2024 m. birželio 19 d.

 

VSD versija apie V. Pociūno žūtį stebėtinai sutampa su „lrytas.lt” ir „lrt.lt” interpretacijomis

13
Paskelbta: 2013-08-13 14:47 Autorius: ekspertai.eu
VSD vadovas G. Grina ir šalies vadovė D. Grybauskaitė. Nuotr. prezidentas.lt
VSD vadovas G. Grina ir šalies vadovė D. Grybauskaitė. Nuotr. prezidentas.lt

„Surinkti duomenys rodo, kad V. Pociūnas mirė dėl nelaimingo atsitikimo (spontaniško iškritimo pro viešbučio lango angą), nenustačius kito asmens ar asmenų prievartinių veiksmų“, – liepos 31 d. pateiktą Valstybės saugumo departamento (VSD) Tarnybinio tyrimo komisijos išvadą cituoja alfa.lt.

Anot portalo, šioje išvadoje „teigiama, kad atlikto tyrimo metu negauta duomenų, patvirtinančių, kad tuo metu, kai vyko nelaimingas atsitikimas Bresto mieste (nakties metu iš 2006 m. rugpjūčio 22 d. į 2006 m. rugpjūčio 23 d. viešbučio „Inturist“ kambaryje, kuriame V. Pociūnas buvo apsistojęs), lėmęs jo mirtį, V. Pociūnas būtų vykdęs jam departamento deleguotas funkcijas ar skirtas atskiras tarnybines užduotis”.Šarūnas Puidokas, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Nėra gerai, kad mūsų saugumiečiai vėl iš mūsų tyčiojasi.

Kiek pamenu – o atmintis manęs niekada neapgauna – Vilniaus apygardos administracinis teismas jau senokai yra konstatavęs, kad V. Pociūnas, net ir sudaręs terminuotą diplomatinės tarnybos sutartį su Užsienio reikalų ministerija, liko dirbti VSD, t. y. vykdė VSD deleguotas funkcijas, tad žūties metu dirbo VSD (kas netikite, paskaitykite čia: „Teismas: V. Pociūnas žūties metu vykdė VSD deleguotas funkcijas”).

Todėl aiškinti, kad tą konkrečią žūties naktį ir konkrečiu mirties momentu V. Pociūnas nevykdė VSD deleguotų funkcijų, yra labai šlykštus triukas. Pagal tą pačią logiką aš galiu „nustatyti”, kad pietų pertraukos metu kirsdamas kokį nors kepsnį Gediminas Grina nustoja būti VSD generaliniu direktoriumi.

Ir patiems saugumiečiams, ir mums visiems būtų žymiai geriau, jei VSD sąžiningai atsakytų į paprastą klausimą: kokias VSD deleguotas funkcijas V. Pociūnas vykdė mažiausiai kelerių metų laikotarpiu prieš žūtį (o ne tą akimirką, kai krito pro langą).

Dar nuostabiau, kad užuot atsakęs į šį paprastą klausimą, VSD užsiima samprotavimais apie „savaiminį iškritimą”, lįsdamas į prokuratūros daržą.

Jei atmintis manęs neapgauna – o ji, kaip sakiau, manęs neapgauna – pulkininko žūtį tyręs prokuroras Arūnas Urbelis apie jokius savaiminius iškritimus nieko nesakė. Galite įsitikinti patys: „Prokuroras A. Urbelis apie pulkininko V. Pociūno žūties tyrimą: Aš jus visus myliu (video)”.

Dar daugiau – net ir primygtinai klausiamas, A. Urbelis nepasakė nustatęs, kad V. Pociūnas žuvo dėl nelaimingo atsitikimo. Visus A. Urbelio pasisakymus šia tema rasite čia: "Lietuvos rytas" ir LRT skleidžia klaidinančią informaciją apie V. Pociūno žūtį”.

Konstatuotas vienintelis dalykas: šiuo metu byloje nėra duomenų, kad V. Pociūnas būtų nužudytas. Bet prokuroras A. Urbelis neatmetė galimybės, kad tokių duomenų gali atsirasti ateityje ir tyrimas gali būti atnaujintas.

Todėl VSD sapaliojimai apie „spontanišką iškritimą” yra ne daugiau, nei VSD fantazija. Pridursiu – stebėtinai sutampanti su lrytas.lt ir lrt.lt interpretacijomis. Nors ko čia stebėtis: juk ne veltui su šiomis masinio mulkinimo priemonėmis įžvalgomis dalinasi rašytojai iš VSD.

Susiję:

Teismas: V. Pociūnas žūties metu vykdė VSD deleguotas funkcijas

"Lietuvos rytas" ir LRT skleidžia klaidinančią informaciją apie V. Pociūno žūtį

Prokuroras A. Urbelis apie pulkininko V. Pociūno žūties tyrimą: Aš jus visus myliu (video)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
13. vasiai
(2013-08-19 13:28:24)
(195.182.77.85) Parašė:

o gal ji pati užsako? o gal vykdo kitų įsakymus? pradžioj vykde v.l., paskui tapo nepopuliarus, surado kitą 'populiaresnį'.gal ir ši nepaskutinta-atrodo praranda reitingus. tik ar kaa nors me patys sureitinguosim visi ateję ne už pinigus balsuoti už darbo žmogų, o ne kapitalistus-vagišius ir jų išlaikomą 4-aja valdžią12. vilnietė
(2013-08-16 14:54:22)
(193.219.55.186) Parašė:

Negi tie saugumiečiai filmų apie žvalgus nežiūri? Juk galėjo parašyti: Pociūnas norėjo įsitikinti, ar jo kambarys nesekamas, persisvėrė per langą ir iškrito. Vis būtų įtikinamiau nei gėrė su nepažįstamais, neatsargiai elgėsi ir t.t. Kas gi tuo patikės?11. Pikasas
(2013-08-15 18:01:42)
(78.62.86.131) Parašė:

Pastaruoju laikmečiu mūsų valstybėje daug kas įvyksta spontaniškai. Spontaniškai iškrentama pro langą, pasikariama ant kėdės atlošo, prigeriama upelyje ar pakelės baloje, užspringstama lapu ar kitaip nusižudoma nusišaunant ar kitaip spontaniškai Anapilin iškeliaujant... Netgi netikėtai patenkama į vieną ar kitą "durnyną". Panaudoti ar nepanaudoti žmogžudysčių įrankiai spontaniškai surandami,o vienintelė teroristė gal net dirbtinai sukuriama... imperijos seklių džiaugsmui. Ar bent žinote nors vieną banką, kuris sužlugo ne spontaniškai? Kaip spontaniškai kai kurių valdytojai kulnis mums parodė, tai iki šiandien jos šviečia. Gal dėl to kaltos suplyšusios kojinės?10. Kliedesiai
(2013-08-14 20:29:18)
(82.145.208.182) Parašė:

Nu bet nusikliedėk tu taip. Netikiu ta vėėsdė fee9. Irena
(2013-08-14 09:09:03)
(94.244.96.254) Parašė:

Nera ko stebetis.Garliavos ivykiai mums visiems aiskiai parode, kad mes turim matyti ir girdeti taip, kaip JIE to nori.O cia juk niekas nieko nemate, todel JIE gali kalbeti ir rasyti kaip JIEMS patogiau.8. Net
(2013-08-14 08:47:33)
(78.60.2.142) Parašė:

jeigu butu ir iskrites,tai kam reikejo smeizti?Tokiu atsitiktinumu nebuna.7. Česlovas-Vasiai
(2013-08-13 21:40:25)
(78.62.164.7) Parašė:

Nesistebek, nes musmiraite juk Venskienei yra sakiusi, kad ji bijanti, kad neistiktu Pakso likimas6. VASIA
(2013-08-13 21:04:10)
(78.58.68.92) Parašė:

ŠLYKŠČIAUSIA TAI ,KAD VISAS TAS MARAZMAS TENKINA GRYBAUSKAITĘ...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras