2024 m. balandžio 21 d.

 

Žaliųjų valstiečių požiūris į miškus kelia vis didesnį pasipiktinimą

5
Paskelbta: 2018-08-20 17:57 Autorius: ekspertai.eu

Ar premjerui vis dar tinka aplinkos ministras? Tokį klausimą viešai iškėlė socialdemokratai Seime surengę spaudos konferenciją po to, kai buvo priimtas Vyriausybės nutarimas, leidžiantis didinti miškų kirtimus 6 procentais.

Apie tai skelbiama pranešime visuomenei „Medienos perdirbėjų apetitą teks mažinti įstatymų pataisomis, o ministro – interpeliacijomis“.

„Net nesiverčia liežuvis priminti, kad žaliaisiais save vadinantys valdantieji savo Vyriausybės programoje įsipareigojo saugoti Lietuvos gamtą ir miškus. Ministro Pirmininko tiesioginė atsakomybė yra išsiaiškinti, ar aplinkos ministras gali dirbti. Galų gale pasitikrinti Prezidentei nunešus teikimą, ar ją tenkina toks ministras, kuris atveria kelią didesniam miškų kirtimui“,  sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

„Aplinkos ministras su visa savo komanda baigia įrodyti, kieno interesams dirba. Jau antrą kadenciją dirbu Seimo Aplinkos apsaugos komitete ir visąlaik jutome spaudimą iš medienos perdirbėjų pramonės. Matau, kad per šią Vyriausybę jiems pasisekė pasiekti savo tikslų, kurių anksčiau nepavykdavo įgyvendinti – padidinti medienos kiekius. Dabar įsteigta viena Valstybinė miškų urėdija ir padidinti miškų kirtimai. Ministerija ir ministras klusniai vykdo visus medienos pramonės atstovų nurodymus“, –

Spaudos konferencijoje dalyvavusio Lino Balsio nuomone „Aplinkos ministras su visa savo komanda baigia įrodyti, kieno interesams dirba“.

„Jau antrą kadenciją dirbu Seimo Aplinkos apsaugos komitete ir visąlaik jutome spaudimą iš medienos perdirbėjų pramonės. Matau, kad per šią Vyriausybę jiems pasisekė pasiekti savo tikslų, kurių anksčiau nepavykdavo įgyvendinti – padidinti medienos kiekius. Dabar įsteigta viena Valstybinė miškų urėdija ir padidinti miškų kirtimai. Ministerija ir ministras klusniai vykdo visus medienos pramonės atstovų nurodymus“, - teigė politikas.

Pasak jo, „būtina uždrausti plynuosius kirtimus paukščių veisimosi metu“.

Spaudos konferencijoje dalyvavę sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ atstovai patvirtino kreipęsi į Lietuvos Prezidentę ir Seimo Pirmininką, kad Vyriausybės nutarimas dėl miškų kirtimų didinimo būtų atšauktas, antraip – bus kreipiamasi į teismą. Visuomenės apklausų duomenimis, 85 procentai apklaustų Lietuvos gyventojų pasisako, kad miškų kirtimai būtų mažinami.

Teigiama, kad Aplinkos ministerijos argumentai, kad padidinus miškų kirtimus atsirastų prielaidos malkų ir biokuro kainų mažėjimui – tiesiog ciniški.

Visą spaudos konferenciją žiūrėkite čia:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
5. objektyvus
(2018-08-23 16:49:14)
(78.61.183.29) Parašė:

Tam ir buvo sukurta viena generalinė urėdija, kad nereikėtų derėtis su 50 urėdų. Taip paprasčiau. Bet tokius išsirinkot. Džiaukitės.4. Kad
(2018-08-21 14:12:52)
(78.63.179.91) Parašė:

ten tik du valstiečiai - Pranskietis ir Karabauckis .3. Vytas
(2018-08-21 12:51:46)
(62.80.225.75) Parašė:

Kiekviena partija Lietuvoje turi savo "arkliukus", kuriuos naudoja pasipelnymui. Socdemai - išparceliavo Lietuvos laivynus, konservatoriai - Mažeikių naftą ir SGD terminalą, žali valstiečiai dabar - Lietuvos miškus. Nieko naujo, prezidentai Lietuvos visą tai laimino, kaip laimina ir dabartinė prezidentė. O seimas - paklusnių avelių banda, nes reikia "atidirbti" savo paskyrą į seimą. Taip buvo, taip yra ir taip bus... Amen...2. sabakstynu pilna ir siaip negraziu misku
(2018-08-20 19:58:47)
(86.38.130.19) Parašė:

tai tuos ir kirskim bei valykim, o grazu miska ypac uoginga ir grybinga butina isvis paskelbti nekertamu ypac kur pusynai su baltomis-zaliomis samanomis ir pereinantis i spyglius...ji kirsti tik pasiekus pusims 200 metu ir tai ne plynai, o retinant kas antra medi ir atsodinant nedideliais plotais tarp senu medziu arba pasejant konkorezius...pievas verciant misku galima kirsti pirma pasodinima po 30 metu plynai ir vel sodinant, bet antra kirtima vel retinti kas antra medi tik po 100 metu1. neleisit kirsti ir vogti
(2018-08-20 19:52:11)
(86.38.130.19) Parašė:

padidinsime kainas viskam o ypac maistuiParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras