2024 m. gegužės 18 d.

 

Žinomas brazilų atlikėjas tiesiai iš Londono skuba koncertuoti į fiestą „Galvė Jazz“

Paskelbta: 2016-07-13 12:52 Autorius: ekspertai.eu
Zė Kujatė (Zè Kouyatè).
Zė Kujatė (Zè Kouyatè).

Trakuose vykstančioje fiestoje Galvė Jazz – malonios staigmenos. Liepos 15 dieną skambės dar vienas naujas, originalus žinomo džiazo kūrėjo ir atlikėjo Remigijaus Rančio projektas, kuris nenuvils ir visko mačiusių bei girdėjusių džiazo gurmanų.   

O tiksliau – tai premjera, kuri užlies lyg devintoji banga, nes specialiai parengta Trakuose susiburiančiai džiazo publikai. R. Rančio trio kartu su garsiu brazilų džiazo atstovu Zė Kujatė (Zè Kouyatè) paruošė žaižaruojančią world, funk ir fusion programą, kurią įkvėpė afrikietiškas ir braziliškas džiazas.

Būtent dėl šio projekto iš Londono tiesiai į Trakus ir atvyksta  braziliško džiazo virtuozas Zè Kouyatè. Tobulai įvaldęs bene visus Brazilijos džiazui būdingus instrumentus, Zè Kouyatè pastaruoju metu yra paniręs į afrikietiško džiazo paieškas ir gelmes. Tad koncerte fiestoje Galvė Jazz skambės publikai bemaž negirdėta afrikietiška arfa, skambės uždegantys karštojo žemyno perkusijos ritmai.

„Zè Kouyatè yra fantastiškas muzikantas, su kuriuo man yra tekę bendrauti ne kartą. Jo tikrasis vardas yra Gajus de Lima (Gaio de Lima), tačiau pastaruoju metu gilindamasis į Afrikos muziką, kultūrą, jis taip susižavėjo savo atradimais, kad net pasirinko afrikietiškos kilmės vardą“, – pasakojo R. Rančys, į naująjį projektą pasikvietęs Zè Kouyatè.

Muzikiniais atradimais, energija, kūrybiškumu pasižymi ir pats R. Rančys – sparčiai progresuojantis jaunas džiazo kūrėjas, valdantis saksofonus, klavišinius ir fleitą, komponuojantis ir aranžuojantis. Universalaus muziko stilistinės simpatijos remiasi džiazo tradicija, tačiau greta džiazo klasikos jį domina ir world muzika, etniniai pagrindinės džiazo srovės intakai – tokie kaip balkaniška, čigoniška, braziliška, afrikietiška muzika. Aktyviai muzikuojantis bei kuriantis R. Rančys yra ne vieno projekto iniciatorius ir dalyvis.

Publika ne tik gerai pažįsta, bet ir puoselėja šilčiausius jausmus trio nariui būgnininkui Dariui Rudžiui. Jis turi svarią sceninę patirtį, sukauptą nuo 1999 metų, kai debiutavo džiazo scenoje. Jau studijų metais pagarsėjęs kaip techniškas ir lankstus muzikantas, pastaruoju metu jis yra vienas veikliausių ir paklausiausių šalies būgnininkų, grojantis su daugeliu autoritetingų Lietuvos džiazo muzikantų, su popmuzikos atlikėjais, daug koncertuojantis užsienyje.

Bosine gitara grojantis Paulius Adomėnas taip pat gerai žinomas džiazo padangėje. Tiesa, su R. Rančiu aktyviai koncertuoja nuo šį pavasarį vykusio Birštono džiazo festivalio. Pasak Remigijaus, jam įdomi, patraukli šio muzikanto grojimo maniera, muzikos skambesys, tad bendradarbiavimas tęsiasi trio veikloje.

Fiestoje Galvė Jazz nuskambėsiančiame koncerte bus atliekamos originalios Zè Kouyatè ir R. Rančio kompozicijos.

Džiazo laivas „Galvė“ išplaukia iš Karališkojo sodo prieplaukos (Karaimų g. 57, Trakai) liepos 15 dieną 19 val. 30 min.     

Trakų rajono savivaldybės inf

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras