2024 m. liepos 17 d.

 

VSD kreipėsi į teismą dėl klausimo apie Aidį Mieželį

Paskelbta: 2010-06-03 10:00 Autorius: ekspertai.eu

Atsakyti į paprastą klausimą - kas toks yra Aidis Mieželis ir paviešinti jo fotografijas visais rakursais, kad pedofilijos byloje nukentėjusi mergaitė pažiūrėjusi į nuotraukas galėtų paneigti, kad šis aukštas ir užslaptintas VSD pareigūnas nėra pedofilas, pasirodė itin sunki užduotis, dėl kurios VSD kreipėsi net į teismą.

Romualdas VaišnorasL.e. Valstybės saugumo departamento Generalinio direktoriaus pareigas Romualdas Vaišnoras kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT) su prašymu panaikinti Vyriausiosios administracinių ginčų komisijos 2010 m. gegužės 25 d. sprendimą "įpareigoti Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentą teisės aktų nustatyta tvarka atsakyti į "ekspertai.eu" kreipimasį" dėl informacijos ir vaizdinės medžiagos pateikimo apie Aidį Mieželį.

Tokios atkaklios l.e. VSD generalinio direktoriaus R. Vaišnoro pastangos neatsakyti į piliečių klausimą apie viešą valstybės pareigūną, kelia vis didesnį susirūpinimą.

Todėl "ekspertai.eu" kreipiasi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininkę Ireną Degutienę ir Vyriausybės vadovą Andrių Kubilių bei visus Seimo narius - padėkite padaryti taip, kad informacija ir vaizdo medžiaga apie VSD pareigūną Aidį Mieželį nedelsiant būtų paviešinta visomis įmanomomis priemonėmis ir bereikalingų įtarimų šleifas dėl šio pareigūno būtų vieną kartą ir visiems laikams panaikintas.  Tuo būdu, jau į komediją labiau virstanti istorija, apie Devintosios (visuomeniniai ir politiniai procesai) valdybos viršininko pareigose dirbantį pareigūną, būtų baigta.

Tačiau, jei Aidis Mieželis iš tikrųjų yra slaptas agentas, tokiu atveju tai labai aiškiai praneškite žmonėms, kodėl ir kokiais įstatymais ar nutarimais remiantis šio pareigūno viešinti niekaip negalima. Tolesnis, niekaip neargumentuotas VSD tylėjimas ir Aidžio Mieželio slėpimas nuo visuomenės akių, tik kelia įtampą, didiną socialinę atskirtį ir skatina nepasitikėjimą valstybės institucijomis, pirmiausia pačia VSD.

Glausta chronologija dėl bandymų gauti informaciją apie Aidį Mieželį

Gegužės 4 d. "ekspertai.eu" kreipėsi į VSD generalinį direktorių Gediminą Griną su skaitytojo atsiųsta informacija apie įtarimus VSD aukštam pareigūnui Aidžiui Mieželiui. Aidis Mieželis minimas kaip vienas iš trijų pedofilų, apie kurį sakoma, kad jis buvo šviesiaplaukis, o dabar persidažė plaukus ir, kas įdomiausia, negalima niekur rasti šio pareigūno forografijų bei jokios kitos informacijos

VSD vadovo buvo prašoma padėti su informacija ir pasistengti, kad kuo skubiau būtų galima pamatyti Aidžio Mieželio fotografijas kai jis buvo (jei buvo) šviesiaplaukis, ir kai persidažė plaukus (jei persidažė).

"Nėra gerai, kai apie tokį aukštą pareigūną sklando tokios negeros kalbos. Manytume būtų tikslinga, kuo greičiau tokias kalbas ir gandus kategoriškai paneigti, o patį Aidį Mieželį visomis įmanomomis priemonėmis paviešinti, kad žmonės pamatytų, jog tai paprasčiausi išsigalvojimai ir jis nėra susijęs su jokiais pedofilais", - "ekspertai.eu" atvirai išsakė savo nuogastavimus VSD vadovui.

Deja VSD viršininkas nereagavo niekaip, todėl piliečiams tokius valstybės pareigūno veiksmus teko apskųsti Vyriausiąjai administracinei ginčų komisijai (VAGK).

VSD aiškindamasi VAGK'ui motyvavo, kad į piliečių kreipimasį neatsakė todėl, kad neva "ekspertai.eu" raštas nebuvo tinkamai įformintas, t.y. pareiškėjai nepateikė atstovavimo dokumentų, nenurodė savo darbovietės ir pareigų.

Tačiau VAGK apsvarsčiusi skundą ir įvertinusi visas nustatytas faktines aplinkybes ir teisininį reglamentavimą priėmė vienareikšmį sprendimą "įpareigoti Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentą teisės aktų nustatyta tvarka atsakyti į "ekspertai.eu" kreipimasį".

Taip pat, gegužės 20 d. piliečiai kreipėsi ir į Generalinį prokurorą Raimondą Petrauską su prašymu, kad ir prokurorai pasidomėtų ir paskelbtų visuomenei, kas tai per užslaptintas asmuo yra Aidis Mieželis, kuris VSD dirba Devintosios (visuomeniniai ir politiniai procesai) valdybos viršininko pareigose.

Generalinės prokuratūros atsakymas buvo operatyvus, labai lakoniškas, skaidrus ir profesionalus - "prokuratūra nerenka ir neteikia asmenims duomenų apie kitus asmenis".

"ekspertai.eu" kreipėsi ir į Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir Gynybos komiteto pirmininką Arvydą Anušauską su klausimu, kas tai per pareigūnas yra Aidis Mieželis. Komiteto pirmininko buvo klausta, kodėl slepiama visa informacija apie šį VSD pareigūną, bei teirautasi, kaip pamatyti Aidžio Mieželio fotografijas įvairiais rakursais su jo atvaizdu.

Seimo Nacionalinio saugumo ir Gynybos komitetas informavo, kad prašomų duomenų ar informacijos apie tai komitetas neturi. O patį piliečių prašymą persiuntė Valstybės saugumo departamentui, į kur piliečiai jau ir taip patys buvo kreipęsi.

Kadangi Lietuvoje niekas nežino ir negali suteikti duomenų apie VSD Devintosios (visuomeniniai ir politiniai procesai) valdybos viršininką, buvo tikimasi, kad G. Grina nebedidins įtampos, kuo greičiau įvykdys VAGK sprendimą ir skubiai suteiks informaciją su fotografijomis apie Aidį Mieželį. Tuo būdu būtų panaikintas bjaurus įtarinėjimų šleifas aukštam VSD pareigūnui Aižiui Mieželiui, kuris tapo dideliu susidomėjimo objektu dideliai daliai Lietuvos žmonių.

Ištrauka iš 2010 gegužės 27 d. net penkis lapus užimančio VSD skundo Teismui dėl vieno labai paprasto klausimo apie VSD pareigūną Aidį Mieželį:
R. Vaišnoras teismui

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras