2023 m. gruodžio 2 d.

 

V. Putinas agresyvią užsienio politiką vykdo, siekdamas nukreipti dėmesį nuo ekonominių ir socialinių problemų

20
Paskelbta: 2017-04-03 08:05 Autorius: ekspertai.eu

Balandžio 3 d. Lietuvos žvalgyba – Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos – paviešino grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

Dokumente pateikiamas abiejų žvalgybos institucijų bendras neįslaptintas grėsmių, pavojų ir rizikos veiksnių Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui vertinimas.

Grėsmių vertinime paviešinta su Karaliaučiaus sritimi besiribojančiuose Lietuvos pasienio rajonuose veikiančio Rusijos šnipo tapatybė. Lietuvos gyventojai raginami su juo susidūrusius pranešti apie tai VSD.

Paaiškėjo, kad Federalinės saugumo tarnybos (FSB) darbuotojas Sergejus Kulešovas aktyviai verbuoja Lietuvos piliečius, vykstančius į Karaliaučiaus sritį.

Lietuvos žvalgybos teigimu, susipažindamas jis prisistato Rusijos pasienio tarnybos pareigūnu, savivaldybės darbuotoju, Europos Sąjungos (ES) programos atstovu ar projektų koordinatoriumi, jis potencialius taikinius stebi per dvišalio bendradarbiavimo susirinkimus, ES lėšomis finansuojamų projektų konferencijas, lietuvių bendruomenės renginius.

Anot žvalgybos institucijos, Rusijos slaptosios tarnybos su Karaliaučiaus sritimi besiribojančiuose Lietuvos pasienio rajonuose siekia prasiskverbti į savivaldybes, teisėsaugos institucijas ir paveikti vietos gyventojų nuotaikas.

Pranešama, kad Rusijos šnipai kalba lietuviškai. Atskleidžiama, kad FSB domisi visais į Rusiją vykstančiais Lietuvos gyventojais.

Nurodoma, kad Rusija šnipinėja Baltarusiją.

Ataskaitoje Lietuvos gyventojai perspėjami dėl galimų Rusijos provokacijų, kurios gali būti surengtos pasienyje per rugsėjį vyksiančias Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Zapad“.

Mokymų scenarijuje numatytas provokacijos tikslas – ginkluotas konfliktas su NATO.

Dokumente pabrėžiama, kad Lietuvai ir toliau didžiausią grėsmę kelia agresyvi Rusijos užsienio politika, jos karinių pajėgumų telkimas prie šalies sienų ir aktyvi žvalgybinė veikla.

Ataskaitos autorių teigimu, vis labiau valdžią telkiantis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas agresyvią užsienio politiką vykdo, siekdamas nukreipti dėmesį nuo ekonominių ir socialinių problemų.

Taip pat Rusija siekia didinti įtaką Lietuvos totorių bendruomenei ir išnaudoti ginčus dėl Lietuvos lenkų teisių, teigia žvalgybos institucijos.

Anot dokumento, Rusija yra labai suinteresuota, kad užsienio valstybių totorių bendruomenėms atstovautų asmenys, kurie palankiai vertina Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją, todėl pastaraisiais metais Rusija siekė didinti savo įtaką Lietuvos totorių bendruomenei.

2011 metų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno per 2700 totorių. Daugiau kaip pusė jų išpažįsta musulmonų sunitų tikėjimą.

Viešame dokumente teigiama, kad Maskvos namų Vilniuje projektas Rusijai toliau lieka kaip potencialus jos įtakos, tėvynainių politikos ir viešosios diplomatijos instrumentas.

Surašymo duomenimis, 2011 metais lenkai sudarė 6,6 proc., rusai – 5,8 proc. Lietuvos gyventojų.

Su visu „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimu“ lietuvių kalba galima susipažinti ČIA, o anglų kalba – ČIA (National security threat assessment).

Susiję:

Signataro A. Endriukaičio nespėtas užduoti klausimas puikiai atspindėjo saugumiečių grėsmių vertinimą

Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis karine intervencija į Lietuvą ir Baltarusijos okupacija   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
20. -88-
(2017-04-03 22:29:19)
(88.222.22.88) Parašė:

šiandie mane įtikino grėsmių analitikai –vyksta karas lietuvoje –visur rusai puola –ne visi atsigina –traukiasi, bėga užsienin –skubėkit įskūst dar likusius kaimynus, pažystamus, ir šiaip nepatikusius, pasisvaidykit šmeišto granatom, patratinkit melo kulkosvaidžiais. Imkitės visų galimų priemonių išsiaiškint rusus čia ir dabar; kompiuteryje, spaudoje, darbovietėje, gatvėje, renginiuose, pasienyje ir patvoryje; atpažinkit dirbančius rusams jūsų namuose, šeimoje, darželyje, mokykloje... žinot pavargau –eisiu nusipirksiu gėlių, kad galėčiau įteikti pirmam rusų kareiviui –bet kas bus, jegu, šianakt atsigulęs prie savo moteriškės šalimais rasiu rusą...--- youtube.com/watch?v=dv0eORVpsPs19. -88-
(2017-04-03 22:00:21)
(88.222.22.88) Parašė:

valdžios oficijozams (konkretiems pareigūnams) rusai prie smegenų priskrete (prisvile) tarsi šūdas prie puspadžio; -niekaip negali nusikrapštyti -šlykštynės-iškrypėliai trokštantys karinių veiksmų; -kuriantys visokius planus rusams, kaip jie turi pradėti pulti gryboševičinią landzbergiją18. murzius
(2017-04-03 21:45:31)
(46.249.166.141) Parašė:

Pavadinimas neatitinka turinio, turėtų būti kažkas panašaus į tai:"Grėsmių nacionaliniam saugumui iš Rusijos pusės vertinimas". Pasirodo visų Lietuvos nelaimių pagrindinis kaltininkas - Rusija... Kuo gi užsiima ta "Rusija"? Ji bando lietuviams praplauti smegenis, paruošti juos okupacijai ir po to, be didesnio pasipriešinimo, okupuoti. Keista, bet tas okupacijos ruošimas vyksta labai jau lėtai (pinigai metami į balą), nes jei ir toliau emigracija iš Lietuvos vyks tokiais tempais, tai nebeliks ko okupuoti. Pensininkai ir per prievartą į Lietuvą suvežti "pabėgėliai" kažin ar bus Rusijai reikalingi... Tai gal ponams saugumiečiams į visą tą reikalą reiktų pažiūrėti kitu kampu? Gal jiems laikas būtų paieškoti grėsmių vakaruose? Kodėl-gi nepasiūlius vakarams sumažinti ten dirbantiems lietuviams atlyginimus, padidinti socialinę atskirtį, padidinti korupcijos lygį ir t.t. - žiūrėk ir baigsis ta emigracija. O jau tada galima bus pagalvoti kaip apriboti tos niekadėjos Rusijos įtaką.17. taip
(2017-04-03 21:17:00)
(95.173.37.114) Parašė:

Bus kaip 1940 metais- rusu kariuomene Vilniuje su gelem sutiko.16. matyt
(2017-04-03 20:15:29)
(77.90.124.209) Parašė:

pries paskiriant i posta isiuva sim kortele,kurioje irasyta,,rusas puola,,net toki inteligenta kaip pranckietis rusofobija daznai kankina,nes naktimis sapnuoja liandzbergos pasakas ir klyksmus.15. Vadakste
(2017-04-03 18:22:49)
(78.58.56.171) Parašė:

Tas pats visur ir visada.14. šernius
(2017-04-03 16:40:41)
(88.119.128.22) Parašė:

Įdomu, ten tie Lietuvos žvalgybininkai, kurie renka/analizuoja informaciją negi jie žiūri tik į vieną pusę ir iš kitos pusės jokių pavojų neįžvelgia? T. y. rusai grėsmė, o pabėgėliai, žemės pardavimas, užsienio bankai, mass media užsienio rankose - ne grėsmė. O priežasties - pasekmės ryšys, jeigu mes darome mokymus, tai normalu, o jeigu rusai daro - tai agresija. Jeigu mes vežamės čia tankus - tai mūsų reikalas, o kai rusai pasistato kelis papildomus Iskanderių divizionus Karaliaučiaus srityje, tai jau jie niekšai. Na jeigu jau už pinigus išmoksti ko nereikia nematyti, klausimas koks tada iš tikro esi specialistas. O jauniškis jei būtų likęs SOP'o vadu, būtų buvęs gerbiamas žmogus, o dabar, matyt, už didesnius pinigus išėjęs į kitą postą, kapitaliai susivarė reputaciją, na bent jau mano akyse. Po prisikabinimo prie Vaišvilos ir Paulausko, nežinau ar yra dar kur žemiau smukti.13. TT
(2017-04-03 13:04:10)
(85.255.52.212) Parašė:

gerai ,kad Lietuvos žmonės protingesni už šiuos valdininkus -o tai Lietuvai būtų galas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras