2024 m. gegužės 25 d.

 

Žydrasis maras. Ar yra jam priešnuodis?

10
Paskelbta: 2014-02-03 10:40 Autorius: Kazimieras Juraitis

Prieš porą metų Discovery telvizija rodė filmą apie geriausiai prisitaikiusių parazitų dešimtuką. Pirmoje vietoje – toksoplazma – grėsmingiausia. Šio mikroskopiškai mažo parazito šeimininkas platintojas – katės. Toksoplazmai vystytis reikalingas tarpinis gyvūnas – žiurkės. Pakliuvusi į žiurkės organizmą, toksoplazma išskiria medžiagas, kurios pakeičia žiurkės smegenų veiklą taip, kad katės šlapimas gyvūnėliui tampa malonumo dirgikliu. Taip toksoplazma tampa žiurkės smegenų ir kūno šeimininke. Gyvūnėlis pradeda ieškoti katės šlapimo, žinoma, pakliūva katei į pilvą ir pražūva, užtat toksoplazma grįžta pas šeimininką – katę, taip užbaigia savo vystymosi procesą. Prasideda naujas ciklas.

Panašiai veikia ir žydrojo maro virusas. Tai mutavęs rudojo ir raudonojo maro hibridas. Rudojo maro virusu buvo apkrėsta nacistinės Vokietijos, Italijos visuomenė. Raudonojo – TSRS, Kinijos, Kampučijos teritorijų žmonės. Abu šie virusai veikė panašiai: sunaikina savisaugos instinktą, smegenų centrus, atsakingus už dorovę, moralę, įperša aukoms naują vertybių sistemą, kurios tikslas – platinti virusą. Naudojamos bet kokios priemonės. Visi neapkrėstieji ligoniams sukelia neapykantą. Infekuotieji naikina viską, kas kelia grėsmę viruso plėtrai. Galiausiai jie susinaikina arba visai nusilpsta, o virusas laukia palankių sąlygų.

Žydrasis maras

Ligonis darosi irzlus, nepakantus kitokiai nuomonei. Jį erzina tautinė simbolika, traukia žydra spalva. Jam atrodo, kad visi kitaip mąstantys – priešai. Laisvą mintį, neapkrėstą žydruoju maru, jis neigia, atmeta ir šmeižia. Kadangi virusas paveikia aukos smegenis, ligoniui maro platinimas tampa gyvenimo tikslu. Kas tą tikslą pasiekti trukdo – šeimos sampratą ir jos instituciją, tautinį identitetą, savą valstybę – negailestingai naikina. Sunaikinęs savuosius, jis griebiasi kaimynų.

Kaip liga plinta? Per masinės informacijos priemones.

Gydymas ir ligos profilaktika

Nepagydoma. Jokie sveiko proto argumentai ligonio neveikia. Pradėjus su ligoniu diskutuoti, prarandami didžiuliai pozityvios energijos kiekiai. Kad to išvengtume, svarbu laiku ligą atpažinti. Parodykime tautinę trispalvę vėliavą. Jei žmogus sutrinka – galima atsargiai prasitarti, kad Jūs nepritariate tautinės simbolikos keitimui į žydrą. Dažniausiai to pakanka, kad ligonis įnirštų ir pradėtų Jus plūsti, baksnoti į veidą žydra neužmirštuole. Tokiu atveju nerekomenduojama ginčytis. Reikia spinduliuoti meile, atjauta ir kantrybe. Galite užduoti papildomų klausimų. Kas svarbiau – būti lietuviu ar europiečiu? Jei atsakymas – europiečiu, daugiau neklausinėti. Ar patinka, kad valstybinis paštas jau vadinamas „pay post“. Jeigu atsakymas teigiamas – daugiau neklausinėti. Paklauskite nuomonės apie Estrelos rezoliuciją, juvenalinę justiciją. Atsakymai, neigiantys šimtmečiais suformuotą požiūrį į tradicinę šeimą ir santuoką, gali būti žydrojo maro požymis. Svarbus klausimas – ar žodį Tauta rašyti iš didžiosios, ar iš mažosios raidės. Jei didžioji raidė sukelia įniršį – daugiau neklausinėti. Koks požiūris į referendumą dėl žemės pardavimo? Neigiamas – žydrojo maro ligos simptomas.

Atsakymai padeda išsiaiškinti ligos eigą, tai yra ūmi ar lėtinė, įgimta ar įgyta. Kreipkite dėmesį į individo mąstymo ir poelgių nuoseklumą. Pajutęs grėsmę viruso saugumui, ligonis pradeda išradingai meluoti. Nors liga nepagydoma, susidarius nepalankioms aplinkybėms, virusas prisitaiko ir mutuoja, priderindamas naujai aplinkai ligonio mintis. Atsiranda iliuzija, kad ligonis pasveiko. Taip atsitiko su raudonojo maro virusu. Kai žuvo šio viruso sukurta terpė, jis mutavo į žydrąjį. Todėl ligoniai, puikiai tarnavę raudonojo viruso sukurtai sistemai, taip pat uoliai tarnauja žydrajai. Tyrimais įrodyta, kad infekuoti žydruoju virusu ligoniai puikiai gali tarnauti bet kokiai valdžiai.

Atpažinus žydrojo maro virusą, nereikia pasiduoti nerimui ar baimei. Vienas iš svarbiausių veiksnių, užkertančių kelią jo plitimui, – sveikųjų visuomenės narių konsolidacija, vienas kito palaikymas.

Profilaktinės priemonės

Tautinės simbolikos naudojimas, tautinių dainų dainavimas, valstybinio suvereniteto stiprinimas. Svarbu užsiimti veikla, vienijančia ir mobilizuojančia sveikus visuomenės narius bendram tikslui.

Virusas plinta per masinės informacijos priemones, laikraščius ir televizoriaus ekranus. Žydrojo maro skleidžiama propaganda nuodija gyventojų smegenis, todėl ilgainiui jie praranda atsparumą viruso infekcijai. Tyrėjai įrodė, kad reikalinga laisva, radikali mintis, kuri žydrojo maro virusą veikia pražūtingai, sterilizuoja aplinką.

Tik veikdami kartu galime įveikti šį užkratą. Išlikdami vieningi, susitelkę, siūlykime sveikus kandidatus į valdžią. Tik taip galime išlikti savimi ir atsispirti virusui. Tai ir yra pražūtingo žydrojo maro priešnuodis.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
10. Letas Palmaitis
(2014-02-03 14:57:48)
(204.11.50.131) Parašė:

Tegu Raigerdas džiaugiasi: prisidedu. Tik va tas 7-as komentaras eina iš ten, kur ir pats Raigerdas aklas. O tai daug rimčiau nei šmaikšti žydrojo maro diagnozė.9. Raigerdas
(2014-02-03 14:28:47)
(93.203.48.152) Parašė:

Čia tai bent! Vien už tą straipsnį Kazimierui Juraičiui reikėtų duoti premiją. Tiesiog garsūs, garsūs aplodismentai. Parašyta tikrai genialiai. Super. O čia tai labai geras palyginimas:"Panašiai veikia ir žydrojo maro virusas. Tai mutavęs rudojo ir raudonojo maro hibridas. Rudojo maro virusu buvo apkrėsta nacistinės Vokietijos, Italijos visuomenė. Raudonojo – TSRS, Kinijos, Kampučijos teritorijų žmonės. Abu šie virusai veikė panašiai: sunaikina savisaugos instinktą, smegenų centrus, atsakingus už dorovę, moralę, įperša aukoms naują vertybių sistemą, kurios tikslas – platinti virusą. Naudojamos bet kokios priemonės. Visi neapkrėstieji ligoniams sukelia neapykantą. Infekuotieji naikina viską, kas kelia grėsmę viruso plėtrai". Štai kokių turtų turi Lietuva! ^tai kokie talentai, kokie aukso gabalai glūdi mūsų tautoje. Ir visa tai valdžiagyviai norėjo numarinti. Tiesiog jiems tai yra jų įprastas, kasdieninis darbas. Labai šauniai padirbėjo autorius.8. Hm
(2014-02-03 13:36:07)
(82.135.242.48) Parašė:

Gera nuotaika, o tada ir blaivus protas, taip pat padės saugotis nuo baisaus viruso :) Ačiū...7. referendumas
(2014-02-03 13:13:26)
(77.90.124.239) Parašė:

yra geriausias vaistas.6. arklys kuriam aišku
(2014-02-03 13:07:28)
(79.133.228.11) Parašė:

Rūtele, čia tu? Ačiū, dukrele.5. Darijus
(2014-02-03 12:32:04)
(194.154.216.92) Parašė:

Kad liga nepagydoma, patvirtina ir skiepų profilaktika.4. ruta
(2014-02-03 12:18:46)
(78.62.169.14) Parašė:

Taikliai , aciu .3. ačiū
(2014-02-03 12:12:41)
(88.216.7.252) Parašė:

už patarimus. Profilaktika tikrai geras dalykas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras