nereikia ryti,kaip avinams...1. vasia
(2015-12-24 21:02:43)
(86.203.187.65) Parašė:

Izraelyje berots nuo 1986 ar 76m yra itraukta mokyklose. Hitleris yra sakes jus dar minesite mano varda. O ta moteriske kuri nepatenkinta lai pretenzija izraeliui kelia.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras