2024 m. liepos 23 d.

 

Vytauto Didžiojo karo muziejų naujoji vadovė ketina padaryti matomu visame pasaulyje

6
Paskelbta: 2020-04-07 11:50 Autorius: ekspertai.eu

Nuo šiandien, balandžio 7 d. Vytauto Didžiojo karo muziejui (VDKM) Kaune vadovauti pradeda Rita Malinauskienė, buvusi ilgametė šio muziejaus darbuotoja. Prieš tai ji vadovavo muziejaus Karo technikos, Restauravimo, Fondų apskaitos ir apsaugos skyriams, dėstė Kauno kolegijoje Meno kūrinių konservavimo ir restauravimo dalykus. Į naująsias pareigas ji paskirta, kai kovo mėnesį laimėjo Krašto apsaugos ministerijos surengtą konkursą.

„Mano vizijose – muziejus, visada gyvas, pilnas lankytojų, kur vyksta edukacinės programos, rodomi filmai, veikia eksponatai ar jų  įveiklintos  rekonstrukcijos, leidžiant iš arti jausti, girdėti istorijas, nes užaugo nauja lankytojų karta, kuriai nepakanka stiklo vitrinose sudėtų eksponatų, jiems reikalingos emocijos. Gyvendami informacinio karo lauke turime auginti pilietišką visuomenę“, – sako naujoji muziejaus direktorė. Ji pabrėžia, kad  Vytauto Didžiojo karo muziejaus moto – kaupiantis ir viešinantis Lietuvos kariuomenės, jos kovų už laisvę istoriją, ugdantis kritinio mąstymo ir pilietišką visuomenę.

Naujoji muziejaus direktorė artimiausiais laukiančiais iššūkiais įvardija esminį ekspozicijų atnaujinimą, muziejaus bokšto ir arkados, rinkinių saugyklų remonto darbus. Pirmiausia ketinama įveiklinti pilną muziejaus kompleksą, saugyklas ir Karo technikos ekspoziciją. „Šių erdvių atvėrimas, išplėstas muziejinių vertybių pristatymas, skatins visuomenės susidomėjimą karybos istorija, stiprins susidomėjimą šiuolaikine Lietuvos kariuomene bei ugdys pilietišką ir patriotišką jaunąją kartą“, – sako R. Malinauskienė.

Antrasis iššūkis – padaryti muziejų matomu ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu. Įgyvendinant šį tikslą bus svarbu ne tik glaudžiai bendradarbiauti, bet ir įgyvendinti bendrus projektus su lietuvių bendruomenėmis, užsienio muziejais, nevyriausybinėmis organizacijomis. „Tokiu būdu bus užtikrintas platesnis visuomenės įtraukimas į muziejaus veiklą, modernesnių sprendimų įgyvendinimą, didesnę karybos istorijos sklaidą bei atskirties tarp diasporos ir lietuvių, gyvenančių tėvynėje, mažinimą“, – pabrėžia R. Malinauskienė.  Trečiuoju iššūkiu, atsižvelgdama į pasaulinę praktiką, ji pabrėžia būtinybę atnaujinti esamas muziejaus ekspozicijas. „Pasaulinė praktika rodo, kad efektyvi ir visuomenei patraukli ekspozicija yra ta, kuri atnaujinama kas dešimtmetį. Tam, kad muziejus išliktų konkurencinga ir šiuolaikiška kultūrinė įstaiga pasaulyje, ekspozicijos turi tapti patrauklios ir reikliausiai jaunajai kartai“, - įsitikinusi naujoji Karo muziejaus vadovė.

R. Malinauskienė į muziejų dirbti atėjo prieš 25 metus, įgijusi dailininko-restauratoriaus specialybę. Ji taip pat studijavo istoriją Vilniaus universitete,  Kauno technologijos universitete apsigynė vadybos magistro laipsnį.  Pasak  direktorės, šios žinios  ypač  pravertė kartu su Lietuvos kariuomene  perkeliant karinės technikos eksponatus iš Vilniaus į Kauną bei įkuriant Karo technikos ekspoziciją Kauno miesto savivaldybės perduotame VI forte.

VDKM nuolatinio direktoriaus neturėjo nuo 2019 m. kovo 1 d., kai baigėsi muziejaus direktoriaus Kęstučio Kuršelio penkerių metų kadencija. Krašto apsaugos ministerija 2019 metais direktoriaus atrankos konkursą organizavo kelis kartus, tačiau jie buvo atšaukti nesusirinkus pakankamam dalyvių skaičiui arba neįvyko pretendentams nesurinkus reikiamo balų skaičiaus konkursui laimėti. Paskutiniame Krašto apsaugos ministerijos organizuotame konkurse  VDKM direktoriaus pareigoms eiti iš viso dalyvavo šeši pretendentai.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. U-2
(2020-04-07 17:30:54)
(109.70.100.22) Parašė:

R. Malinauskienė turi mokytis is Anusausko. "...visuomenės susidomėjimą karybos istorija, stiprins susidomėjimą šiuolaikine Lietuvos kariuomene bei ugdys pilietišką ir patriotišką jaunąją kartą“ skatintu tik nuodugnus Landzbergio ir Grybauskaites biografiju bei kovu uz Lietuva yamzinimas. Butu grazu ir jeigu gerokai nusiserusius liutus prie muziejaus duru pakeistu auksciau minetu, istoriniu personazu statulos.5. Dalius.
(2020-04-07 14:29:51)
(78.56.37.190) Parašė:

Manau puikų,kad mokiniai supažindinami su šalies istorija,partizanais,skatinamas patriotizmas. Dabartiniai mokytojai ir valdžią nenori kalbėti ir skatinti patriotizmo. Jiems yra geriau nuolat akcentuoti holokaustą.4. Romas > 2. aAlgirdas
(2020-04-07 14:01:16)
(77.111.246.78) Parašė:

Nezinau, pagyvensim - pamatysim. Pasaulis labai sparciai kinta ir nuspeti ateiti gan sudetinga, galima nuspeti tik krypti. Nezinau ar pamenat, bet tarybiniais laikais centrinis TV kanalas rode tula Sedika Afgana, matematika-numerologa is Afganistano. Zmogus labai izymus Pasaulyje, UNESCO pripazintas, kaip Zmonijos paveldas. Jis dare prognozes ir pranasavo. Nebuvo ne vieno atvejo, kur jis apsiriktu. Tada TV laidos metu jis paskelbe, kad po keletos metu isnyks TSKP, o pati Tarybu Sajunga isnyks 1991 metu pabaigoje. As gerai pamenu ta laida. Ji tada paskelbe nepageidautinu asmeniu ir uzdraude galimybe lankytis TSRS. Dabar prisiminkite - kada isnyko TSRS? Galima butu kalbeti apie kazkokius fantastinius sutapimus, bet pernelyg daug jis, laidos metu, padare prognoziu, kurios visos issipilde. Buvo viena, kuriai dar neatejo laikas, todel ji dar nepatvirtinta. Nezinau kur jis siuo metu, kazkaip dingo ir zurnalistai keleta metu ieskojo jo, bet jis, kaip "istirpo". Labai idomus kadras. Ateitis (netolima) parodys, kiek teisus jis buvo.3. Darijus
(2020-04-07 13:22:49)
(185.6.235.159) Parašė:

Pagrindinė ekspozicija bus "Rusai puola". KAM tam pinigų negailės. Temos: okupacija, išsilaisvinimas, apgultis.2. aAlgirdas -Romui(1)
(2020-04-07 12:50:30)
(78.63.201.190) Parašė:

palaikydamas paties mintį ir pasinaudodamas savo gyvenimo patirtimi šiek tiek pakoreguosiu paties mintį ---- siekis išliks, bet nebus įgyvendintas, nes SUSIREIKŠMINIMAS bus, kaip bus ir MELAS bei ISTORIJOS IŠKRAIPYMAS.1. Romas
(2020-04-07 12:38:17)
(77.111.246.78) Parašė:

Geras siekis. Koks kareivis nesvajoja tapti generolu. Neoaisant, kad pats muziejus gan smulkus ir provincialus, yra dvi gresmes, kurios gali suzlugdyti ta sieki : 1. Susireiksminimas. 2. Melas ir Istorijos iskraipymas. Pasakomis nesuvienysi Tauta ir neisugdysi Pilietiskuma.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras